"О бюджете Кегенского района на 2021-2023 годы"
Решение Кегенского районного маслихата Алматинской области от 28 декабря 2020 года № 46-154. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 8 января 2021 года № 5853.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", Кегенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы 7 996 256 тысяч тенге;
налоговые поступления 532 312 тысяч тенге;
неналоговые поступления 2 266 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 12 004 тысячи тенге;
поступления трансфертов 7 449 674 тысячи тенге;
2) затраты 8 054 153 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 185 783 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 205 649 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 19 866 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 243 680 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 243 680 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 205 649 тысяч тенге;
погашение займов 29 904 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 67 935 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кегенского районного маслихата Алматинской области от 19.11.2021 № 19-67 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 172 495 тысяч тенге, в том числе:
Кегенскому сельскому округу 6 668 тысяч тенге;
Жаланашскому сельскому округу 8 974 тысячи тенге;
Жылысайскому сельскому округу 13 214 тысяч тенге;
Карабулакскому сельскому округу 17 290 тысяч тенге;
Каракаринскому сельскому округу 15 954 тысячи тенге;
Узунбулакскому сельскому округу 16 264 тысячи тенге;
Шырганакскому сельскому округу 16 589 тысяч тенге;
Тасашинскому сельскому округу 15 572 тысячи тенге;
Болексазскому сельскому округу 17 109 тысяч тенге
Сатинскому сельскому округу 12 014 тысяч тенге;
Алгабаскому сельскому округу 15 363 тысячи тенге;
Туюкскому сельскому округу 17 484 тысячи тенге;

Кеген ауданының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 46-154 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2021 жылы 8 қаңтарда № 5853 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Кеген аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандақ бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес,оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7 996 256 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 532 312 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 2 266 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 12 004 мың теңге;
трансферттер түсімі 7 449 674 мың теңге;
2) шығындар 8 054 153 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 185 783 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 205 649 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 19 866 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 243 680 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 243 680 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 205 649 мың теңге;
қарыздарды өтеу 29 904 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 67 935 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 19.11.2021 № 19-67 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 172 495 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Кеген ауылдық округіне 6 668 мың теңге;
Жалаңаш ауылдық округіне 8 974 мың теңге;
Жылысай ауылдық округіне 13 214 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне 17 290 мың теңге;
Қарқара ауылдық округіне 15 954 мың теңге;
Ұзынбұлақ ауылдық округіне 16 264 мың теңге;
Шырғанақ ауылдық округіне 16 589 мың теңге;
Тасашы ауылдық округіне 15 572 мың теңге;
Бөлексаз ауылдық округіне 17 109 мың теңге;
Саты ауылдық округіне 12 014 мың теңге;
Алғабас ауылдық округіне 15 363 мың теңге;
Тұйық ауылдық округіне 17 484 мың теңге;

3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района 2021 год в сумме 12 675 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяются на основании постановления акимата Кегенского района.

3. Кеген ауданы әкімдігінің 2021 жылға арналған резерві 12 675 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Кеген ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Кегенского районного маслихата "По вопросам бюджета, экономического развития, промышленности, транспорта, строительства, связи, торговли, туризма и жилья".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года
Председатель сессии Кегенского
районного маслихата С. Саниязов
Секретарь Кегенского
районного маслихата Н. Советов
Приложение 1 к решению Кегенского районного маслихата от 28 декабря 2020 года № 46-154
Районный бюджет на 2021 год

5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Кеген аудандық мәслихатының "Бюджет, экономикалық даму, өнеркәсіп, көлік, құрылыс, байланыс, сауда, туризм,тұрғын үй мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кеген аудандық мәслихатының
сессия төрағасы С. Саниязов
Кеген аудандық маслихаттың
хатшысы Н. Советов
Кеген ауданы маслихатының 2020 жылғы "28" желтоқсандағы № 46-154 шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет