О внесении изменений и дополнений в решение Жалагашского районного маслихата от 23 декабря 2019 года № 50-1 “О районном бюджете на 2020 – 2022 годы”
Решение Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 22 сентября 2020 года № 63-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 25 сентября 2020 года № 7659
В соответствии со статьей 109 кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года “Бюджетный кодекс Республики Казахстан” и пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года “О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан” Жалагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жалагашского районного маслихата от 23 декабря 2019 года № 50-1 “О районном бюджете на 2020– 2022 годы” (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 7055, опубликовано в газете “Жалағаш жаршысы” 06 января 2020 года и в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 14 января 2020 года) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
“1. Утвердить районный бюджет на 2020–2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 089 656,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 254 425 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 821,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 27 144 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 800 266 тысяч тенге;
2) Затраты – 12 806 991,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 810 815,8 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 951 877,8 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 141 062 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 6000 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 6000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 534 150,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 534 150,3 тысяч тенге;
поступление займов – 1 667 950,5 тысяч тенге;
погашение займов – 147 441 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13 697,7 тысяч тенге.”;
дополнить пунктом 1-7 следующего содержания:
“1-7. Учесть, что постановлением акимата Жалагашского района от 2 сентября 2020 года №124 “О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Жалагашского района от 5 января 2020 года № 1 “О реализации решения Жалагашского районного маслихата от 23 декабря 2019 года № 50-1 “О районном бюджете на 2020-2022 годы”:

“2020 – 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы” Жалағаш аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 50-1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 қыркүйектегі № 63-1 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 25 қыркүйекте № 7659 болып тіркелді
“Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі” Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексінің 109-бабына және “Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы” Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағына сәйкес Жалағаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. “2020–2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы” Жалағаш аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 50-1 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 7055 нөмірімен тіркелген, 2020 жылғы 06 қаңтарда “Жалағаш жаршысы” газетінде және 2020 жылғы 14 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
“1. 2020–2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 089 656,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 254 425 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 821,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 27 144 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 10 800 266 мың теңге;
2) шығындар – 12 806 991,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 810 815,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 951 877,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 141 062 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 6000 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 6000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 534 150,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 534 150,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 1 667 950,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 147 441 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 13 697,7 мың теңге.”;
мынадай мазмұндағы 1-7-тармақпен толықтырылсын:
“1-7. “2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы” Жалағаш аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы №50-1 шешімін іске асыру туралы” Жалағаш ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 5 қаңтардағы №1 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы” Жалағаш ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 2 қыркүйектегі №124 қаулысымен:

Выделены из республиканского бюджета текущие целевые трансферты 66 446,0 тысяч тенге;
сокращены текущие целевые трансферты выделенные из республиканского бюджета 255 534,3 тысяч тенге;
выделены из областного бюджета текущие целевые трансферты 12 455,0 тысяч тенге, целевые трансферты на развитие 25 932,5 тысяч тенге;
сокращены текущие целевые трансферты выделенные из областного бюджета 34 673,0 тысяч тенге.”;

Республикалық бюджет есебінен 66 446,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферт бөлінгені;
республикалық бюджеттен бөлінген 255 534,3 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферт қысқартылғаны;
облыстық бюджет есебінен 12 455,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферт, 25 932,5 мың теңге нысаналы даму трансферті бөлінгені;
облыстық бюджеттен бөлінген 34 673,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферт қысқартылғаны ескерілсін.”;

приложения 1, 4, 5, 6, 8 указанного решения изложить в новых редакциях согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель 63 сессии Жалагашского районного маслихата Е. Абдикадиров
Cекретарь Жалагашского районного маслихата М. Еспанов
Приложение 1 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 22 сентября 2020 года №63-1
Приложение 1 к решению
Жалагашского районного маслихата
от “23” декабря 2019 года №50-1
Бюджет района на 2020 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

көрсетілген шешімнің 1, 4, 5, 6, 8-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Жалағаш аудандық мәслихатының 63-сессиясының төрағасы Е. Абдикадиров
Жалағаш аудандық мәслихатының хатшысы М. Еспанов
Жалағаш аудандық мәслихатының
2020 жылғы 22 қыркүйегі
№ 63-1 шешіміне 1-қосымша
Жалағаш аудандық мәслихатының
2019 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 50-1 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Кірістер

5253
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
5253
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
379911,5
010
Государственная адресная социальная помощь
379911,5
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
633733,5
004
Программа занятости
429844
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25866
007
Оказание жилищной помощи
4788
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Даңқ", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
184
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4118
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
50479
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
4938
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
60905,5
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
52611
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
33742
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1360
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
4246
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
28136
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
703 656
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
113995
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
158
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезывычайного положения в Республике Казахстан
102240
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
11597
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
589661
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
94602
005
Развитие коммунального хозяйства

5253
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
5253
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
379911,5
010
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
379911,5
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
633733,5
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
429844
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25866
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
4788
008
1999 жылдың 26 шілдесінде “Отан”, “Данқ” ордендерiмен марапатталған, “Халык Қаһарманы” атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтiк қолдау
184
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4118
011
Жергiлiктi өкiлеттi органдардын шешiмі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
50479
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
4938
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
60905,5
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
52611
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтың хал актілерін тіркеу бөлімі
33742
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1360
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
4246
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28136
07
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
703 656
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
113995
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
158
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
102240
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
11597
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
589661
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
94602
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту

1950
на развитие рынка труда
10188
На размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси"
2766
На выплату единовременной социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и отдельным категориям приравненных к ним лиц
18800
Оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям
16347
Оказание социальной помощи для больных туберкулезом, находящихся на поддерживающей фазе лечения
10658
Приложение 3 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 22 сентября 2020 года №63-1
Приложение 5 к решению
Жалагашского районного маслихата
от “23” декабря 2019 года №50-1
Целевые текущие трансферты предусмотренные из республиканского бюджета в районный бюджет на 2020 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего

1950
Еңбек нарығын дамытуға
10188
“Инватакси” қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2766
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға теңестірілгендерге бір реттік әлеуметтік көмек төлеуге
18800
Өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсету
16347
Туберкулез ауруының қолдаушы фазасында емделіп жүрген науқастарға әлеуметтік көмек көрсету
10658
Жалағаш аудандық мәслихатының
2020 жылғы 22 қыркүйегі
№63-1 шешіміне 3-қосымша
Жалағаш аудандық мәслихатының
2019 жылғы 23 желтоқсандағы
№50-1 шешіміне 5-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен қаралған ағымдағы нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Барлығы

2 415 546
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
64503
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
12864
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования
809729
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
564656
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
58301
на выплату государственной адресной социальной помощи
376473
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
4246
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
25370
на развитие рынка труда
380771
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения

2 415 546
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
64503
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
12864
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
809729
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
564656
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар
58301
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
376473
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
4246
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
25370
еңбек нарығын дамытуға
380771
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге

16693
возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
101940
Приложение 4 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 22 сентября 2020 года №63-1
Приложение 6 к решению
Жалагашского районного маслихата
от “23” декабря 2019 года №50-1
Целевые трансферты на развитие предусмотренные из областного бюджета в районный бюджет на 2019 год
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Всего

16693
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
101940
Жалағаш аудандық мәслихатының
2020 жылғы 22 қыркүйегі
№63-1 шешіміне 4-қосымша
Жалағаш аудандық мәслихатының
2019 жылғы 23 желтоқсандағы
№50-1 шешіміне 6-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен қаралған нысаналы даму трансферттері
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Барлығы

225 329,1
Софинансирование проекта "Реконструкция систем водоснабжения в населенном пункте Жанаконыс, сельского округа Таң
28615
Софинансирование проекта "Реконструкция систем водоснабжения в населенном пункте Далдабай, сельского округа Каракеткен
30075
Строительство административного здания в поселке Жалагаш
117970,1
Софинансирование проекта "Реконструкция моста через Южный коллектор трассы" Самара-Шымкент-Мадениет-Макпалкол-Жанаталап-Аккыр"
28639
Строительство биотермической ямы в населенных пунктах Аламесек, Мадениет
20030
Приложение 5 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 22 сентября 2020 года №63-1
Приложение 8 к решению
Жалагашского районного маслихата
от “23” декабря 2019 года №50-1
Перечень бюджетных инвестиционных проектов на 2020 год
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Всего

225 329,1
Таң ауылдық округі, Жаңақоныс елді мекенін сумен қамту жүйесін қайта жаңғырту жобасын қоса қаржыландыру
28615
Қаракеткен ауылдық округі, Далдабай елді мекенін сумен қамту жүйесін қайта жаңғырту жобасын қоса қаржыландыру
30075
Жалағаш кентіндегі салынатын әкімшілік ғимаратының құрылысы
117970,1
“Самара-Шымкент-Мадениет-Т.Жүргенов-Жаңаталап-Аққыр” жолындағы Оңтүстік коллектор көпірін қайта жаңғырту
28639
Есет батыр, Мәдениет елді мекенінен биотермиялық шұңқыр құрылысы
20030
Жалағаш аудандық мәслихатының
2020 жылғы 22 қыркүйегі
№63-1 шешіміне 5-қосымша
Жалағаш аудандық мәслихатының
2019 жылғы 23 желтоқсандағы
№50-1 шешіміне 8-қосымша
2020 жылдарға арналған бюджеттік инвестициялық жобалардың тізбесі
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бюджеттік бағдарлама
Атауы
Барлығы