О внесении изменений в решение маслихата города Шымкент от 31 января 2020 года № 60/521-6с "Об утверждении Правил благоустройства территории города Шымкент"
Решение маслихата города Шымкент от 23 декабря 2020 года № 73/683-6с. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Шымкент 25 декабря 2020 года № 149
В соответствии с подпунктом 4-2) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Шымкент от 31 января 2020 года № 60/521-6с "Об утверждении Правил благоустройства территории города Шымкент" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 85, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов 13 февраля 2020 года) следующие изменения:
преамбулу указанного решения изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 4-2) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 235 "Об утверждении Типовых правил содержания и защиты зеленых насаждений, правил благоустройства территорий городов и населенных пунктов и Правил оказании государственной услуги "Выдача разрешения на вырубку деревьев" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10886) маслихат города Шымкент РЕШИЛ:";
пункт 1 Правил, утвержденных указанным решением, изложить в новой редакции:
"1. Настоящие Правила благоустройства территорий города Шымкент (далее – Правила) разработаны в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан от 1 июля 1999 года (Особенная часть), Земельным кодексом Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, Экологическим Кодексом (далее – Экологический кодекс) Республики Казахстан от 9 января 2007 года, Кодексом Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях", законами Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон), от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 235 "Об утверждении Типовых правил содержания и защиты зеленых насаждений, правил благоустройства территорий городов и населенных пунктов и Правил оказании государственной услуги "Выдача разрешения на вырубку деревьев" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №10886) и иными нормативными правовыми актами.";

"Шымкент қаласының аумағын абаттандыру қағидаларын бекіту туралы" Шымкент қаласы мәслихатының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 60/521-6с шешiмiне өзгерістер енгізу туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 73/683-6с шешiмi. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2020 жылғы 25 желтоқсанда № 149 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 4-2) тармақшасына сәйкес, Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Шымкент қаласының аумағын абаттандыру қағидаларын бекіту туралы" Шымкент қаласы мәслихатының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 60/521-6с (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 85 болып тіркелген, 2020 жылғы 13 ақпандағы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешiмiне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің кіріспе бөлігі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 4-2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 235 "Жасыл екпелерді күтіп-ұстаудың және қорғаудың үлгілік қағидаларын, қалалар мен елді мекендердің аумақтарын абаттандырудың қағидаларын және "Ағаштарды кесуге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10886 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
көрсетілген шешіммен бекітілген қағидаларының 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы Шымкент абаттандыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) 1999 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне (Ерекше бөлім), 2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Жер кодексіне, 2007 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексіне (бұдан әрі – Экологиялық кодекс), "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" (бұдан әрі – Заң), 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" заңдарына, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 235 "Жасыл екпелерді күтіп-ұстаудың және қорғаудың үлгілік қағидаларын, қалалар мен елді мекендердің аумақтарын абаттандырудың қағидаларын және "Ағаштарды кесуге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10886 болып тіркелген) бұйрығына және өзге де нормативтік құқықтық актілерге сәйкес әзірленді.";

подпункт 3) пункта 3 изложить в новой редакции:
"3) земли общего пользования – земли занятые и предназначенные для занятия площадями, улицами, тротуарами, проездами, дорогами, набережными, парками, скверами, городскими лесами, бульварами, водоемами, пляжами, кладбищами и объектами, предназначенными для удовлетворения нужд населения (инженерные системы общего пользования);";
в подпункт 4) пункта 3 на казахском языке вносится изменение, на русском языке изменение не вносится;
во втором абзаце подпункта 7) пункта 3 на казахском языке вносится изменение, на русском языке изменение не вносится;
в подпункт 8) пункта 3 на казахском языке вносится изменение, на русском языке изменение не вносится;
подпункт 13) пункта 3 изложить в новой редакции:
"13) санитарная очистка – система мероприятий, имеющих целью сбор, удаление и обезвреживание отходов, образующихся в населенном месте в результате жизнедеятельности населения;";
подпункт 15) пункта 3 изложить в новой редакции:
"15) уполномоченный орган – государственный орган, уполномоченный акиматом города Шымкент выполнять функции, по организации работ связанные с благоустройством территории города;";
подпункт 19) пункта 3 на русском языке изложить в новой редакции, текст на казахском языке не меняется:
"19) маломобильные группы населения – лица, испытывающие затруднения при самостоятельном передвижении, получении услуг, информации или ориентировании в пространстве, в том числе использующие детские коляски, пожилого возраста, инвалиды.";
в пунктах 4 и 7:
слова "землянных", "востанавливаются" и "востановлении" заменить словами "земляных", "восстанавливаются" и "восстановлении";
в пунктах 13 и 64:
слова "разрешаетя" и "могут самостоятельного осуществлять" заменить словами "разрешается" и "могут самостоятельно осуществлять";
в пунктах 28, 36, 54, 59, 66, 83 и 101 на казахском языке вносятся изменения, текст на русском языке не меняется".
2. Признать утратившим силу решение маслихата города Шымкент от 14 сентября 2020 года № 69/630-6с "О внесении изменений в решение маслихата города Шымкент от 31 января 2020 года № 60/521-6с "Об утверждении Правил благоустройства территории города Шымкент" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 130, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов в электронном виде 1 октября 2020 года).

3-тармағы 3) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"3) жалпыға ортақ жерлер – алаңдар, көшелер, тротуарлар, өтпе жолдар, жолдар, жағалаулар, саябақтар, скверлер, қала ормандары, бульварлар, су айдындары, жағажайлар, зираттар және халықтың мұқтаждықтарын қанағаттандыруға арналған өзге де объектілер (жалпыға ортақ инженерлік жүйелер) орналасқан және оларға арналған жерлер;";
3-тармағы 4) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"4) жеке тұрғын үй – үй маңындағы учаскеде орналасқан және шаруашылық пен басқа да құрылыстармен және жасыл екпелермен бiрге азаматтың меншiгiндегi жеке (отбасымен) тұруға арналған үй;";
3-тармағы 7) тармақшасының екінші абзацындағы "қатты тұрмыстық қалдықтар – қатты түрдегі коммуналдық қалдықтар;" деген сөздер алынып тасталсын;
3-тармағы 8) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"8) қатты тұрмыстық қалдықтар (бұдан әрі - ҚТҚ) – қатты түрдегі коммуналдық қалдықтар;";
3-тармағы 13) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"13) санитариялық тазарту – елді мекенде халықтың тіршілік әрекеті нәтижесінде түзілетін қалдықтарды жинау, жою және залалсыздандыру мақсатындағы іс-шаралар жүйесі;";
3-тармағы 15) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"15) өкілетті орган - Шымкент қаласының әкімдігінің қала аумағын абаттандыру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыруға байланысты функцияларды орындауға өкілеттік берген мемлекеттік орган;";
3-тармағы 19) тармақшасында ":" тыныс белгісі "." тыныс белгісімен қазақ тілі мәтінінде ауыстырылсын;
4 және 7 – тармақтарының орыс тіліндегі мәтініне өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгертілмейді;
13 және 64 – тармақтарының орыс тіліндегі мәтініне өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгертілмейді;
28-тармақта:
"аумақтырға" сөзі "аумақтарға" сөзімен ауыстырылсын;
36-тармағында:
"ормадардың" және "ұймдармен" сөздері "орамдардың" және "ұйымдармен" сөздерімен ауыстырылсын;
54-тармақта:
"тратуарлар" сөзі "тротуарлар" сөзімен ауыстырылсын;
59-тармағы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгертілмейді:
"59. Қала аумағынан жерүсті және жерасты суларын бұруға арналған арналарды, құбырларды және дренаждарды профилактикалық тексеру, тазалау, нөсерлі кәріз, жаңбыр қабылдағыш құдықтардың коллекторларын тазалау жұмыстары сумен жабдықтау және суды бұру ұйымдарымен айына бір реттен кем емес жүргізіледі.";
66-тармақта:
"ұйыммен" сөзі "ұйымдармен" сөзімен ауыстырылсын;
83-тармағы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгертілмейді:
"83. Жеке тұрғын үйдің және тұрғын емес құрылыстардың меншік иелері күл жинау үшін контейнерлерді иеленуге құқылы.";
101-тармақта:
"атқаруш" сөзі "атқарушы" сөзімен ауыстырылсын.
2. "Шымкент қаласының аумағын абаттандыру қағидаларын бекіту туралы" Шымкент қаласы мәслихатының 2020 жылғы 31 қантардағы № 60/521-6с шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Шымкент қаласы мәслихатының 2020 жылғы 14 қыркүйектегі № 69/630-6с (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 130 болып тіркелген, Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 1 қазанда электрондық түрде жарияланған) шешiмiнің күші жойылды деп танылсын.

3. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции города Шымкент;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Шымкент после его официального опубликования.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Шымкент Г. Курманбекова
Секретарь маслихата
города Шымкент Г. Ташкараев

3. "Шымкент қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің Шымкент қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімнің Шымкент қаласы мәслихатының интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласы
мәслихаты сессиясының төрайымы Г. Курманбекова
Шымкент қаласы
мәслихатының хатшысы Г. Ташкараев