О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 23 декабря 2020 года № 64-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 31 декабря 2020 года № 4876
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Т.Рыскулова РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы - 17894888 тысяч тенге;
налоговые поступления - 3475069 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 26741 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 7783 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 14385295 тысяч тенге;
2) затраты - 18232472 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 46030 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 100637 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 54607 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - -34107 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства -34107 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -349507 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 349507 тысяч тенге;
поступление займов- 100637 тысяч тенге;
погашение займов -54607 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 303477 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 –в редакции решения маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 06.12.2021 № 11-5 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить объем субвенции передаваемые из областного бюджета бюджету района на 2021 год в размере 8 030 302 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей 18 пункта 4 Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" от 8 июля 2005 года предусмотреть надбавку на 2021-2023 годы специалистам в области социального обеспечения, культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, могут устанавливаться повышенные не менее чем на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 64-5 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 31 желтоқсанда № 4876 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Т.Рысқұлов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 17894888 мың теңге;
салықтық түсімдер -3475069 мың теңге;
салықтық емес түсімдер -26741 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 7783 мың теңге;
трансферттер түсімі -14385295 мың теңге;
2) шығындар -18232472 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу -46030 мың теңге;
бюджеттік кредиттер -100637 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу -54607 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - -34107 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 34107 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -349507 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) -349507 мың теңге;
қарыздар түсімі - 100637 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 54607 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 303477 мың теңге.
Ескерту. 1 – тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 06.12.2021 № 11-5 (01.01.2021 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 8 030 302 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабының 4 тармағына сәйкес, 2021-2023 жылдары азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлық ақылар мен тарифтік мөлшерлемелер үстемақы қосу көзделсін.

4. Утвердить сумму резервного фонда местного исполнительного органа в размере 35 000 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития, направленных на реализацию инвестиционных проектов предусмотренных в бюджете района на 2021 год согласно приложению 4.
6. В районном бюджете на 2021 год бюджетам сельских округов предусмотреть целевые трансферты на развитие и текущие трансферты за счет средств районного бюджета, распределение которых определяются на основании постановления акимата района Т.Рыскулова.

4. Аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 35 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.
5. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен қарастырылған инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюжеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған даму және ағымдағы трансферттердің бөлінуі Т.Рысқұлов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

7. Контроль за исполнением и публикацию на интернет ресурсе данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам экономики, финансов, бюджета и развития местного самоуправления.
8. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата
района Турара Рыскулова Э. Закимбаева
Секретарь маслихата района
Турара Рыскулова Т. Джаманбаев
Приложение 1 к решению
маслихата района Т.Рыскулова
№ 64-5 от 23 декабря 2020 года
Бюджет района на 2021 год

7. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет және жергілікті өзін-өзі басқару мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2021 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Тұрар Рысқұлов аудандық
мәслихаттың сессия төрайымы Э. Закимбаева
Тұрар Рысқұлов аудандық
мәслихат хатшысы Т. Джаманбаев
Т.Рысқұлов аудандық мәслихаттың
2020 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 64-5 шешіміне 1 қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет

9391
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
9391
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1457684
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
376158
005
Государственная адресная социальная помощь
376158
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
942691
002
Программа занятости
677585
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
40897
006
Оказание жилищной помощи
536
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
35225
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3497
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
58087
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
51459
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
75405
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
138835
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54604
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6000
021
Капитальные расходы государственного органа
350
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов Республике Казахстан на 2012-2018 годы
18028
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
50521
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
248
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
9084
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2708410
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1597927
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
865583
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
732344
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1110483
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
75450

9391
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
9391
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1457684
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
376158
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
376158
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
942691
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
677585
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
40897
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
536
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
35225
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3497
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
58087
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға киындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
51459
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
75405
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
138835
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54604
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
18028
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
50521
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
248
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
9084
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2708410
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1597927
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
865583
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
732344
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1110483
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
75450

124422
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
77416
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
26209
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
51207
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
21345
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
19627
006
Землеустройство при установлении границ районов, городов районного значения, городов районного значения, поселков, поселков, сельских округов
1718
453
Отдел экономики и бюджетного планирование
25661
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
25661
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
58099
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
58099
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
45798
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
11398
015
Капитальные затраты государственного органа
903
12
Транспорт и коммуникации
131516
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
131516
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
10400
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
117116
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
4000
13
Прочие
1616317
452
Отдел финансов района (города областного значения)
21494
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
21494
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
764813
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
764813
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
221702
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

124422
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
77416
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26209
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
51207
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
21345
001
Аудан (облыстық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19627
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
1718
453
Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
25661
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
25661
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
58099
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
58099
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
45798
013
Аудан аумағын қала құрылысы схемалары, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, ауылдардың және басқа да ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
11398
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
903
12
Көлік және коммуникация
131516
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
131516
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
10400
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
117116
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
4000
13
Басқалар
1616317
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
21494
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
21494
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
764813
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
764813
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
221702
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру