О предоставлении бесплатного проезда гражданам Республики Казахстан, постоянно проживающим в городе Шымкент за пределы населенного пункта для получения высокотехнологичных медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования
Решение маслихата города Шымкент от 15 декабря 2020 года № 72/674-6с. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Шымкент 29 декабря 2020 года № 150
Сноска. Заголовок решения - в редакции решения маслихата города Шымкент от 14.06.2023 № 4/43-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 12 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения маслихата города Шымкент от 14.06.2023 № 4/43-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Предоставить бесплатный проезд гражданам Республики Казахстан, постоянно проживающим в городе Шымкент за пределы населенного пункта для получения высокотехнологичных медицинских услуг (далее – ВТМУ) в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования за счет бюджетных средств.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Шымкент от 14.06.2023 № 4/43-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Основанием для получения ВТМУ в форме стационарной, станционарозамещающей и консультативно-диагностической помощи является решение комиссии ВТМУ государственного учреждения "Управление здравоохранения города Шымкент" (далее – Управление здравоохранения).
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения маслихата города Шымкент от 14.06.2023 № 4/43-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Оплату стоимости проезда осуществлять на основании следующих документов, представленных в Управление здравоохранения не позднее двухмесячного срока со дня выписки из организации здравоохранения:
1) заявление в произвольной форме, с указанием ИИН, адреса проживания и реквизитов банка для перечисления денежных средств;
2) копии удостоверения личности и (или) свидетельства о рождении;
3) копия направления на лечение;

Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтерді және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмекті алу үшін Шымкент қаласында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына елді мекеннен тысқары жерлерге тегін жол жүруді ұсыну туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 72/674-6с шешiмi. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2020 жылғы 29 желтоқсанда № 150 болып тіркелді
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Шымкент қаласы мәслихатының 14.06.2023 № 4/43-VIII шешiмiмен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 12-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Шымкент қаласы мәслихатының 14.06.2023 № 4/43-VIII шешiмiмен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Бюджет қаражаты есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтерді (бұдан әрі – ЖТМҚ) және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмекті алу үшін Шымкент қаласында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына елді мекеннен тысқары жерлерге тегін жол жүру ұсынылсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қаласы мәслихатының 14.06.2023 № 4/43-VIII шешiмiмен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. "Шымкент қаласының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - Денсаулық сақтау басқармасы) ЖТМҚ комиссиясының шешімі ЖТМҚ-ны стационарлық, стационарды алмастыратын және консультативтік-диагностикалық көмек нысанында алу үшін негіз болып табылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қаласы мәслихатының 14.06.2023 № 4/43-VIII шешiмiмен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Жол жүру құнын төлеу, денсаулық сақтау ұйымынан шығарылған күннен бастап екі ай мерзімнен кешіктірмей Денсаулық сақтау басқармасына ұсынылған мынадай құжаттар негізінде жүзеге асырылсын:
1) ЖСН, тұрғылықты мекенжайы және ақша қаражатын аудару үшін банктің деректемелері көрсетілген еркін нысандағы өтініш;
2) жеке куәліктің және (немесе) туу туралы куәліктің көшірмесі;
3) емделуге жолдаманың көшірмесі;

4) заключение врачебно-консультативной комиссии медицинской организации (далее – ВКК) о необходимости сопровождения больного;
5) копия выписки из медицинской карты стационарного пациента;
6) проездные билеты, подтверждающие факт поездки, оформленные на имя больного и (или) сопровождающего его лица, а в случае их утери, справки, подтверждающие стоимость проезда до места лечения и обратно.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата города Шымкент от 14.06.2023 № 4/43-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Возместить следующие расходы по проезду к месту лечения и обратно к месту проживания больному и лицу, сопровождающему его (только в случае сопровождения больного):
при проезде по железным дорогам – по тарифу купейного вагона;
по водным путям, по шоссейным и грунтовым дорогам – по существующей в данной местности стоимости проезда.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата города Шымкент от 14.06.2023 № 4/43-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Возместить расходы по проезду к месту лечения и обратно к месту проживания больному и лицу, сопровождающему его (только в случае сопровождения больного, не более одного человека) при проезде воздушным транспортом – по тарифу экономического класса, при наличии разрешения в заключении ВКК, при следующих диагнозах:
1) хроническая болезнь почек, 5 стадия; перитонеальный диализ;
2) злокачественные новообразования 3, 4 стадии.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата города Шымкент от 14.06.2023 № 4/43-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Оплата стоимости проезда осуществляется Управлением здравоохранения путем зачисления денежных средств на банковские карт-счета больного и (или) сопровождающего его лица.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата города Шымкент от 14.06.2023 № 4/43-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Признать утратившим силу решение маслихата города Шымкент от 29 марта 2019 года № 47/390-6с "О предоставлении бесплатного проезда жителям города Шымкент за пределы населенного пункта на лечение за счет бюджетных средств" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33 от 9 апреля 2019 года).
8. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

4) науқасты алып жүру қажеттілігі туралы медициналық ұйымның дәрігерлік-консультативтік комиссиясының қорытындысы (бұдан әрі - ДКК);
5) стационарлық науқастың медициналық картасынан үзіндінің көшірмесі;
6) науқастың және (немесе) оны алып жүретін адамның атына ресімделген жол жүру фактісін растайтын жол жүру билеттері, ал олар жоғалған жағдайда емделу орнына дейін және кері қарай жол жүру құнын растайтын анықтамалар.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қаласы мәслихатының 14.06.2023 № 4/43-VIII шешiмiмен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Науқасқа және оны ертіп жүретін тұлғаға (тек науқасты ертіп жүрген жағдайда) емделу орнына және тұрғылықты жеріне кері қарай жол жүруінің мынадай шығыстары өтелсін:
темiржолмен жүрген кезде – купе вагонының тарифі бойынша;
су жолдарымен, тас және топырақ жолдармен – сол жергiлiктi жерде қолданылып жүрген жол жүру құны бойынша.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қаласы мәслихатының 14.06.2023 № 4/43-VIII шешiмiмен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Науқасқа және оны ертіп жүретін тұлғаға (тек науқасты ертіп жүрген жағдайда, бір адамнан көп емес) емделу орнына және тұрғылықты жеріне кері қарай ДКК қорытындысында рұқсат етілген кезде, әуе көлiгiмен жол жүрген кезде шығыстары экономикалық класс тарифі бойынша келесі диагноздарда өтелсін:
1) 5-сатысындағы бүйректің созылмалы ауруы; перитонеалдық диализ;
2) 3, 4-сатылардағы қатерлі ісіктер.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қаласы мәслихатының 14.06.2023 № 4/43-VIII шешiмiмен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6. Жол жүру құнын төлеу Денсаулық сақтау басқармасымен науқастардың және (немесе) оларды ертіп жүретін тұлғаның банктік карт-шоттарына аудару арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қаласы мәслихатының 14.06.2023 № 4/43-VIII шешiмiмен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
7. Шымкент қаласы мәслихатының 2019 жылғы 29 наурыздағы № 47/390-6с "Шымкент қаласының тұрғындарына елді мекеннен тыс жерлерде емделуге бюджет қаражаты есебінен тегін жол жүруін ұсыну туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33 болып тіркелген, 2019 жылғы 9 сәуірде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
8. "Шымкент қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции города Шымкент;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Шымкент после его официального опубликования.
9. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Шымкент Е. Дарменов
Секретарь маслихата
города Шымкент Г. Ташкараев

1) осы шешімнің Шымкент қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Шымкент қаласы мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
9. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласы
мәслихаты сессиясының төрағасы Е. Дарменов
Шымкент қаласы
мәслихатының хатшысы Г. Ташкараев