О бюджете Кербулакского района на 2021-2023 годы
Решение Кербулакского районного маслихата Алматинской области от 28 декабря 2020 года № 67-383. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 11 января 2021 года № 5860.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 - в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кербулакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы 10 917 380 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 303 369 тысячи тенге;
неналоговые поступления 64 941 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 98 681 тысяча тенге;
поступление трансфертов 10 450 389 тысяч тенге;
2) затраты 10 995 248 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 102 254 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 153 143 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 50 889 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 180 122 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 180 122 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 153 143 тысячи тенге;
погашение займов 50 894 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 77 873 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кербулакского районного маслихата Алматинской области от 26.11.2021 № 14-73 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 8 891 тысяча тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 280 937 тысяч тенге, в том числе:
Сарыозекскому сельскому округу 15 827 тысяч тенге;
Алтынемелскому сельскому округу 15 018 тысяч тенге;
Жайнак батырскому сельскому округу 20 525 тысяч тенге;
Когалинскому сельскому округу 25 135 тысяч тенге;
Талдыбулакскому сельскому округу 17 120 тысяч тенге;
Шубарскому сельскому округу 18 347 тысяч тенге;
Коксускому сельскому округу 18 944 тысячи тенге;
Карашокынскому сельскому округу 20 147 тысяч тенге;
Шанханайскому сельскому округу 22 987 тысяч тенге;

Кербұлақ ауданының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 67-383 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2021 жылы 11 қаңтарда № 5860 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Кербұлақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 10 917 380 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 303 369 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 64 941 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 98 681 мың теңге;
трансферттер түсімі 10 450 389 мың теңге;
2) шығындар 10 995 248 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 102 254 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 153 143 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 50 889 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатып алудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 180 122 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 180 122 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 153 143 мың теңге;
қарыздарды өтеу 50 894 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 77 873 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 14-73 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 8 891 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 280 937 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Сарыөзек ауылдық округіне 15 827 мың теңге;
Алтынемел ауылдық округіне 15 018 мың теңге;
Жайнақ батыр ауылдық округіне 20 525 мың теңге;
Қоғалы ауылдық округіне 25 135 мың теңге;
Талдыбұлақ ауылдық округіне 17 120 мың теңге;
Шұбар ауылдық округіне 18 347 мың теңге;
Көксу ауылдық округіне 18 944 мың теңге;
Қарашоқы ауылдық округіне 20 147 мың теңге;
Шанханай ауылдық округіне 22 987 мың теңге;

Басшийскому сельскому округу 19 079 тысяч тенге;
Каспанскому сельскому округу 17 204 тысячи тенге;
Кызылжарскому сельскому округу 17 177 тысяч тенге;
Сарыбулакскому сельскому округу 17 356 тысяч тенге;
Сарыбастаускому сельскому округу 17 680 тысяч тенге;
Жоламанскому сельскому округу 18 391 тысяча тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
проведение мероприятии по благоустройству и озеленению населенных пунктов, обеспечение санитарии и освещение улиц населенных пунктов;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Кербулакского района.

Басши ауылдық округіне 19 079 мың теңге;
Қаспан ауылдық округіне 17 204 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округіне 17 177 мың теңге
Сарыбұлақ ауылдық округіне 17 356 мың теңге;
Сарыбастау ауылдық округіне 17 680 мың теңге;
Жоламан ауылдық округіне 18 391 мың теңге.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру, елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру және санитариясын қамтамасыз ету жөніндегі шараларды іске асыруға;
аудандық маңызы бар қалаларда, аулдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Кербұлақ ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата "По экономике и бюджету района, налогу, поддержке малого и среднего предпринимательства, коммунального хозяйства, озеленению и оказанию услуг населению".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Кербулакского
районного маслихата К. Бекиев
Исполняющий обязанности Секретаря
Кербулакского районного маслихата М. Нурелов
Приложение 1 к решению Кербулакского районного маслихата от 28 декабря 2020 года № 67-383 "О бюджете Кербулакского района
на 2021-2023 годы"
Районный бюджет на 2021 год

5. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың "Аудан экономикасы мен бюджеті, салық, кіші және орта кәсіпкерлікті қолдау, коммуналдық шаруашылық, көгалдандыру және халыққа қызмет көрсету жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кербұлақ аудандық мәслихатының
сессия төрағасы К. Бекиев
Кербұлақ аудандық мәслихаты
хатшысының міндетін атқарушы М. Нурелов
Кербұлақ аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы "Кербұлақ ауданының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 67-383 шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет

985 733
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
19 178
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
14 950
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
76 301
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
13 688
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
526 691
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
334 925
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
849 994
1
Социальное обеспечение
366 735
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
354 383
005
Государственная адресная социальная помощь
354 383
464
Отдел образования района (города областного значения)
12 352
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1 527
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
10 825
2
Социальная помощь
437 692
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
437 692
002
Программа занятости
100 208
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32 780
006
Оказание жилищной помощи
6 612
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
110 298
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 181
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
54 028
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
70 154
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
60 431
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
45 567
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40 567
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

985 733
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 178
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
14 950
005
Ауданның (аудандық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
76 301
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
13 688
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
526 691
113
Жергілікті бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
334 925
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
849 994
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
366 735
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
354 383
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
354 383
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
12 352
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1 527
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
10 825
2
Әлеуметтiк көмек
437 692
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
437 692
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
100 208
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32 780
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 612
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
110 298
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 181
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
54 028
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
70 154
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
60 431
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
45 567
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
40 567
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер