О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Т.Рыскулова от 12 апреля 2017 года № 14-5 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан по району Т. Рыскулова"
Решение маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 20 апреля 2020 года № 53-11. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 28 апреля 2020 года № 4588. Утратило силу решением маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 30 октября 2023 года № 10-8
Сноска. Утратило силу решением маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 30.10.2023 № 10-8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" маслихат района Т. Рыскулова РЕШИЛ:
1. Внести следующие изменения и дополнения в решение маслихата района Т. Рыскулова от 12 апреля 2017 года № 14-5 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан по району Т. Рыскулова" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативно правовых актов Республики Казахстан за № 3414, опубликован в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 16 мая 2017 года):
Пункт 7 Правилы изложить в следующей редакции:
"7. Единовременная социальная помощь к памятным датам и праздничным дням предоставляется:
1) 15 февраля – ко дню вывода войск бывшего Советского Союза из Афганистана - военнослужащим, проходившим воинскую службу в Афганистане и военнослужащим, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья при прохождении воинской службы в Афганистане, семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане, один раз в год в едином размере, устанавливается по согласию местным исполнительным органом области;
2) 26 апреля – ко дню Чернобыльской аварии - лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и ставшим инвалидами вследствие аварии на Чернобыльской атомной электростанции, один раз в год в едином размере, устанавливается по согласию местным исполнительным органом области;

"Т. Рысқұлов ауданы бойынша әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасын бекіту туралы" Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 2017 жылдың 12 сәуірдегі № 14-5 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 53-11 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 28 сәуірде № 4588 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 2023 жылғы 30 қазандағы №10-8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 30.10.2023 №10-8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысына сәйкес, Т. Рысқұлов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Т. Рысқұлов ауданы бойынша әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасын бекіту туралы" Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 2017 жылдың 12 сәуірдегі № 14-5 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3414 болып тіркелген, 2017 жылдың 16 мамырында Қазақстан Республикасы электрондық түрдегі нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Қағиданың 7-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"7. Атаулы күндер мен мереке күндеріне бір реттік әлеуметтік көмек көрсетіледі:
1) 15 ақпан – бұрынғы КСР Одағының әскерлерін Ауғанстан жерінен шығарған күніне орай - Ауғанстанда әскери міндетін өтеген әскери қызметшілерге және Ауғанстанда әскери міндетін өтеу кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан мүгедек болған әскери қызметшілерге, Ауғанстандағы ұрыс қимылдары кезеңінде жараланудың, контузия алудың, зақымданудың немесе ауруға шалдығудың салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшілердің отбасыларына жылына бір рет облыстың атқарушы органының келісімі бойынша бірыңғай мөлшерде белгіленеді;
2) 26 сәуір – Чернобыль АЭС-індегі апаттың болған күніне орай - Чернобыль атом электростанциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан және Чернобыль атом электростанциясындағы апаттың салдарынан мүгедек болған адамдарға жылына бір рет облыстың атқарушы органының келісімі бойынша бірыңғай мөлшерде белгіленеді;

3) 9 мая – ко дню Победы в Великой Отечественной войне - участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны, женам (мужьям) умерших инвалидов войны, которые не вступили в другой брак, лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также, лицам, проработавшим не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, один раз в год в едином размере, устанавливается по согласию местным исполнительным органом области;
4) 29 августа – ко дню закрытия Семипалатинского ядерного полигона - лицам, ставшим инвалидами вследствие других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, испытания ядерного оружия, а также участвовавшим непосредственно в ядерных испытаниях и учениях, один раз в год в едином размере, устанавливается по согласию местным исполнительным органом области".
Пункт 9 Правил изложить в следующей редакции:
"9. Периодическая социальная помощь по обрашениям предоставляется:
лицам больным социально значимым заболеванием туберкулезом, продолжающим амбулаторное лечение в размере прожиточного минимума ежемесячно и детям больным ВИЧ инфекцией в размере двухкратного прожиточного минимума ежемесячно, имеющим месячный среднедушевой доход семьи, не превышающий пятикратной величины прожиточного минимума".
2. В правилах подпункт 2) пункта 11 исключить.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию маслихата района Т. Рыскулова по вопросам связи с общественными и молодежными организациями, социально-культурного развития, образования, здравоохранения.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата района Турара Рыскулова К. Кульбараков
Секретарь
маслихата района Турара Рыскулова Т. Джаманбаев

3) 9 мамырға – Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күніне орай - Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, қоршаудағы кезеңінде Ленинград қаласының кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен әрі "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған азаматтарға, екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына, қайтыс болған соғыс мүгедектерінің екінші рет некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне), Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және қалтқысыз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдарға және 1941 жылғы 22 маусым 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде 6 ай жұмыс істеген және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен қалтқысыз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға жылына бір рет облыстың атқарушы органының келісімі бойынша бірыңғай мөлшерде белгіленеді;
4) 29 тамыз – Семей ядролық сынақ полигонының жабылған күніне орай - азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық қаруды сынаудың салдарынан мүгедек болған адамдарға, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тікелей қатысқан адамдарға жылына бір рет облыстың атқарушы органының келісімі бойынша бірыңғай мөлшерде белгіленеді".
Қағиданың 9-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"9. Өтініші бойынша мерзімді әлеуметтік көмек:
отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінің бес еселік мөлшерінен аспайтын орташа табысы бар, әлеуметтік мәні бар туберкулез ауруымен ауырып, амбулаториялық жағдайда емін жалғастырушы науқасқа ай сайын ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінде және АИТВ-инфекциясы бар балаларға ай сайын екі еселенген ең төменгі көнкөріс деңгейі мөлшерінде әлеуметтік көмек көрсетіледі".
2. Қағиданың 11-тармағының 2) тармақшасы алып тасталынсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының білім беру, денсаулық сақтау, әлеуметтік-мәдени даму, қоғамдық және жастар ұйымдарымен байланыс мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Тұрар Рысқұлов аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы К. Кульбараков
Тұрар Рысқұлов аудандық мәслихат
хатшысы Т. Джаманбаев