О бюджете Панфиловского района на 2021-2023 годы
Решение Панфиловского районного маслихата Алматинской области от 25 декабря 2020 года № 6-82-445. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 8 января 2021 года № 5850.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Панфиловский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы 14 751 210 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 509 741 тысяча тенге;
неналоговые поступления 23 309 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 231 321 тысяча тенге;
поступления трансфертов 11 986 839 тысяч тенге;
2) затраты 15 348 792 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 84 750 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты 117 679 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 32 929 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 682 332 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 682 332 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 117 679 тысяч тенге;
погашение займов 68 820 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 633 473 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Панфиловского районного маслихата Алматинской области от 15.11.2021 № 7-12-64 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы бюджетных изъятий из бюджета города Жаркент в районной бюджет в сумме 177 523 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 199 084 тысячи тенге, в том числе:
Айдарлинскому сельскому округу 16 271 тысяча тенге;
Баскунчинскому сельскому округу 17 889 тысяч тенге;
Бирликскому сельскому округу 14 131 тысяча тенге;
Жаскентскому сельскому округу 14 415 тысяч тенге;
Кокталскому сельскому округу 13 183 тысячи тенге;
Конуроленскому сельскому округу 14 009 тысяч тенге;
Пиджимскому сельскому округу 9 864 тысячи тенге;
Сарыбельскому сельскому округу 18 210 тысяч тенге;

Панфилов ауданының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Панфилов аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 6-82-445 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2021 жылы 8 қаңтарда № 5850 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Панфилов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 14 751 210 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 2 509 741 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 23 309 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 231 321 мың теңге;
трансферттер түсімі 11 986 839 мың теңге;
2) шығындар 15 348 792 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 84 750 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 117 679 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 32 929 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 682 332 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 682 332 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 117 679 мың теңге;
қарыздарды өтеу 68 820 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 633 473 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Панфилов аудандық мәслихатының 15.11.2021 № 7-12-64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте Жаркент қаласының бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 177 523 мың теңге сомасында көзделсін.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 199 084 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Айдарлы ауылдық округіне 16 271 мың теңге;
Басқұншы ауылдық округіне 17 889 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 14 131 мың теңге;
Жаскент ауылдық округіне 14 415 мың теңге;
Көктал ауылдық округіне 13 183 мың теңге;
Қоңырөлең ауылдық округіне 14 009 мың теңге;
Пенжім ауылдық округіне 9 864 мың теңге;
Сарыбел ауылдық округіне 18 210 мың теңге;

Талдинскому сельскому округу 18 824 тысячи тенге;
Улкенагашскому сельскому округу 16 482 тысячи тенге;
Улкеншыганскому сельскому округу 17 282 тысячи тенге;
Ушаралскому сельскому округу 15 416 тысяч тенге;
Шолакайскому сельскому округу 13 108 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
капитальные расходы государственного органа;
освещение улиц в населенных пунктах;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках государственной программы развития регионов до 2025 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Панфиловского района.

Талды ауылдық округіне 18 824 мың теңге;
Үлкенағаш ауылдық округіне 16 482 мың теңге;
Үлкеншыған ауылдық округіне 17 282 мың теңге;
Үшарал ауылдық округіне 15 416 мың теңге;
Шолақай ауылдық округіне 13 108 мың теңге.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік органның күрделі шығыстары;
елді мекендердегі көшелердi жарықтандыруға;
елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз етуге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға;
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Панфилов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Утвердить резерв акимата Панфиловского района на 2021 год в сумме 65 747 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным решением Панфиловского районного маслихата Алматинской области от 15.11.2021 № 7-12-64 (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Панфиловского районного маслихата "По вопросам бюджета, экономики, аграрным, предпринимательства, производства, автомобильных дорог и строительства".

5. Панфилов ауданы әкімдігінің 2021 жылға арналған резерві 65 747 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5 - тармаққа өзгеріс енгізілді – Алматы облысы Панфилов аудандық мәслихатының 15.11.2021 № 7-12-64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Панфилов аудандық мәслихатының "Бюджет, экономика, аграрлық, кәсіпкерлік, өндіріс, автокөлік жолдары және құрылыс мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

1 136 872
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
41 247
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
48 871
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 743
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
122 408
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
260 607
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
65 084
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
80 584
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
74 484
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
59 332
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 552
021
Капитальные расходы государственного органа
500
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
4 100
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
6 100
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 000
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
100
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 738 291
1
Жилищное хозяйство
3 655 171
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
30 690
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
30 690
467
Отдел строительства района (города областного значения)
3 127 538
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 556 547
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 570 991
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
496 943
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
28 325
003
Капитальные расходы государственного органа
550

1 136 872
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
41 247
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
48 871
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 743
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
122 408
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
260 607
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
65 084
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
80 584
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
74 484
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 332
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 552
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
4 100
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 100
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 000
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
100
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 738 291
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 655 171
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
30 690
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
30 690
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
3 127 538
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 556 547
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 570 991
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
496 943
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
28 325
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
550