О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 23 декабря 2020 года № 535. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 29 декабря 2020 года № 7967. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Казалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 21717364,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1514259 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 28811,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 87581,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20086711,9 тысяч тенге;
2) затраты – 22012839,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 139499,5 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 280032 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 140532,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -434975 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 434975 тысяч тенге;
поступление займов – 280032 тысяч тенге;
погашение займов – 140702,3 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 295645,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 09.12.2021 № 150 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Определить на 2021 год нормативы распределения доходов с районного бюджета в областной бюджет в нижеследующих размерах:
1) по кодам 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" в областной бюджет – 50 процентов, в районный бюджет – 50 процентов;
2) по коду 103.101 "Социальный налог" в областной бюджет – 50 процентов, в районный бюджет – 50 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города, поселка, сельских округов в сумме 1242292 тысяч тенге, в том числе:
город Казалинск 134366 тысяч тенге;
поселок Айтеке би 248444 тысяч тенге;
сельский округ Майдакол 50360 тысяч тенге;
сельский округ Аранды 61835 тысяч тенге;
сельский округ Майлыбас 43279 тысяч тенге;
сельский округ Кызылкум 43010 тысяч тенге;
сельский округ Бозкол 39925 тысяч тенге;
сельский округ Алга 40235 тысяч тенге;
сельский округ Арыкбалык 50637 тысяч тенге;
сельский округ Коларык 47627 тысяч тенге;
сельский округ Сарыкол 42811 тысяч тенге;
сельский округ Муратбаев 49509 тысяч тенге;
сельский округ Кумжиек 52572 тысяч тенге;
сельский округ Карашенгел 51659 тысяч тенге;
сельский округ Басыкара 52677 тысяч тенге;
сельский округ Уркендеу 48418 тысяч тенге;
сельский округ Тасарык 46442 тысяч тенге;
сельский округ Бирлик 31886 тысяч тенге;
сельский округ Акжона 32904 тысяч тенге;
сельский округ Шакен 38171 тысяч тенге;
сельский округ Сарбулак 35525 тысяч тенге;

2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 535 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 29 желтоқсанда № 7967 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 21717364,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1514259 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 28811,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 87581,8 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 20086711,9 мың теңге;
2) шығындар – 22012839,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 139499,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 280032 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 140532,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -434975 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 434975 мың теңге;
қарыздар түсімі – 280032 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 140702,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 295645,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 09.12.2021 № 150 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға аудандық бюджеттен облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативі төмендегідей болып белгіленсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша облыстық бюджетке – 50 пайыз, аудандық бюджетке – 50 пайыз;
2) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша облыстық бюджетке – 50 пайыз, аудандық бюджетке – 50 пайыз.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен қала, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 1242292 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қазалы қаласы 134366 мың теңге;
Әйтеке би кенті 248444 мың теңге;
Майдакөл ауылдық округі 50360 мың теңге;
Аранды ауылдық округі 61835 мың теңге;
Майлыбас ауылдық округі 43279 мың теңге;
Қызылқұм ауылдық округі 43010 мың теңге;
Бозкөл ауылдық округі 39925 мың теңге;
Алға ауылдық округі 40235 мың теңге;
Арықбалық ауылдық округі 50637 мың теңге;
Көларық ауылдық округі 47627 мың теңге;
Сарыкөл ауылдық округі 42811 мың теңге;
Мұратбаев ауылдық округі 49509 мың теңге;
Құмжиек ауылдық округі 52572 мың теңге;
Қарашеңгел ауылдық округі 51659 мың теңге;
Басықара ауылдық округі 52677 мың теңге;
Өркендеу ауылдық округі 48418 мың теңге;
Тасарық ауылдық округі 46442 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі 31886 мың теңге;
Ақжона ауылдық округі 32904 мың теңге;
Шәкен ауылдық округі 38171 мың теңге;
Сарбұлақ ауылдық округі 35525 мың теңге.

4. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрены нижеследующие целевые текущие трансферты бюджету района:
1) на реализацию текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" 26298 тысяч тенге;
2) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан 3215 тысяч тенге;
3) на выплату единовременной социальной помощи ветеранам Великой Отечественной войны, ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветераны труда и другие лица, на которых распространяется действие Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах" 43400 тысяч тенге;
4) на оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям 20901 тысяч тенге;
5) на оказание социальной помощи для больных туберкулезом, находящихся на поддерживающей фазе лечения 25134 тысяч тенге;
6) на капитальный и средний ремонт автомобильной дороги 1480121 тысяч тенге;
7) на оказание единовременной социальной помощи гражданам, участвовавшим в ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции 2334 тысяч тенге;
8) на единовременную социальную помощь лицам с инвалидностью, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне 700 тысяч тенге;
9) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей 105137 тысяч тенге;
10) на благоустройство территории памятника Жалантос бахадур в поселке Айтеке би 103011,5 тысяч тенге;
11) на документацию водных установок 10339 тысяч тенге;
12) на благоустройство автоматизированной электронной экзаменационной площадки в поселке Айтеке би 5000 тысяч тенге;
13) на фонд оплаты труда политических и административных государственных служащих 130898 тысяч тенге;
14) на оплату услуг индивидуальных помощников, предоставляющих услуги инвалидам І группы 25038 тысяч тенге;
15) на водоснабжение, разработку проектно-сметной документации с проведением государственной экспертизы проектов капитального ремонта зданий и благоустройства территорий отдела пограничных постов 15000 тысяч тенге;
16) на компенсацию потерь в связи с невыполнением годового прогноза поступлений доходов бюджета района 50000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 16.06.2021 № 62 (вводится в действие с 01.01.2021); от 27.08.2021 № 90; 26.10.2021 № 120; в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 09.12.2021 № 150 (вводится в действие с 01.01.2021).

4. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне төмендегідей ағымдағы нысаналы трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
1) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған ағымдағы шараларды жүзеге асыруға 26298 мың теңге;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға 3215 мың теңге;
3) Ұлы Отан соғысының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер, еңбек ардагерлері және "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы Заңның күші қолданылатын басқа да адамдарға бір реттік әлеуметтік көмек төлеуге 43400 мың теңге;
4) өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуге 20901 мың теңге;
5) туберкулез ауруының қолдаушы фазасында емделіп жүрген науқастарға әлеуметтік көмек көрсетуге 25134 мың теңге;
6) автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге 1480121 мың теңге;
7) Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың зардабын жоюға қатысқан азаматтарға біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге 2334 мың теңге;
8) Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен мүгедек адамдарға бір жолғы әлеуметтік көмекке 700 мың теңге;
9) халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға 105137 мың теңге;
10) Әйтеке би кентіндегі Жалаңтөс баhадүр ескерткіші аумағын абаттандыруға 103011,5 мың теңге;
11) суландыру қондырғыларын құжаттандыруға 10339 мың теңге;
12) Әйтеке би кентіндегі автоматтандырылған электронды емтихан алаңын абаттандыруға 5000 мың теңге;
13) мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілердің еңбекақы қорына 130898 мың теңге;
14) І топтағы мүгедектерге қызмет көрсететін жеке көмекшілердің қызметіне ақы төлеуге 25038 мың теңге;
15) шекара бекеттері ғимараттарын күрделі жөндеу мен аумағын абаттандыру жобаларын мемлекеттік сараптамадан өткізумен бірге жоба-сметалық құжаттарын әзірлеуге, сумен жабдықтауға 15000 мың теңге;
16) аудан бюджетінің жылдық кіріс түсімдері болжамының орындалмауына байланысты жоғалтуларын өтеуге 50000 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 16.06.2021 № 62 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2021 № 90; 26.10.2021 № 120; жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 09.12.2021 № 150 (01.01.2021 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

5. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрены нижеследующие целевые трансферты на развитие бюджету района:
1) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах 467 тысяч тенге;
2) на развитие транспортной инфраструктуры 155521 тысяч тенге;
3) на развитие газотранспортной системы 135260 тысяч тенге;
4) на развитие теплоэнергетической системы 8488,2 тысяч тенге;
5) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры 73183,2 тысяч тенге;
6) на строительство объектов общественного порядка и безопасности 1755,1 тысяч тенге;
7) на строительство клуба на 100 мест в населенном пункте Каукей Казалинского района 100 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 16.06.2021 № 62; от 27.08.2021 № 90; от 26.10.2021 № 120; в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 09.12.2021 № 150 (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены нижеследующие целевые текущие трансферты бюджету района:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи 78800 тысяч тенге;
2) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях 14722 тысяч тенге;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан 14608 тысяч тенге;
4) на развитие рынка труда 645081 тысяч тенге;
5) на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения 102503 тысяч тенге;
6) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений 71164 тысяч тенге;
7) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей 294000 тысяч тенге;
8) на увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта 1181 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 24.02.2021 № 12; от 16.06.2021 № 62; от 27.08.2021 № 90; от 26.10.2021 № 120; в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 09.12.2021 № 150 (вводится в действие с 01.01.2021).

5. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне төмендегідей нысаналы даму трансферттердің қаралағаны ескерілсін:
1) Ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 467 мың теңге;
2) көлік инфрақұрылымын дамытуға 155521 мың теңге;
3) газ тасымалдау жүйесін дамытуға 135260 мың теңге;
4) жылу-энергетикалық жүйені дамытуға 8488,2 мың теңге;
5) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға 73183,2 мың теңге;
6) қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салуға 1755,1 мың теңге;
7) Қазалы ауданы Каукей елді мекенінде 100 орындық клуб құрылысына 100 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 16.06.2021 № 62 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2021 № 90; 26.10.2021 № 120; жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 09.12.2021 № 150 (01.01.2021 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджет қаражаты есебінен төмендегідей ағымдағы нысаналы трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
1) Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 78800 мың теңге;
2) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға 14722 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға 14608 мың теңге;
4) еңбек нарығын дамыту 645081 мың теңге;
5) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге 102503 мың теңге;
6) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 71164 мың теңге;
7) халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға 294000 мың теңге;
8) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 1181 мың теңге.
Ескерту. Шешімнің орыс тіліндегі 6-тармаққа өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі нұсқасы өзгеріссіз қалдырылды - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 24.02.2021 № 12 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 16.06.2021 № 62 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2021 № 90; 26.10.2021 № 120; 09.12.2021 № 150 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

7. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены нижеследующие целевые трансферты на развитие бюджету района:
1) на развитие газотранспортной системы 547982 тысяч тенге;
2) на развитие транспортной инфраструктуры 763017 тысяч тенге;
3) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесиги" 572617 тысяч тенге;
4) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах 179472 тысяч тенге;
5) на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры 58932 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 24.02.2021 № 12 (вводится в действие с 01.01.2021); от 16.06.2021 № 62 (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены нижеследующие кредиты бюджету района:
1) на реализацию мер социальной поддержки специалистов 280032 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 24.02.2021 № 12 (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Распределение целевых текущих трансфертов бюджетам города, сельских округов на 2021 год за счет средств районного бюджета определяется на основании постановления акимата района:
1) расходы по обеспечению деятельности аппарата акима;
2) социальную помощь;
3) сферу культуры;
4) на благоустройство, на освещение;
5) средний ремонт транспортной инфраструктуры.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным решением Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 24.02.2021 № 12 (вводится в действие с 01.01.2021).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в размере 30959 тысяч тенге.

7. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджет қаражаты есебінен төмендегідей нысаналы даму трансферттердің қаралағаны ескерілсін:
1) газ тасымалдау жүйесін дамытуға 547982 мың теңге;
2) көлік инфрақұрылымын дамытуға 763017 мың теңге;
3) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға 572617 мың теңге;
4) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 179472 мың теңге;
5) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға 58932 мың теңге.
Ескерту. Шешімнің орыс тіліндегі 7-тармаққа өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі нұсқасы өзгеріссіз қалдырылды - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 24.02.2021 № 12 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 16.06.2021 № 62 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджет қаражаты есебінен төмендегідей несие қаралғаны ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 280032 мың теңге.
Ескерту. Шешімнің орыс тіліндегі 8-тармаққа өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі нұсқасы өзгеріссіз қалдырылды - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 24.02.2021 № 12 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Қала, кент және ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджет есебінен 2021 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі аудан әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) әкім аппараты қызметін қамтамасыз ету шығындары;
2) әлеуметтiк көмек;
3) мәдениет саласы;
4) абаттандыруға, жарықтандыруға;
5) көлік инфрақұрылымын орташа жөндеуге.
Ескерту. Шешімнің орыс тіліндегі 9-тармаққа өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі нұсқасы өзгеріссіз қалдырылды - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 24.02.2021 № 12 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 30959 мың теңге көлемінде бекітілсін.

11. Предусмотреть на 2021 год возврат трансфертов из районного бюджета в областной бюджет 52760 тысяч тенге.
12. Предусмотреть в связи с переходом финансирования образовательных учреждений в рамках вертикального управления из районного бюджета полностью на областной уровень возврат 11892641 тысяч тенге в областной бюджет.
13. Утвердить перечень местных бюджетных программ развития и формирования уставного капитала или увеличение уставного капитала юридических лиц районного бюджета на 2021 год согласно приложения 5.

11. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен 52760 мың теңге трансферттерді облыстық бюджетке қайтару көзделсін.
12. Вертикалдық басқару шеңберінде аудандық бюджеттен білім беру мекемелерін қаржыландыруды толығымен облыстық деңгейге ауыстыруға байланысты 11892641 мың теңгені облыстық бюджетке қайтару қарастырылсын.
13. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту тізбесі 5 – қосымшаға сәйкес бекітілсін.

