О внесении изменений в решение XLIV сессии Карагандинского городского маслихата от 24 декабря 2019 года № 466 "О бюджете города Караганды на 2020 - 2022 годы"
Решение Карагандинского городского маслихата от 11 марта 2020 года № 497. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 17 марта 2020 года № 5751
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение XLIV сессии Карагандинского городского маслихата от 24 декабря 2019 года №466 "О бюджете города Караганды на 2020 – 2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5612, в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 31 декабря 2019 года) следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2020 – 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 78 272 208 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 47 647 970 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 443 441 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 785 040 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 26 395 757 тысяч тенге;
2) затраты – 81 593 794 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 250 688 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 3 250 688 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – минус 441 716 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 441 716 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 6 130 558 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 130 558 тысяч тенге:
поступление займов – 5 904 865 тысяч тенге;
погашение займов – 2 177 032 тысячи тенге;

Қарағанды қалалық мәслихатының XLIV сессиясының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 466 "Қарағанды қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының 2020 жылғы 11 наурыздағы № 497 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 17 наурызда № 5751 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарағанды қалалық мәслихатының XLIV сессиясының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 466 "Қарағанды қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5612 болып тіркелген, 2019 жылдың 31 желтоқсанында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. Қаланың 2020-2022 жылдарға арналған, оның ішінде 2020 жылға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 78 272 208 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 47 647 970 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 443 441 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 3 785 040 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 26 395 757 мың теңге;
2) шығындар – 81 593 794 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 250 688 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 3 250 688 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – минус 441 716 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 441 716 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – минус 6 130 558 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 130 558 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 5 904 865 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 177 032 мың теңге;

50 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 200 688
1
Жилищное хозяйство
3 200 688
490
Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 200 688
053
Кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
3 200 688
IV.Сальдо по операциям с финансовыми активами:
-441 716
Категория
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
441 716
0 1
Поступления от продажи финансовых активов государства
441 716
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
441 716
Наименование
Сумма, тысяч тенге
V. Дефицит бюджета
-6 130 558
VI. Финансирование дефицита бюджета
6 130 558
Приложение 2 к решению
Карагандинского
городского маслихата
от 11 марта 2020 года
№ 497
Приложение 4
к решению XLIV сессии Карагандинского
городского маслихата от "24" декабря 2019 года № 466
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета, учтенные в составе поступлений и расходов бюджета города на 2020 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
30 294 923
в том числе:
Целевые текущие трансферты
13 086 018
Целевые трансферты на развитие
11 304 040
Бюджетные кредиты
5 904 865
Целевые текущие трансферты
13 086 018
в том числе:
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
72 999
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
1 507 854
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
1 620 985
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования
2 223 333
На установление доплат к должностным окладам за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
86 485
На установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
112 030
На апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
431 580
На реализацию мероприятий, направленых на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Енбек"
128 889
На выплату государственной адресной социальной помощи
427 545
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
329 794
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 058 400
На возмещение владельцам стоимости на проведение санитарного убоя, больных сельскохозяйственных животных, особо опасными инфекционными заболеваниями

50 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 200 688
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 200 688
490
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 200 688
053
Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
3 200 688
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
-441 716
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3
4
5
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
441 716
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
441 716
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
441 716
Атауы
Сома, мың теңге
V. Бюджет тапшылығы
-6 130 558
VІ. Бюджет тапшылығын қаржыландыру
6 130 558
Қарағанды қалалық
мәслихатының
2020 жылғы 11 наурызы
№ 497
Шешіміне 2 қосымша
Қарағанды қалалық мәслихатының
2019 жылғы "24" желтоқсандағы XLIV сессиясының
№ 466 шешіміне
4-қосымша
Қаланың 2020 жылға арналған бюджетінің түсімдері мен шығыстарының құрамында ескерілген облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
30 294 923
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
13 086 018
Нысаналы даму трансферттері
11 304 040
Бюджеттік кредиттер
5 904 865
Ағымдағы нысаналы трансферттер
13 086 018
оның ішінде:
Мектепке дейінгі білім берудің мемлекеттік ұйымдарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
72 999
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
1 507 854
Мектепке дейінгі білім берудің мемлекеттік ұйымдарының мұғалімдерінің жалақысын көтеруге
1 620 985
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары мұғалімдерінің жалақысын көтеруге
2 223 333
Мемлекеттік мәдени ұйымдар мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі қызметкерлеріне мәдени ұйымдар мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше жұмыс жағдайлары үшін лауазымдық жалақыларына қосымша төлемдер белгілеуге
86 485
Халықты әлеуметтік қорғаудың мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін жұмысшылардың жалақысына үстеме ақылар белгілеуге
112 030
Орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге
431 580
Еңбек өнімділігі мен жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы аясында еңбек нарығын дамытуға бағытталған шараларды іске асыруға
128 889
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
427 545
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
329 794
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға
1 058 400
Ауыл шаруашылығының аса қауіпті инфекциялық ауруға шалдыққан жануарларының санитарлық союын жүргізуге құнын иелеріне өтеуге

326
На проведение капитального и среднего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
3 500 000
в том числе:
на средний ремонт дорог
1 000 000
на капитальный ремонт дорог
2 500 000
На ремонт объектов образования
329 130
На краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Енбек"
456 668
На жилищно-коммунальное хозяйство
800 000
Целевые трансферты на развитие
11 304 040
в том числе:
На проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
757 892
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
596 004
На развитие газотранспортной системы
3 500 000
На развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
869 029
На развитие транспортной инфраструктуры

326
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін орташа және күрделі жөндеуден өткізуге
3 500 000
оның ішінде:
жолдарды орташа жөндеуден өткізуге
1 000 000
жолдарды күрделі жөндеуден өткізуге
2 500 000
Білім беру объектілерін жөндеуге
329 130
"Еңбек" нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы аясында еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік білім беруге
456 668
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
800 000
Нысаналы даму трансферттері
11 304 040
оның ішінде:
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға
757 892
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
596 004
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
3 500 000
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
869 029
Көлік инфрақұрылымын дамытуға