О бюджете города Темиртау на 2021-2023 годы
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 24 декабря 2020 года № 68/4. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2020 года № 21991.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 003 527 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 17 553 715 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 170 321 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 246 551 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 9 032 940 тысяч тенге;
2) затраты – 31 183 833 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 21 868 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 21 868 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 158 438 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 158 438 тысяч тенге:
поступление займов – 91 653 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 066 785 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 03.11.2021 № 12/4 (вводится в действие с 01.01.2021).
1-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2021 год возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 571 140 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1-1 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 15.07.2021 № 6/4 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2021 год целевые трансферты из вышестоящих бюджетов согласно приложению 4.
3. В составе расходов городского бюджета предусмотрены средства на оказание жилищной помощи населению – 217 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 03.11.2021 № 12/4 (вводится в действие с 01.01.2021).
4. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2021 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" - 509 563 тысяч тенге, в том числе:

Теміртау қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 68/4 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 21991 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 27 003 527 мың теңге,оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 17 553 715 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 170 321 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 246 551 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 9 032 940 мың теңге;
2) шығындар – 31 183 833 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -21 868 мың теңге,оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 868 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 158 438 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 4 158 438 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 91 653 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 066 785 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 03.11.2021 № 12/4 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
1-1. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте 571 140 мың теңге сомасындағы нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару көзделсін.
Ескерту. 1-1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 15.07.2021 № 6/4 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған қалалық бюджеттің түсімдері құрамында жоғары тұрған бюджеттен берілген нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2021 жылға арналған қалалық бюджеттің шығындары құрамында халыққа тұрғын үй көмегін көрсетуге 217 мың теңге қаражат көзделді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 03.11.2021 № 12/4 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2021 жылға арналған қалалық бюджет шығындары құрамында "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша 509 563 мың теңге көзделсін, оның ішінде:

1) на оказание единовременной социальной помощи в рамках проведения мероприятий, посвященных празднования Дня Победы в Великой Отечественной войне – 108 160 тысяч тенге;
2) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню празднования Наурыз мейрамы – 202 080 тысяч тенге;
3) на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 23 737 тысяч тенге;
4) на оказание социальной помощи детям до 18 лет с вирусом иммунодефицита человека – 11 938 тысяч тенге;
5) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Первого Президента Республики Казахстан – 46 000 тысяч тенге;
6) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Конституции Республики Казахстан – 117 648 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 03.11.2021 № 12/4 (вводится в действие с 01.01.2021).
5. В составе расходов городского бюджета предусмотрены целевые текущие трансферты нижестоящему бюджету поселка Актау на 2021 год согласно приложению 5.
6. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета объем субвенций бюджету посҰлка Актау на 2021 год в сумме 213 883 тысяч тенге.

1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күнін мерекелеуге арналған іс-шараларды өткізу шеңберінде біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 108 160 мың теңге;
2) Наурыз мейрамын мерекелеу күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 202 080 мың теңге;
3) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге – 23 737 мың теңге;
4) 18 жасқа дейінгі адамның иммун тапшылығы вирусы бар балаларға әлеуметтік көмек көрсетуге – 11 938 мың теңге;
5) Қазақстан Республикасының Бірінші Президенті күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 46 000 мың теңге;
6) Қазақстан Республикасының Конституциясы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 117 648 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 03.11.2021 № 12/4 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Қалалық бюджеттің шығындары құрамында төмен тұрған Ақтау кентінің бюджетіне 2021 жылға нысаналы трансферттер 5-қосымшаға сәйкес көзделді.
6. Қалалық бюджеттің шығындары құрамында Ақтау кентінің бюджетіне 2021 жылға субвенциялар көлемі 213 883 мың теңге сомасында көзделсін.

7. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 10 826 868 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 15.07.2021 № 6/4 (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Темиртау на 2021 год в сумме 15 000 тысяч тенге.

7. 2021 жылға арналған қалалық бюджеттің шығындары құрамында заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен 10 826 868 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 15.07.2021 № 6/4 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Теміртау қаласы жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 15000 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 03.11.2021 № 12/4 (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель сессии А. Абишев
И.о. секретаря маслихата М. Коновалов
Приложение 1
к решению
Темиртауского городского
маслихата
от 24 декабря 2020 года № 68/4
Городской бюджет на 2021 год

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 03.11.2021 № 12/4 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Сессия төрағасы А. Абишев
Мәслихат хатшысының м.а. М. Коновалов
Теміртау қалалық
мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 68/4
шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған қалалық бюджет

39760
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
39760
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
31713
004
Проведение оценки имущества в целях налогооблажения
8047
9
Прочие государственные услуги общего характера
293145
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
49504
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
49504
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
72368
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
72368
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
103451
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции
103451
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
67822
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
67822
02
Оборона
74297
1
Военные нужды
50616
122
Аппарат акима района (города областного значения)
50616
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
50616
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
23681
122
Аппарат акима района (города областного значения)
23681
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
23241
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
440
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
109882
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
109882
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
109882
048
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
109882
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1057159
1
Социальное обеспечение

39760
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
39760
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31713
004
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
8047
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
293145
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
49504
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49504
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
72368
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72368
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
103451
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
103451
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
67822
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67822
02
Қорғаныс
74297
1
Әскери мұқтаждар
50616
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
50616
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
50616
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
23681
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
23681
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
23241
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
440
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
109882
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
109882
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
109882
048
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
109882
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1057159
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру

1779
капитальный ремонт водопроводных сетей 8 квартала
133251
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4506
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
4506
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4506
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4506
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому, в том числе:
4506
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
4506
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
9482
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
9482
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
9482
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
9482
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне, в том числе:
9482
на установление доплат к должностным окладам за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
2052
на приобретение кресел для зрительного зала Коммунального государственного казенного предприятия "Культурно-досуговый центр "Актау"
7430

1779
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
6
8 кварталдың су құбырлары желілерін күрделі жөндеу
133251
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4506
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
4506
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4506
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4506
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету, оның ішінде:
4506
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге
4506
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
9482
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
9482
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
9482
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
9482
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау, оның ішінде:
9482
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
2052
"Ақтау" мәдени-бос уақыт өткізу орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына көрермендер залы үшін креслолар сатып алуға
7430