Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2020-2021 годы
Решение маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 4 августа 2020 года № 391. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 11 августа 2020 года № 9364. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах" Амангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2020-2021 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Н. Әбдіғали
Секретарь Амангельдинского районного маслихата К. Кеделбаев
Утвержден
решением Амангельдинского
районного маслихата
от 4 августа 2020 года
№ 391
План по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2020 - 2021 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Амангельдинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2020 - 2021 годы);
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2020 - 2021 годы);
3) карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2020 - 2021 годы);

Амангелді ауданы бойынша 2020 – 2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 2020 жылғы 4 тамыздағы № 391 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 11 тамызда № 9364 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына, "Жайылымдар туралы" 2017 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес Амангелді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Амангелді ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Н. Әбдіғали
Амангелді аудандық мәслихатының хатшысы К. Кеделбаев
Амангелді аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 4 тамыздағы
№ 391 шешімімен
бекітілген
Амангелді ауданы бойынша 2020 – 2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Амангелді ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Амангелді ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 1-қосымша);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Амангелді ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 2-қосымша);
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта (Амангелді ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 3-қосымша);

4) схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2020 - 2021 годы);
5) схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2020 - 2021 годы);

4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Амангелді ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 4-қосымша);
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Амангелді ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 5-қосымша);

6) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2020 - 2021 годы);
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2020 - 2021 годы).
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Амангельдинскому району

6) ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Амангелді ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 6-қосымша);
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график (Амангелді ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 7-қосымша).
Амангелді ауданы

248
Товарищество с ограниченной ответственностью "АБС Жарколь"
249
Товарищество с ограниченной ответственностью "Амангельды Жолы"
250
Товарищество с ограниченной ответственностью "Евразия-инвест"
251
Товарищество с ограниченной ответственностью "Нурали-2050"
252
Товарищество с ограниченной ответственностью "Нұрлы жол 2015"
253
Товарищество с ограниченной ответственностью "Сары Адыр kz"
254
Товарищество с ограниченной ответственностью "Табыс"
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Амангельдинскому району
на 2020-2021 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2020
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
летне-осенний сезон 3
2021
летне-осенний сезон 3
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Амангельдинскому району
на 2020-2021 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
В Амангельдинском районе площадь сезонных пастбищ составляет 1 868 977 гектар. В том числе земли сельскохозяйственного назначения 589765 гектаров, земли населенных пунктов 76728 гектаров, земли запаса 1 087 202 гектаров, земли особо охраняемых природных территорий 115282 гектар.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Амангельдинскому району
на 2020-2021 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с Методикой по разработке удельных норм водопотребления и водоотведения, утвержденной приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 545 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14827).
Село Аксай
Амангельдинский сельский округ
Амантогайский сельский округ
Байгабыльский сельский округ
Кабыргинский сельский округ
Карасуский сельский округ
Кумкешуский сельский округ
Тастинский сельский округ
Урпекский сельский округ
Уштогайский сельский округ
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Амангельдинскому району
на 2020-2021 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Площадь пастбищ по Амангельдинскому району составляет 1 868 977 гектара. В том числе на землях сельскохозяйственного назначения 589765 гектаров, на землях населенных пунктов 76728 гектаров, в особо охраняемых природных территориях 115282 гектар. На землях запаса 1 087202 гектаров, в связи с чем перераспределение пастбищ в Амангельдинском районе для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и юридических лиц, у которых отсутствует пастбища нет необходимости, так как достаточно пастбищных угодий для пастьбы скота.
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Амангельдинскому району
на 2020-2021 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Амангельдинскому району
на 2020-2021 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование села, сельских округов
Количество загонов в 2020 году
Количество загонов в 2021 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
село Аксай
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
2
Амангельдинский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
3
Амантогайский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
4
Байгабылский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
5
Кабыргинский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
6
Карасуский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
7
Кумкешуский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
8
Тастинский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
9
Урпекский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
10
Уштогайский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон

248
"АБС Жаркөл" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
249
"Амангелды Жолы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
250
"Евразия-инвест" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
251
"Нурали-2050" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
252
"Нұрлы жол 2015" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
253
"Сары Адыр kz" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
254
"Табыс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Амангелді ауданы
бойынша 2020 - 2021 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
2-қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Жылдар
1-қаша
2-қаша
3-қаша
4-қаша
2020
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
жазғы-күзгі мезгіл 3
2021
жазғы-күзгі мезгіл 3
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 - жылына қашаны пайдалану кезегі.
Амангелді ауданы
бойынша 2020-2021 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Амангелді ауданында маусымдық жайылымдардың алаңы 1 868 977 гектарды құрайды. Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер 589 765 гектар, елді мекендер жері 76 728 гектар, босалқы жер қорындағы жайылымдар 1 087 202 гектар, ерекше қорғалатын аймақтар жері 115 282 гектар.
Амангелді ауданы
бойынша 2020 - 2021 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бір ауыл шаруашылығы жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер–Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 545 бұйрығымен бекітілген Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемеге сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14827 болып тіркелген) анықталады.
Ақсай ауылы
Амангелді ауылдық округі
Амантоғай ауылдық округі
Байғабыл ауылдық округі
Қабырға ауылдық округі
Қарасу ауылдық округі
Құмкешу ауылдық округі
Тасты ауылдық округі
Үрпек ауылдық округі
Үштоғай ауылдық округі
Амангелді ауданы
бойынша 2020-2021 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Амангелді ауданы бойынша жайылымдардың алаңы 1 868 977 гектарды құрайды. Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 589765 гектар, елді мекен жерлерінде 76728 гектар, ерекше қорғалатын табиғи аумақта 115282 гектар. Босалқы жер қорында 1 087 202 гектар, осыған байланысты Амангелді ауданындағы жайылымдары жоқ жеке және заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлудің қажеті жоқ, себебі мал жаю үшін жайылымдық алқаптар жеткілікті.
Амангелді ауданы
бойынша 2020 - 2021 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
6-қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Амангелді ауданы
бойынша 2020-2021 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график
Ауылдың, ауылдық округтердің атауы
2020 жылдағы қашалар саны
2021 жылдағы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Ақсай ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
2
Амангелді ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
3
Амантоғай ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
4
Байғабыл ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
5
Қабырға ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
6
Қарасу ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
7
Құмкешу ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
8
Тасты ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
9
Үрпек ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
10
Үштоғай ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл