О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 24 декабря 2020 года года № 62/544. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 12 января 2021 года № 4421.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 39/462 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4399), Мунайлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственнок настоящему решению, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1)доходы – 17 870 773,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 971 394,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 70 565,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 311 883,0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 13 516 931,0 тысяча тенге;
2)затраты – 18 008 711,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –86 680,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 245 028,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 158 348,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 224618,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 224 618,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 245 028,0 тысяч тенге;
погашение займов – 158 348,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 137 938,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 07.12.2021 № 12/79 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить нормативы распределения доходов в районный бюджет на 2021 год в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 20 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 20 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;

2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 62/544 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2021 жылғы 12 қаңтарда № 4421 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 39/462 "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4399 болып тіркелген) сәйкес, Мұнайлы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17 870 773 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 971 394 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 70 565,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 311 883,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 13 516 931,0 мың теңге;
2) шығындар – 18 008 711,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 86 680,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 245 028,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 158 348,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 224 618,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 224 618,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 245 028,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 158 348,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 137 938,5 мың теңге.
Ескерту. 1- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 07.12.2021 № 12/79 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 20 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 20 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;

5) социальный налог – 20 процентов.
3. Учесть, что из районного бюджета на 2021 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 632 125,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 07.12.2021 № 12/79 (вводится в действие с 01.01.2021).
4. Учесть, что предусмотрены целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 6 993 674,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 18.10.2021 № 10/54 (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Учесть, что в районный бюджет на 2021 год из республиканского бюджета и Национального фонда выделены целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты в сумме 7 272 597,0 тысяч тенге. Порядок их использования определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 07.12.2021 № 12/79 (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Исключен решением Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 18.10.2021 № 10/54 (вводится в действие с 01.01.2021).
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2021 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложению 4 к настоящему решению.

5) әлеуметтік салық – 20 пайыз.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 632 125,0 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін.
Ескерту. 3- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 07.12.2021 № 12/79 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен 6 993 674,4 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 4- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 18.10.2021 № 10/54 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық. облыстық бюджеттен және Ұлттық қордан ағымдағы нысаналы трансферттердің, нысаналы даму трансферттері мен бюджеттік кредиттердің 7 272 597,0 мың теңге сомасында бөлінгендігі ескерілсін. Оларды пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысының негізінде анықталады.
Ескерту. 5- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 07.12.2021 № 12/79 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Ескерту.Алынып тасталды- Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 18.10.2021 № 10/54 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
7. Осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған 2021 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.

8. Государственному учреждению "Аппарат Мунайлинского районного маслихата" (руководитель аппарата Жанбуршина А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации.
9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Мунайлинского района Жолбаева Н.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии К. Ильясов
Секретарь Мунайлинского районного маслихата Б. Назар
Приложение 1
к решению Мунайлинского
районного маслихата

8. "Мұнайлы аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы А. Жанбуршина) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
9. Осы шешімнің орындалуын бақылау Мұнайлы ауданы әкімінің орынбасары Н. Жолбаевқа жүктелсін.
10. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы К. Ильясов
Мұнайлы аудандық мәслихатының хатшысы Б. Назар
Мұнайлы аудандық мәслихатының

64 315,0
002
Программа занятости
60 442,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
47 821,0
005
Государственная адресная социальная помощь
12 600,0
006
Оказание жилищной помощи
161,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
512 416,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
18 377,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 700,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
42 048,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
215 666,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
41 005,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 143 044,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 143 044,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
73 331,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
294 798,0
028
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 774 915,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
309 272,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
213 998,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, физической культуры и спорта
29 120,0
004
Функционирование районных (городских) библиотек
24 405,0
005
Поддержка культурно-досуговой работы
150 723,0
007
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3 756,0
008
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5 994,0
470
Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)
78 486,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков
42 532,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
33 854,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
2 100,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)

64 315,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
60 442,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
47 821,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
12 600,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
161,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
512 416,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
18 377,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 700,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
42 048,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
215 666,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
41 005,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 143 044,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 143 044,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
73 331,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
294 798,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 774 915,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
309 272,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
213 998,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 120,0
004
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
24 405,0
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
150 723,0
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3 756,0
008
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5 994,0
470
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі
78 486,0
001
Жергiлiктi деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік оптимизімін қалыптастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 532,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
33 854,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
2 100,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

23 486,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
23 486,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
240 229,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
240 229,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
74 791,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
73 091,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 700,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
59 286,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
59 286,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
54 628,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
54 628,0
02
Оборона
14 008,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14 008,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
14 008,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
36 508,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 615,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6 615,0
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
29 893,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
29 893,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 062 404,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 062 404,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
65 563,0
002
Программа занятости
63 464,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
50 212,0
005
Государственная адресная социальная помощь
13 230,0
006
Оказание жилищной помощи
169,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

23 486,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
23 486,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
240 229,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
240 229,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
74 791,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 091,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 700,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
59 286,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 286,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
54 628,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 628,0
02
Қорғаныс
14 008,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14 008,0
005
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегі iс-шаралар
14 008,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
36 508,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6615,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6 615,0
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
29 893,0
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 893,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 062 404,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 062 404,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 563,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
63 464,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
50 212,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
13 230,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
169,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек