О бюджете Райымбекского района на 2021-2023 годы
Решение Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 28 декабря 2020 года № 80-377. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 11 января 2021 года № 5862.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Райымбекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы 6 562 566 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 77 811 тысяч тенге;
неналоговые поступления 12 729 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6 471 326 тысяч тенге;
2) затраты 6 622 348 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 96 282 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 157 352 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 61 070 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 156 064 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 156 064 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 157 352 тысячи тенге;
погашение займов 61 210 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 59 922 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Раймбекского районного маслихата Алматинской области от 17.11.2021 № 16-68 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 261 593 тысячи тенге, в том числе:
Жамбылскому сельскому округу 14 549 тысяч тенге;
Кайнарскому сельскому округу 16 378 тысяч тенге;
Какпакскому сельскому округу 10 941 тысяча тенге;
Карасазскому сельскому округу 20 215 тысяч тенге;
Нарынкольскому сельскому округу 11 595 тысяч тенге;
Сарыжазскому сельскому округу 13 206 тысяч тенге;
Сумбинскому сельскому округу 13 040 тысяч тенге;
Текесскому сельскому округу 10 070 тысяч тенге;
Узак батырскому сельскому округу 15 236 тысяч тенге;
Шалкодинскому сельскому округу 12 893 тысячи тенге;
Тегистикскому сельскому округу 123 470 тысяч тенге.

Райымбек ауданының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 80-377 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2021 жылы 11 қаңтарда № 5862 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Райымбек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 562 566 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 77 811 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 12 729 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер 700 мың теңге;
трансферттер түсімдері 6 471 326 мың теңге;
2) шығындар 6 622 348 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 96 282 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 157 352 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 61 070 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 156 064 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 156 064 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері 157 352 мың теңге;
қарыздарды өтеу 61 210 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 59 922 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 17.11.2021 № 16-68 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 261 593 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Жамбыл ауылдық округіне 14 549 мың теңге;
Қайнар ауылдық округіне 16 378 мың теңге;
Қақпақ ауылдық округіне 10 941 мың теңге;
Қарасаз ауылдық округіне 20 215 мың теңге;
Нарынқол ауылдық округіне 11 595 мың теңге;
Сарыжаз ауылдық округіне 13 206 мың теңге;
Сүмбе ауылдық округіне 13 040 мың теңге;
Текес ауылдық округіне 10 070 мың теңге;
Ұзақ батыр ауылдық округіне 15 236 мың теңге;
Шәлкөде ауылдық округіне 12 893 мың теңге;
Тегістік ауылдық округіне 123 470 мың теңге.

3. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
освещение улиц в населенных пунктах;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяются на основании постановления акимата Райымбекского района.

3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Райымбек ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

4. Утвердить резерв акимата Райымбекского района на 2021 год в сумме 3 222 тысячи тенге.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Райымбекского районного маслихата "По местному самоуправлению, социальному и экономическому развитию, бюджету, торговле, оказанию бытовых услуг, развитию малого и среднего предпринимательства, туризму".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Райымбекского
районного маслихата С. Мусирбаев
Исполняющий обязанности секретаря
Райымбекского районного маслихата К. Бошугулов

4. Райымбек ауданы әкімдігінің 2021 жылға арналған резерві 3 222 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Райымбек аудандық мәслихаттың "Жергілікті өзін-өзі басқару, әлеуметтік және экономикалық даму, бюджет, сауда, тұрмыстық қызмет көрсету, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, туризм жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Райымбек аудандық мәслихатының
сессия төрағасы С. Мусирбаев
Райымбек аудандық мәслихатының
хатшысы міндетін атқарушы К. Бошугулов