О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 28 декабря 2020 года № 512. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 11 января 2021 года № 6148.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021 – 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 597 961 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 353 921 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 45 324 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 27 695 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 171 021 тысяч тенге;
2) затраты – 8 921 876 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 53 978 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 94 700 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 722 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 377 898 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 377 898 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 94 700 тысяч тенге;

2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 512 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 11 қаңтарда № 6148 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2021 – 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 597 961 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 353 921 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 45 324 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 27 695 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 171 021 мың теңге;
2) шығындар – 8 921 876 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 53 978 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 94 700 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 722 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 377 898 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 377 898 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 94 700 мың теңге;

погашение займов – 40 722 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 323 920 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 04.11.2021 № 84 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть в составе расходов районного бюджета перечень бюджетных программ развития на 2021 год, направляемых на реализацию инвестиционных проектов согласно приложению 4.

қарыздарды өтеу – 40 722 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 323 920 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Нұра аудандық мәслихатының 04.11.2021 № 84 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған, бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.

3. Учесть в составе расходов районного бюджета целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты на 2021 год, согласно приложению 5.
4. Учесть в составе расходов бюджета района бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, поселков и сельских округов на 2021-2023 годы согласно приложения 6.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в сумме 25 599 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель сессии, исполняющий обязанности секретаря районного маслихата Н. Сулейменов
Приложение 1 к решению Нуринского
районного маслихата
от 28 декабря 2020 года № 512
Районный бюджет на 2021 год

3. 2021 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында ағымдағы нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
4. 2021-2023 жылдарға арналған ауданның бюджет шығыстарының құрамында аудандық бюджетттен ауыл, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 6 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 25 599 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Сессия төрағасы, аудандық мәслихаттың хатшысы міндеттірін атқарушы Н. Сулейменов
Нұра аудандық
мәслихаттың
2020 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 512 шешіміне
1 қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет

10 352
006
Оказание жилищной помощи
3 320
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
10 822
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
209
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
68 776
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
81 966
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
40 026
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
42 604
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
42 604
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
33 406
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 019
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов Республике Казахстан
7 179
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 277 790
1
Жилищное хозяйство
859 913
467
Отдел строительства района (города областного значения)
739 913
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
197 789
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
542 124
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
120 000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
24 000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
96 000
2
Коммунальное хозяйство
372 774
467
Отдел строительства района (города областного значения)
233 166
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
233 166
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
139 608
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
114 972
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (города областного значения)
20 483
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

10 352
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 320
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
10 822
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
209
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
68 776
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
81 966
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
40 026
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
42 604
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
42 604
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 406
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 019
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 179
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 277 790
1
Тұрғын үй шаруашылығы
859 913
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
739 913
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
197 789
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
542 124
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
120 000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
24 000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
96 000
2
Коммуналдық шаруашылық
372 774
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
233 166
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
233 166
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
139 608
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
114 972
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
20 483
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

6 693 289
01
Государственные услуги общего характера
353 320
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
190 812
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
31 755
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
31 755
122
Аппарат акима района (города областного значения)
159 057
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
159 057
2
Финансовая деятельность
51 417
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
51 417
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
51 417
9
Прочие государственные услуги общего характера
111 091
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
60 748
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
60 748
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
26 899
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
26 899
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
23 444
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
23 444
02
Оборона
11 845
1
Военные нужды
2 325
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2 325
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2 325
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
9 520
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9 520
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8 336
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 184
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
903
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
903
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
903
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах

6 693 289
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
353 320
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
190 812
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
31 755
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
31 755
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
159 057
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
159 057
Қаржылық қызмет
51 417
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
51 417
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
51 417
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
111 091
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
60 748
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 748
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
26 899
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 899
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
23 444
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 444
02
Қорғаныс
11 845
1
Әскери мұқтаждар
2 325
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2 325
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2 325
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
9 520
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9 520
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8 336
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 184
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
903
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
903
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
903
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету

5 359
- расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
1 820
-специальные средства передвижения (кресло-коляски)
1 192
-сурдотехнические средства
2 371
-тифлотехнические средства
25 774
-санаторно-курортное лечение
24 892
-протезно-ортопедическая помощь
3 004
Государственная социальная адресная помощь, в том числе:
56 300
- государственная адресная социальная помощь
48 000
- гарантированный социальный пакет
8 300
На краткосрочное профессиональное обучение по заявкам работодателей и востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Енбек"
4 050
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
34 666
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
37 983
На установление доплат к должностным окладам за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
37 983
Отдел физической культуры и спорта (города областного значения)
1 722
На содержание и укрепление материально-технической базы организаций спорта
1 722
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
753 307
На проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов, в том числе:
120 339
-текущий ремонт дорог
120 339
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта " Ауыл-Ел бесігі" (объекты транспортной инфраструктуры)
486 168
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей
96 000
На жилищно-коммунальное хозяйство
50 800
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
94 700
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
94 700
Приложение 6
к решению 61 сессии
Нуринского районного маслихата
от 28 декабря 2020 года № 512
Бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, поселков и сельских округов на 2021-2023 годы
Наименование
Cумма (тысяч тенге)
Всего
2 238 580
1
2021 год

5 359
- техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейту
1 820
- арнайы қозғалыс құралдары (кресло-арбалар)
1 192
- сурдотехникалық құралдар
2 371
- тифлотехникалық құралдар
25 774
- санаторийлы-курорттық емдеу
24 892
-протездік-ортопедиялық көмек
3 004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек, оның ішінде:
56 300
- мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
48 000
-кепілдендірілген әлеуметтік пакет
8 300
Өнімді жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Енбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
4 050
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
34 666
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
37 983
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгілеуге
37 983
Ауданның (облыстың маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
1 722
Спорт ұйымдарының материалдық-техникалық базасын ұстауға және нығайтуға
1 722
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары бөлімі және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
753 307
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге, оның ішінде
120 339
- жолдарын ағымдағы жөндеу
120 339
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға (көлік инфрақұрылымының объектілері)
486 168
халықтың әлеуметтік осал топтары және (немесе) аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға
96 000
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
50 800
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
94 700
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
94 700
Нұра аудандық мәслихаттың
2020 жылғы 28 желтоқсандағы
61 сессиясының № 512 шешіміне
6 қосымша
2021-2023 жылдарға арналған ауданның бюджетінен ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар
Атауы
Cома (мың теңге)
Барлығы
2 238 580
1
2021 жыл