О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 23 декабря 2020 года № 74-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 28 декабря 2020 года № 4860.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 838 912 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 446 940 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 33 130 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 96 100 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15 262 742 тысяч тенге.
2) затраты – 19 492 173 тысяч тенге:
3) чистое бюджетное кредитование – -1 022 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 30 629 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 31 651 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -652 239 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 652 239 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 30 629 тысяч тенге;
погашение займов – 28 656 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 649 591 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 –в редакции решения Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 30.11.2021 № 11-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2021-2023 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам в области социального обеспечения, культуры и спорта работающих в сельских населенных пунктах финансируемых из районного бюджета в размере двадцать пять процентов от оклада и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
3. Объем трансфертов бюджетам аульных округов на 2021 год определяются на основании постановления акимата Жамбылского района.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в объеме 2 500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 –в редакции решения Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 30.11.2021 № 11-1 (вводится в действие с 01.01.2021).

2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 74-2 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 28 желтоқсанда № 4860 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемде бекітілсін;
1) кірістер – 18 838 912 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 446 940 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 33 130 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 96 100 мың теңге;
трансферттер түсімі – 15 262 742 мың теңге.
2) шығындар – 19 492 173 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -1 022 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 30 629 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 31 651 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -652 239 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 652 239 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 30 629 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 28 656 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 649 591 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 30.11.2021 № 11-1 (01.01.2021 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес, 2021-2023 жылдарға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлық ақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес пайыз мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.
3. 2021 жылға ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін трансферттердің бөлінуі Жамбыл ауданы әкімінің қаулысы негізінде айқындалады.
4. 2021 жылға аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 2 500 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 4 - тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 30.11.2021 № 11-1 (01.01.2021 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

5. В соответствии с пунктом 1 статьей 510 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) установить на 2021-2023 года повышение ставки земельного налога на 50 процентов от базовых ставок земельного налога, установленных статьями 505, 506 и пунктом 5 статьи 531 Налогового кодекса, за исключением земель, выделенных (отведенных) под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции и занятых под казино.

5. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Заңының 510 бабының 1 тармағына сәйкес 2021-2023 жылдарға жер салығының ставкаларын Салық Кодексінің 505, 506 баптарында және 531 бабының 5 тармағында белгіленген, автотұраққа (паркингке), автомобильге май құю станцияларына бөлінген (бөліп шығарылған) және казино орналасқан жерлерді қоспағанда, жер салығының базалық ставкаларын 50 пайызға жоғарылату бекітілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 5 в соответствии с решением Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 16.04.2021 № 4-2 (вводится в действие с 01.01.2021).
7. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально-экономического развития территории, по бюджету и местным налогам.
8. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Ж. Макашов
Секретарь маслихата
Жамбылского района Р. Бегалиев
Приложение 1 к решению
Жамбылского районного маслихата
№ 74-2 от 23 декабря 2020 года
Бюджет Жамбылского района на 2021 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 30.11.2021 № 11-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1. ДОХОДЫ
18838912
1
НАЛОГОВЫЕ ПОСТУПЛЕНИЯ
3446940
01
Подоходный налог
1022200
1
Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора

Ескерту. Шешім 5-тармақпен толықтырылды - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 16.04.2021 № 4-2 (01.01.2021 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2021 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ж. Макашов
Аудандық мәслихат хатшысы Р. Бегалиев
Жамбыл аудандық мәслихатының
2020 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 74-2 шешіміне 1 қосымша
2021 жылға арналған Жамбыл ауданының бюджеті
Ескерту. 1 – қосымша жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 30.11.2021 № 11-1 (01.01.2021 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
АТАУЫ
сомасы, мың теңге
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы
1. КІРІСТЕР
18838912
1
САЛЫҚТЫҚ ТҮСІМДЕР
3446940
01
Табыс салығы
1022200
1
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы

14500
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
14500
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2353279
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
806132
005
Государственная адресная социальная помощь
806132
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1486827
002
Программа занятости
1251521
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
37338
006
Оказание жилищной помощи
15000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
25070
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6301
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
24072
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
56586
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
70939
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
60320
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34083
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2746
021
Капитальные расходы государственного органа
1211
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
18100
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3180
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
895010
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
7000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
570184
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
12000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
558184
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

14500
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
14500
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2353279
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
806132
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
806132
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1486827
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1251521
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
37338
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
15000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
25070
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6301
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
24072
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
56586
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
70939
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
60320
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34083
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2746
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1211
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
18100
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдарының күрделі шығыстары
3180
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
895010
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
7000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
570184
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және салу, реконструкциялау
12000
004
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және/немесе салу
558184
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі