О бюджете Карасайского района на 2021-2023 годы
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 28 декабря 2020 года № 66-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 8 января 2021 года № 5852.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1) доходы – 24 695 364 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 590 606 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 066 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 200 868 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 892 824 тысячи тенге;
2) затраты – 25 836 422 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 210 048 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 278 652 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 68 604 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобритение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 351 106 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 351 106 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 278 652 тысячи тенге;
погашение займов – 715 330 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 787 784 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 12.11.2021 № 12-3 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 11 062 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменением решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 12.11.2021 № 12-3 (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы бюджетных изъятий из бюджета города, сельских округов в районный бюджет в сумме 1 544 837 тысяч тенге, в том числе:
Города Каскелен 709 414 тысяч тенге;
Жамбылского сельского округа 42 440 тысяч тенге;
Елтайского сельского округа 51 977 тысяч тенге;
Сельский округ Жибек жолы 104 437 тысяч тенге;
Райымбекского сельского округа 197 973 тысячи тенге;
Первомайского сельского округа 9 765 тысяч тенге;

Қарасай ауданының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 66-3 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2021 жылы 8 қаңтарда № 5852 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 6-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 24 695 364 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 590 606 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 066 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 200 868 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 892 824 мың теңге;
2) шығындар – 25 836 422 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 210 048 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 278 652 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 68 604 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 351 106 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 351 106 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 278 652 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 715 330 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 787 784 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 12.11.2021 № 12-3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 11 062 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 12.11.2021 № 12-3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте қала, ауылдық округтері бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 1 544 837 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қаскелең қаласынан 709 414 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округінен 42 440 мың теңге;
Елтай ауылдық округінен 51 977 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округінен 104 437 мың теңге;
Райымбек ауылдық округінен 197 973 мың теңге;
Бірінші Май ауылдық округінен 9 765 мың теңге;

Жандосовского сельского округа 33 329 тысяч тенге;
Умтылского сельского округа 65 463 тысячи тенге;
Шамалганского сельского округа 139 496 тысяч тенге;
Иргелинского сельского округа 170 593 тысячи тенге;
Айтейского сельского округа 19 950 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
освещение улиц в населенных пунктах;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
содержание мест захоронений и погребение безродных;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Карасайского района.

Жандосов ауылдық округінен 33 329 мың теңге;
Ұмтыл ауылдық округінен 65 463 мың теңге;
Шамалған ауылдық округінен 139 496 мың теңге;
Іргелі ауылдық округінен 170 593 мың теңге;
Әйтей ауылдық округінен 19 950 мың теңге.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету;
жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру;
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Қарасай ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Карасайского районного маслихата "По экономике, бюджету, трудоустройству, развитию предпринимательства и социальной инфраструктуры".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Карасайского районного маслихата Б. Айнабеков
Исполняющий обязанности секретаря маслихата Карасайского района А. Исаева
Приложение 1 к решению Карасайского районного маслихата от "28" декабря 2020 года № 66-3
Бюджет Карасайского района на 2021 год

5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қарасай аудандық мәслихатының "Экономика, бюджет, жұмыспен қамту, кәсіпкерлік пен әлеуметтік инфрақұрылымдарды дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасай аудандық мәслихатының сессия төрағасы Б. Айнабеков
Қарасай аудандық мәслихат хатшысының міндетін атқарушы А. Исаева
Қарасай аудандық мәслихатының 2020 жылғы "28" желтоқсандағы № 66-3 шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған Қарасай ауданының бюджеті

64 672
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
158 794
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 154
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
142 845
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
496 628
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
65 350
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
182 970
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
102 020
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60 912
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
13 095
021
Капитальные расходы государственного органа
3 020
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
8 203
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
16 790
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
80 950
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
80 000
097
Оплата услуг проверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
950
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 753 632
1
Жилищное хозяйство
5 900 569
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
856 570
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
856 570
467
Отдел строительства района (города областного значения)
4 350 834
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
3 307 531
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 043 303
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
693 165
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
34 265
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества

64 672
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
158 794
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 154
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
142 845
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
496 628
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
65 350
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
182 970
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
102 020
001
Жергiлiктi деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
60 912
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
13 095
021
Мемлекеттiк органның күрделі шығыстары
3 020
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
8 203
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
16 790
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлiмi
80 950
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
80 000
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
950
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
6 753 632
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5 900 569
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлiмi
856 570
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
856 570
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
4 350 834
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
3 307 531
004
Инженерлік- коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 043 303
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлiмi
693 165
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
34 265
004
Мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерін алып қою, оның ішінде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлікті иеліктен айыру