14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель очередной LXХ сессий Казалинского районного маслихата А. ОРЫМБАЕВ
Секретарь Казалинского районного маслихата К. НАЗЫМБЕКОВ
Приложение 1 к решению
Казалинского районного маслихата
от 23 декабря 2020 года № 535
Районный бюджет на 2021 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 09.12.2021 № 150 (вводится в действие с 01.01.2021).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1.Доходы

14. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазалы аудандық мәслихатының кезекті LXХ сессиясының төрағасы А. ОРЫМБАЕВ
Қазалы аудандық мәслихат хатшысы К. НАЗЫМБЕКОВ
Қазалы аудандық мәслихатының
2020 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 535 шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 09.12.2021 № 150 шешімімен (01.01.2021 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
1. Кірістер

10974
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10974
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11262
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
9091
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2171
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
10405,1
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1755,1
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
1755,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8650
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
8650
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1453845
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
82687
010
Государственная адресная социальная помощь
82687
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1334260
004
Программа занятости
793666
005
Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, "Халық Қаһарманы", Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и инвалидов войны
102
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
46400
007
Оказание жилищной помощи
316
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
394
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4554
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
103656
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
112640
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
190892
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
81640
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

10974
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10974
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11262
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
9091
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2171
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
10405,1
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1755,1
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
1755,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8650
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
8650
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1453845
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
82687
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
82687
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1334260
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
793666
005
Қайтыс болған Совет Одағының батырларын, "Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және "Отан" орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектерін жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету
102
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
46400
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
316
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
394
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4554
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
103656
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
112640
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
190892
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
81640
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

2. Затраты
16119803
1
Государственные услуги общего характера
452601
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
31589
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
31589
122
Аппарат акима района (города областного значения)
195204
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
194361
003
Капитальные расходы государственного органа
843
452
Отдел финансов района (города областного значения)
27918
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
27583
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
335
805
Отдел государственных закупок района (города областного значения)
25412
001
Услуги по реализации государственной политики в области государственных закупок на местном уровне
25412
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
34124
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
34124
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
30399
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
30399
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
19066
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
19066
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
88889
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
88889
2
Оборона
120654
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8373
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8373
122
Аппарат акима района (города областного значения)
112281
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
109998
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2283
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
9303
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9303
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
9303
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
627688
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
97325
010
Государственная адресная социальная помощь
97325
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
528663
004
Программа занятости
197580
005
Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, "Халық Қаһарманы", Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и инвалидов войны
100
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
42358
007
Оказание жилищной помощи
15358
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
522
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5211
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
12863
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
66756
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
126962
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
60953
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1700
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1700
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1378
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
546
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
546
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
832
015
Освещение улиц в населенных пунктах
832
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
514214
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
115553
003
Поддержка культурно-досуговой работы
114406
009
Обеспечение сохранности историко - культурного наследия и доступа к ним
1147
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
153652
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
17284
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
97937
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
11463
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
26968
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
148702
006
Функционирование районных (городских) библиотек
147914
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
788
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
18619
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
18619
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
21085
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
21085
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
56603
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
36204
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
20399
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
131983
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
32908
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
32908
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
27189
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
21914
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
5275
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
71886
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
71886
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
29832
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
29832
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
29832
12
Транспорт и коммуникации
1405632
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1405632
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
107809
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
689587
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
603158
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
5078
13
Прочие
34290
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
2537
006
Поддержка предпринимательской деятельности
2537
452
Отдел финансов района (города областного значения)
31753
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
31753
15
Трансферты
12792228
452
Отдел финансов района (города областного значения)
12792228
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
11502704
038
Субвенции
1289524

2. Шығындар
16119803
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
452601
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
31589
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
31589
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
195204
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
194361
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
843
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
27918
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27583
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
335
805
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік сатып алу бөлімі
25412
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25412
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
34124
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34124
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
30399
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30399
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
19066
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19066
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
88889
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88889
2
Қорғаныс
120654
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8373
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8373
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
112281
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
109998
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2283
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
9303
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9303
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
9303
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
627688
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
97325
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
97325
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
528663
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
197580
005
Қайтыс болған Совет Одағының батырларын, "Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және "Отан" орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектерін жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету
100
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
42358
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
15358
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
522
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5211
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
12863
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
66756
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
126962
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
60953
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1700
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1700
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1378
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
546
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
546
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
832
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
832
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
514214
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
115553
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
114406
009
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды және оларға қол жетімділікті қамтамасыз ету
1147
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
153652
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17284
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
97937
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
11463
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
26968
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
148702
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
147914
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
788
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
18619
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
18619
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
21085
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21085
456
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
56603
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
36204
003
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20399
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
131983
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
32908
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32908
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
27189
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21914
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
5275
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
71886
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
71886
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
29832
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
29832
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29832
12
Көлiк және коммуникация
1405632
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1405632
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
107809
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
689587
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
603158
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
5078
13
Басқалар
34290
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
2537
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
2537
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
31753
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
31753
15
Трансферттер
12792228
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
12792228
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
11502704
038
Субвенциялар
1289524

019
Развитие теплоэнергетической системы
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства
12
Транспорт и коммуникации
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
022
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
452
Отдел финансов района (города областного значения)
014
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
085
Реализация бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
077
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
12
Көлiк және коммуникация
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13
Өзгелер
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
014
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
085
Шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
077
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту