О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 28 декабря 2020 года № 67/534. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2020 года № 21969. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жанааркинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 895 822 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 074 794 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 73 826 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 323 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 738 879 тысяч тенге;
2) затраты – 10 999 415 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 39 839 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 82 971 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 43 132 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - минус 1 143 432 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 143 432 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 82 971 тысяч тенге;
погашение займов – 43 196 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 103 657 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 09.11.2021 № 13/81 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Утвердить перечень бюджетных инвестиционных проектов на 2021 год согласно приложению 4.
3. Учесть в составе расходов бюджета района на 2021 год целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты в сумме 926 372 тысяч тенге согласно приложению 5.

2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 67/534 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 21969 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Жаңаарқа аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 895 822 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 074 794 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 73 826 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 323 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7 738 879 мың теңге;
2) шығындар – 10 999 415 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 39 839 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 82 971 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 43 132 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - алу 1 143 432 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 143 432 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 82 971 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 43 196 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 103 657 мың теңге.";
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 09.11.2021 № 13/81 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында 5 қосымшаға сәйкес 926 372 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, дамуға нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер ескерілсін.

4. Учесть в составе расходов бюджета района бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты поселков и сельских округов на 2021-2023 годы согласно приложению 6.
5. Учесть в составе расходов бюджета района целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам, передаваемые из районного бюджета на 2021 год согласно приложению 7.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 24 678 тысяч тенге.

4. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 6 қосымшаға сәйкес 2021-2023 жылдарға аудандық бюджеттен кенттер және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар ескерілсін.
5. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 7 қосымшаға сәйкес 2021 жылға аудандық бюджеттен төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер ескерілсін.
6. 2021 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 24 678 мың теңге сомасында бекітілсін.

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель сессии Р. Рахимов
И.о. секретаря Жанааркинского районного маслихата О. Айтжанов
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 28 декабря 2020 года №67/534
Бюджет района на 2021 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 09.11.2021 № 13/81 (вводится в действие с 01.01.2021).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

7. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Сессия төрағасы Р. Рахимов
Жаңаарқа аудандық мәслихат хатшысының м.а. О. Айтжанов
2020 жылғы 28 желтоқсандағы №67/534
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
шешіміне 1 қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 09.11.2021 № 13/81 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
I. Кірістер

82369
005
Государственная адресная социальная помощь
82369
2
Социальная помощь
474714
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
474714
002
Программа занятости
225122
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20046
006
Оказание жилищной помощи
553
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
43578
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1120
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
75077
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
67468
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
41750
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
76115
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
76115
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
48717
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
661
021
Капитальные расходы государственного органа
5630
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
15878
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1229
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
4000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2306974
1
Жилищное хозяйство
1642953
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
55901
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
55901
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1574115
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1022860
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
105683
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда

82369
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
82369
2
Әлеуметтiк көмек
474714
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
474714
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
225122
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20046
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
553
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
43578
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1120
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
75077
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
67468
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
41750
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
76115
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
76115
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48717
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
661
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5630
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
15878
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1229
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2306974
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1642953
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
55901
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
55901
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1574115
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1022860
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
105683
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу