О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 25 декабря 2019 года № 35/281 "О городском бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 18 марта 2020 года № 37/302. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 20 марта 2020 года № 5755. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 25 декабря 2019 года №35/281 "О городском бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5648, опубликовано в газетах "Балқаш өңірі" от 10 января 2020 года №1-2 (12894), "Северное Прибалхашье" от 10 января 2020 года №1-2 (1885), в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 09 января 2020 года) следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 432 303 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 504 034 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 49 400 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 56 112 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 8 822 757 тысяч тенге;
2) затраты – 16 103 763 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 671 460 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 671 460 тысяч тенге:
поступление займов – 63 760 тысяч тенге;
погашение займов – 276 727 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 884 427 тысяч тенге.";
2) пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2020 год нормативы распределения доходов в областной бюджет, в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
2) по социальному налогу – 35 процентов.";
3) пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить резерв акимата города Балхаш на 2020 год в сумме 121 793 тысяч тенге.";

Қалалық мәслихаттың 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 35/281 "2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2020 жылғы 18 наурыздағы № 37/302 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 20 наурызда № 5755 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. Қалалық мәслихаттың 2019 жылғы 25 желтоқсандағы №35/281 "2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5648 болып тіркелген, 2020 жылғы 10 қаңтардағы №1-2 (12894) "Балқаш өңірі", 2020 жылғы 10 қаңтардағы №1-2 (1885) "Северное Прибалхашье" газеттерінде, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкісінде 2020 жылғы 09 қаңтарда жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тармағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. Осы шешімге қоса тіркелген 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджет бекітілсін, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 15 432 303 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 504 034 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 49 400 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 56 112 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 822 757 мың теңге;
2) шығындар – 16 103 763 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 671 460 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 671 460 мың теңге:
қарыздар түсімі – 63 760 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 276 727 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 884 427 мың теңге.";
2) 2 тармағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2. 2020 жылға арналған облыстық бюджетке, кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 50 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 35 пайыз.";
3) 11 тармағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"11. Балқаш қаласы әкімдігінің 2020 жылға арналған резерві 121 793 мың теңге сомасында бекітілсін.";

4) дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Установить, что в составе затрат городского бюджета на 2020 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных в 2019 году, в сумме 15 402 тысячи тенге".
5) дополнить пунктом 10-2 следующего содержания:
"10-2. Установить, что в составе затрат городского бюджета на 2020 год предусмотрен возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в 2019 году, в сумме 52 313 тысячи тенге".
6) приложение 1 и 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Л. Григоренко
Секретарь городского маслихата К. Тейлянов
Приложение 1 к решению
Балхашского городского
маслихата

4) келесі мазмұндағы 10-1 тармағымен толықтырылсын:
"10-1. 2020 жылға арналған қалалық бюджет шығындарының құрамында, 2019 жылы бөлінген, 15 402 мың теңге сомасында пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін".
5) келесі мазмұндағы 10-2 тармағымен толықтырылсын:
"10-2. 2020 жылға арналған қалалық бюджет шығындарының құрамында, 2019 жылы бөлінген, 52 313 мың теңге сомасында Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару қарастырылғаны ескерілсін".
6) көрсетілген шешімнің 1 және 4 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы Л. Григоренко
Қалалық мәслихат хатшысы К. Тейлянов
Балқаш қалалық
мәслихатының

544 676
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
525 274
002
Программа занятости
165 528
006
Оказание жилищной помощи
7 232
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
124 000
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 591
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
95 904
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
76 371
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
54 648
464
Отдел образования района (города областного значения)
19 402
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
19 402
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
101 653
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
101 653
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
42 371
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 286
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
21 722
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
35 274
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 961 785
1
Жилищное хозяйство
1 968 737
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19 365
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
10 680
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
8 685
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 933 885
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
928 796
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 005 089
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
15 487
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда

544 676
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
525 274
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
165 528
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7 232
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
124 000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 591
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
95 904
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
76 371
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
54 648
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
19 402
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
19 402
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
101 653
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
101 653
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 371
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 286
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
21 722
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
35 274
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 961 785
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 968 737
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19 365
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
10 680
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
8 685
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 933 885
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
928 796
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 005 089
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
15 487
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

530 465
4
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования
333 142
5
На реализацию мероприятий, направленых на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Енбек"
19 018
6
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
21 722
7
На выплату государственной адресной социальной помощи
20327
8
На установление доплат к должностным окладам за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
33379
9
На установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
18036
10
На жилищно-коммунальное хозяйство
30822
11
На проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
8685
12
На краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Енбек"
69494
13
На проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
699940

530 465
4
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайтуға
333 142
5
Жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға
19 018
6
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
21 722
7
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
20327
8
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі қызметкерлеріне лауазымдық жалақыларына қосымша ақы белгілеуге
33379
9
Мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін қызметкерлердің жалақысына қосымша ақы белгілеуге
18036
10
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа
30822
11
Көп пәтерлі тұрғын үйлерге энергетикалық аудит жүргізуге
8685
12
Өнімді жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығында сұранысқа ие Біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
69494
13
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге
699940