О внесении изменений в решение Кармакшинского районного маслихата от 30 апреля 2020 года № 323 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи"
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 28 декабря 2020 года № 421. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 6 января 2021 года № 8098. Утратило силу решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 12 декабря 2024 года № 224
Сноска. Утратило силу решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 12.12.2024 № 224 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" и статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" Кармакшинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кармакшинского районного маслихата от 30 апреля 2020 года № 323 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 7409, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан от 06 мая 2020 года) следующие изменения:
о размерах и порядке оказания жилищной помощи, утвержденных решением:
пункта 3-2 изложить в новой редакции:
"3-2. Малообеспеченная семья (гражданин) (либо его представитель по нотариально заверенной доверенности) вправе обратиться в Отдел или на портал за назначением жилищной помощи один раз в квартал.";
первый абзац пункта 4 изложить в новой редакции:
"4. Для назначения жилищной помощи малообеспеченная семья (гражданин) (либо его представитель по нотариально заверенной доверенности) обращается в отдел и/или портал "электронного правительства" с предоставлением следующих документов:
1) документа, удостоверяющего личность заявителя (оригинал представляется для идентификации личности);
2) документа, подтверждающего доходы малообеспеченной семьи. Порядок исчисления совокупного дохода семьи (гражданина Республики Казахстан), претендующей на получение жилищной помощи, определяется уполномоченным органом в сфере жилищных отношений;
3) справки об наличии (отсутствии) недвижимого имущества (за исключением сведений, получаемых из соответствующих государственных информационных систем);
4) справки о пенсионных отчислениях (за исключением сведений, получаемых из соответствующих государственных информационных систем);
5) справки с места работы либо справки о регистрации в качестве безработного лица;

"Тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" Қармақшы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 323 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 421 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 6 қаңтарда № 8098 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 12 желтоқсандағы № 224 шешiмiмен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 12.12.2024 № 224 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi Заңының 97-бабының 5-тармағына және "Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 26-бабына сәйкес Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қармақшы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 323 "Тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқынлдау туралы" (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 7409 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 06 мамырда жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған шешіммен бекітілген тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібінде:
3-2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3-2. Аз қамтылған отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) тұрғын үй көмегін тағайындау үшін Бөлімге немесе порталға тоқсанына бір рет жүгінуге құқылы.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Көпбалалы отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) тұрғын үй көмегін тағайындау үшін Мемлекеттік бөлім және/немесе портал арқылы өтініш береді және мынадай құжаттарды қоса береді:
1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін түпнұсқасы беріледі);
2) көпбалалы отбасының табысын растайтын құжаттар. Тұрғын үй көмегін алуға үмiткер отбасының (Қазақстан Республикасы азаматының) жиынтық табысын есептеу тәртiбiн тұрғын үй қатынастары саласындағы уәкілетті орган айқындайды;
3) жылжымайтын мүлiктiң болуы (болмауы) туралы анықтама (тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алынатын мәліметтерді қоспағанда);
4) зейнетақы аударымдары туралы анықтама (тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алынатын мәліметтерді қоспағанда);
5) жұмыс орнынан немесе жұмыссыз адам ретінде тіркелуі туралы анықтама;

6) сведений об алиментах на детей и других иждивенцев;
7) банковского счета;
8) счета о ежемесячных взносах на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума;
9) счета на потребление коммунальных услуг;
10) квитанции-счета за услуги телекоммуникаций или копии договора на оказание услуг связи;
11) счета о расходах за пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.
Истребование документов, не предусмотренных настоящим пунктом, не допускается.";
пункта 6 изложить в новой редакции:
"6. Доля предельно допустимых расходов в пределах установленных норм устанавливается для жителей Кармакшинского района в размере 12 процентов, для жителей города Байконыр в размере 10 процентов от совокупного дохода семьи (гражданина).";
пункта 8 изложить в новой редакции:
"8. Назначение жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) производится в соответствии c нижеследующими нормами потребления:
1) Нормы потребления электроэнергии на 1 месяц:
на 1 человека – 70 киловатт;
на 2 человека – 140 киловатт;
на 3 и более человека – 210 киловатт;
2) Нормы потребления газа на 1 месяц:
до 4-х человек – 10 килограмм;
на 4 и более человека – 20 килограмм.
3) Потребления топлива на отопительный сезон:
на семью (гражданину) в месяц– 1 тонна.
Для жителей города Байконыр:
4) горячая и холодная вода - ежемесячно на 1 человека по тарифу;
5) Общие домавые нужды - ежемесячно на 1 человека по тарифу;
6) содержание жилья ежемесячно:
на 1 человека -18 квадратных метров;
для одиноких престарелых и инвалидов - 30 квадратный метр;
7) теплоснабжение ежемесячно:
на 1 человека - 18 квадратных метров;
для одиноких престарелых и инвалидов - 30 квадратный метр;
8) вывоз бытовых отходов - ежемесячно на 1 человека по тарифу;
9) услуги канализации - ежемесячно на 1 человека по тарифу;
10) лифт - на каждую семью по тарифу.
Нормы расходов и их тарифы по водоснабжению, теплоснабжению, вывозу мусора, расходов на содержание жилья предоставляются поставщикам услуг.".
2. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии Кармакшинского районного маслихата Б. Нысанбаев
Секретарь Кармакшинского районного маслихата М. Наятұлы

6) балаларға және асырауындағы басқа да адамдарға алименттер туралы мәліметтер;
7) банктік шоты;
8) кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге ай сайынғы жарналар туралы шоттар;
9) коммуналдық қызметтерді тұтынуға арналған шоттар;
10) телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек-шот немесе байланыс қызметтерін көрсетуге арналған шарттың көшірмесі;
11) мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалға алған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін шығыстар туралы шот.
Осы тармақта көзделмеген құжаттарды талап етуге жол берілмейді.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Белгіленген нормалар шегіндегі шекті жол берілетін шығыстар үлесі отбасының (азаматтың) жиынтық табысының Қармақшы ауданы тұрғындары үшін 12 пайыз, Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін 10 пайыз мөлшерінде белгіленеді.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін тағайындау төмендегі пайдалану нормасына сәйкес жүргізіледі:
1) Электр қуатын пайдалану нормалары 1 айға:
1 адамға – 70 киловатт;
2 адамға – 140 киловатт;
3 және одан да көп адамға – 210 киловатт.
2) Газ пайдалану нормалары 1 айға:
4 адамға дейін – 10 килограмм;
4 және одан да көп адамға – 20 килограмм.
3) Отын пайдалану от жағу маусымына:
отбасына (азаматқа) айына – 1 тонна.
Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін:
4) ыстық және салқын су - ай сайын 1 адамға тариф бойынша;
5) жалпы үй қажеттіліктері – ай сайын 1 адамға тариф бойынша;
6) тұрғын үйдi күтiп ұстау ай сайын:
1 адамға - 18 шаршы метр;
жалғыз басты қарттар мен мүгедектер үшiн - 30 шаршы метр;
7) жылумен жабдықтау ай сайын:
1 адамға - 18 шаршы метр;
жалғыз басты қарттар мен мүгедектер үшiн – 30 шаршы метр;
8) тұрмыстық қалдықтар шығару - ай сайын 1 адамға тариф бойынша;
9) кәрiз қызметтерi - ай сайын 1 адамға тариф бойынша;
10) лифт - әр отбасына тариф бойынша.
Тұрғын үйді қамтамасыз етуге қажетті сумен жабдықтау, жылумен жабдықтау, қоқысшығару шығыстарын пайдалану нормалары мен тарифтерін қызмет көрсететіндер ұсынады.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихаты сессиясының төрағасы Б. Нысанбаев
Қармақшы аудандық мәслихатының хатшысы М. Наятұлы