О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2019 года № 32/395 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Мангистауского областного маслихата от 28 февраля 2020 года № 33/403. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 11 марта 2020 года № 4142
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2019 года № 32/395 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4068, опубликовано 26 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить областной бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 128 951 568,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 73 298 264,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4 110 154,3 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 23 000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 51 520 150,0 тысяч тенге;
2) затраты – 121 303 452,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 854 880,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 6 446 992,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 592 111,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 841 440,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 841 440,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 951 795,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 951 795,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 2 816 992,0 тысяч тенге;
погашение займов – 3 832 842,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 64 054,3 тыс.тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"2. Установить на 2020 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 50 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов;

Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 32/395 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 28 ақпандағы № 33/403 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 11 наурызда № 4142 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 32/395 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4068 болып тіркелген, 2019 жылғы 26 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 128 951 568,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 73 298 264,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 110 154,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 51 520 150,0 мың теңге;
2) шығындар – 121 303 452,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5 854 880,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 6 446 992,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 592 111,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 841 440,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 841 440,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 951 795,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 951 795,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 2 816 992,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 832 842,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 64 054,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2020 жылға арналған қалалар мен аудандардың бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 50 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;

2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 53,8 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 97,5 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 17,6 процентов;
городу Жанаозен – 49,6 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 100 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 40,3 процента;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 100 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов;
5) социальный налог:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 53,9 процента;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 97,6 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 17,5 процентов;
городу Жанаозен – 49,7 процентов.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"3. Предусмотреть в областном бюджете на 2020 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 12 441 555,0 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 5 389 855,0 тысяч тенге;
Мангистаускому району – 522 991,0 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 6 528 709,0 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"5. Предусмотреть в областном бюджете на 2020 год объемы целевых трансфертов из областного бюджета в бюджеты районов в сумме 6 850 624,3 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 871 304,0 тысяч тенге;
Мангистаускому району – 1 855 992,0 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 2 894 292,3 тысяч тенге;
Тупкараганскому району – 1 229 036,0 тысяч тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"7. Утвердить резерв акимата области в сумме 950 682,1 тысяч тенге.".
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Мангистауского областного маслихата по вопросам экономики и бюджета.
3. Государственному учреждению "Аппарат Мангистаукого областного маслихата" (руководитель аппарата Дауылбаев А.К.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, размещение на интернет-ресурсе Мангистауского областного маслихата.

2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 53,8 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 97,5 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 17,6 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 49,6 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 40,3 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;
5) әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 53,9 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 97,6 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 17,5 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 49,7 пайыз.";
көрсетілген шешімнің 3 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 12 441 555,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 5 389 855,0 мың теңге;
Маңғыстау ауданына – 522 991,0 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 6 528 709,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандардың бюджеттеріне нысаналы трансферттер көлемдері 6 850 624,3 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 871 304,0 мың теңге;
Маңғыстау ауданына – 1 855 992,0 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 2 894 292,3 мың теңге;
Түпқараған ауданына – 1 229 036,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 7 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Облыс әкімдігінің резерві 950 682,1 мың теңге сомасында бекітілсін.".
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау облыстық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. "Маңғыстау облыстық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Ә.Қ. Дауылбаев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Маңғыстау облыстық мәслихатының интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
149 459,0
006
Услуги по охране материнства и детства
58 210,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
157 389,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
115 007,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
88 848,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
36 505,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 881 806,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
44 040,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 385 024,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
44 637,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
347 957,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
660,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга
172 058,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 220,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
3 220,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 687 859,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
6 298 411,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
187 174,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
242 395,0
003
Социальная поддержка инвалидов
883 681,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
395 060,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах

001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
149 459,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
58 210,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
157 389,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
115 007,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
88 848,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
36 505,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 881 806,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
44 040,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 385 024,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
44 637,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
347 957,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
660,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеу
172 058,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 220,0
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
3 220,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
6 687 859,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 298 411,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
187 174,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
242 395,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
883 681,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
395 060,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

15 000,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
20 000,0
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
10 000,0
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
380 000,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
3 500,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
17 830,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
447 273,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
35 920,0
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
10 000,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
127 850,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
109 413,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
10 000,0
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
30 000,0
071
Обучение предпринимательству в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
60 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
62 619,0
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
62 619,0
719
Управление ветеринарии области
47 032,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
44 223,0
003
Капитальные расходы государственного органа
672,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
100,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 037,0
749
Управление градостроительного и земельного контроля области
119 946,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля и контроля за использованием и охраной земель

15 000,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
20 000,0
034
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
10 000,0
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
380 000,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
3 500,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
17 830,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
447 273,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
35 920,0
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
10 000,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
127 850,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
109 413,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
10 000,0
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
30 000,0
071
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
60 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
62 619,0
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
62 619,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
47 032,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 223,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
672,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
100,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 037,0
749
Облыстың қала құрылысын және жерді бақылау басқармасы
119 946,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер