О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2020 года № 77-7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 29 декабря 2020 года № 4870
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и на основании решения Жамбылского областного маслихата 11 декабря 2020 года № 52-3 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4848) Жуалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 077 805,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 644 984,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 14 857,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 20 374,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 13 397 590,0 тысяч тенге;
2) затраты – 15 276 869,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 138 271,0 тысячи тенге;
бюджетные кредиты – 174 640,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 36 369,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 336 532,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 336 532,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 –в редакции решения Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 11.12.2021 № 16-7 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить на 2021-2023 годы норматив отчислений в областной бюджет по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу в размере 50 процентов.
3. Установить на 2021-2023 годы норматив отчислений в областной бюджет по корпоративному подоходному налогу в размере 30 процентов.
4. Установить бюджетные трасферты предаваемые из областного бюджета в бюджет сельских округов на внедрение программного обеспечения "е-Халық", распределение которых определяются на основании постановления акимата Жуалынского района.
5. В районном бюджете на 2021 год предусмотреть бюджетам округов и аппарат акима село Б. Момышулы:
1) ремонт здании аппаратов акимов сельских округов;
2) организация водоснабжения населенных пунктов;
3) обеспечение санитарии населенных пунктов;
4) благоустройство и озеленение населенных пунктов;
5) освещение улиц населенных пунктов;

2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 77-7 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 29 желтоқсанда № 4870 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабына және "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 52-3 шешімі негізінде (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4848 болып тіркелген) сәйкес Жуалы аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 15 077 805,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 644 984,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 14 857,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 20 374,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 13 397 590,0 мың теңге;
2) шығындар – 15 276 869,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 138 271,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 174 640,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 36 369,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 336 532,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 336 532,0 мың теңге.
Ескерту. 1 – тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 11.12.2021 № 16-7 (01.01.2021 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 - 2023 жылдарға жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық түсімдерінің бөлу нормативтері облыстық бюджетке 50 пайыз мөлшерде белгіленсін.
3. 2021 - 2023 жылдарға корпаративтік табыс салығы түсімдерінің бөлу нормативтері облыстық бюджетке 30 пайыз мөлшерде белгіленсін.
4. Аудандық бюджеттен облыстық бюджет есебінен ауылдық округтерге "е-Халық" ақпараттық жүйесін енгізуге байланыс төлемдеріне берілетін трансферт сомасы Жуалы ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалсын.
5. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен Бауыржан Момышұлы ауылы әкімінің бюджеттеріне:
1) ауылдық округ әкімшілігінің ғимаратын ағымды жөндеуге;
2) елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға;
3) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
4) елді мекендерді аббаттандыру және көгалдандыру;
5) елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру;

6) обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах.
6. В соответствии пункт 4 со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2021 год предусмотреть средства для специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов установить повышенные 25 процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
7. Утвердить резерв районного местного исполнительного органа в сумме 23 000 тысяч тенге.
8. Контроль за исполнением и публикацию на интернет-ресурсе данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам административно-территориальных структур, социально-экономическому развитию территорий, бюджета и местных налогов по защите прав граждан.

6) аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге қарастырылған нысаналы ағымдағы трансферттерінің бөлінуі Жуалы ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде қаралсын.
6. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабының 4 тармағына сәйкес 2021 жылы аудандық бюджеттен қаржыландырылатын азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандарға жәрдемақы және тұрғын үй алу немесе салу үшін әлеуметтік қолдау көрсету мен тарифтік ставкаларының 25 пайызы мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.
7. Аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 23 000 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
8. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың әкімшілік аумақтық құрылым, аумақты әлеуметтік – экономикалық дамыту, бюджет және жергілікті салықтар мәселелері, адамдардың құқығын қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

9. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Жуалынского
районного маслихата К. Сыдыгалиев
Исполняющий обязанности секретаря
маслихата Жуалынского района К. Айткулова
Приложение 1 к решению
Жуалынского районного
маслихата от 25 декабря 2020
года № 77-7
Районный бюджет Жуалынского района на 2021 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 11.12.2021 № 16-7 (вводится в действие с 01.01.2021).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
І.ДОХОДЫ

9. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2021 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Жуалы аудандық мәслихаты
сессиясының төрағасы К. Сыдыгалиев
Жуалы аудандық мәслихат
хатшысының міндетін атқарушы К. Айткулова
Жуалы аудандық мәслихатының
2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 77-7 шешіміне 1 – қосымша
Жуалы ауданының 2021 жылға арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1 – қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 11.12.2021 №16-7 (01.01.2021 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1. КІРІС

121 858
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
19 196
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
12 568
010
Капитальные расходы государственного органа
250
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 378
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
102 662
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
42 016
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
54 979
006
Капитальные расходы государственного органа
2 667
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 000
09
Топливно-энергетического комплекса и прочие услуги в сфере недропользования
315 644
09
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
315 644
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
315 644
036
Развитие газотранспортной системы
315 644
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
83 494
01
Сельское хозяйство
33 513
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
33 513
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
25 623
006
Капитальные расходы государственного органа
7 890
06
Земельные отношения
27 479
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
27 479
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
20 298
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
5 250
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1 931
09
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
22 502
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
22 502
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
22 502
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
55 532
02
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
55 532
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
55 532
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

121 858
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
19 196
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 568
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 378
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
102 662
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 016
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
54 979
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 667
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 000
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
315 644
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
315 644
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
315 644
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
315 644
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
83 494
01
Ауыл шаруашылығы
33 513
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
33 513
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 623
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 890
06
Жер қатынастары
27 479
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
27 479
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 298
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
5 250
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1 931
09
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
22 502
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
22 502
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
22 502
11
Өнеркәсiп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
55 532
02
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
55 532
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
55 532
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

5 759
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 759
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5 759
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 934 007
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
890 803
005
Государственная адресная социальная помощь
890 803
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
913 610
002
Программа занятости
663 145
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
38 000
006
Оказание жилищной помощи
6 500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
56 256
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 242
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
38 605
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
42 280
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
64 582
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
129 594
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29 727
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
12 000
021
Капитальные расходы государственного органа
1 032
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
24 957
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
51 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10 878
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 972 456
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 294 697
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
768 175
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
351 300
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
175 222
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

5 759
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 759
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
5 759
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 934 007
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
890 803
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
890 803
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
913 610
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
663 145
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
38 000
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
56 256
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 242
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
38 605
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
42 280
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
64 582
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
129 594
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 727
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
12 000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 032
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
24 957
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
51 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10 878
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 972 456
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 294 697
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
768 175
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
351 300
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және салу реконструкциялау
175 222
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі