О внесении изменений в решение 30 сессии Абайского районного маслихата от 12 июня 2014 года № 30/310 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Абайского района"
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 10 апреля 2020 года № 62/671. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 10 апреля 2020 года № 5794. Утратило силу решением Абайского районного маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2023 года № 15/147
Сноска. Утратило cилу решением Абайского районного маслихата Карагандинской области от 26.12.2023 № 15/147 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 30 сессии Абайского районного маслихата от 12 июня 2014 года № 30/310 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Абайского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2674, опубликовано в районной газете "Абай-Ақиқат" от 12 июля 2014 года № 27 (4030), в информационно–правовой системе "Әділет" 17 июля 2014 года), следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Абайского района, утвержденных указанным решением:
1) в пункте 8 подпункт 5) исключить;
2) в пункте 10:
подпункт 3) изложить в новой редакции следующего содержания:
"3) День катастрофы на Чернобыльской атомной электро-станции – 26 апреля:
лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях;
семьи лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения;";
второй абзац подпункта 6) изложить в новой редакции следующего содержания:
"Основанием для отнесения граждан к категории нуждающихся при наступлении трудной жизненной ситуации является причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара либо наличие социально-значимого заболевания – "туберкулез" в период амбулаторного лечения либо болезнь, вызванная вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ) у детей.".

Абай аудандық мәслихатының 2014 жылғы 12 маусымдағы 30 сессиясының № 30/310 "Абай ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 2020 жылғы 10 сәуірдегі № 62/671 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 10 сәуірде № 5794 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 15/147 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 26.12.2023 № 15/147 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Абай аудандық мәслихатының 2014 жылғы 12 маусымдағы 30 сессиясының № 30/310 "Абай ауданынының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2674 болып тіркелген, 2014 жылғы 12 шілдедегі № 27 (4030) "Абай-Ақиқат" аудандық газетінде, 2014 жылғы 17 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған), келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Абай ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
1) 8 тармақтың 5) тармақшасы алынып тасталсын;
2) 10 тармақта:
3) тармақша келесі мазмұндағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"3) Чернобыль атом электр-станциясындағы апат күні – 26 сәуір:
1986-1987 жылдары Чернобыль АЭС-індегі апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тікелей қатысқан адамдар;
Чернобыль АЭС-індегі апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жою кезінде қайтыс болған адамдардың отбасылары;";
6) тармақшаның екінші абзацы келесі мазмұнда жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде азаматтарды мұқтаждар санатына жатқызу үшін табиғи апаттың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келуі не амбулаториялық емделу кезеңінде әлеуметтік маңызы бар - "туберкулез" ауруының немесе "балаларда адамның иммун тапшылығы вирусымен пайда болған ауруының (АИТВ) болуы негіз болып табылады.".

2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии В. Черепанов
Секретарь Абайского районного маслихата Б. Цай

2. Осы шешім оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы В. Черепанов
Абай аудандық мәслихатының хатшысы Б. Цай