О бюджете Денисовского района на 2020-2022 годы
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 10 января 2020 года № 2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 14 января 2020 года № 8881. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Денисовского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 724 126,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 939 637,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3 694,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 751,0 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 4 778 044,7 тысячи тенге;
2) затраты – 5 866 724,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 39 444,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 59 361,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19 917,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 182 042,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 182 042,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 14.12.2020 № 93 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района в сумме 1 930 192,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел и сельских округов в сумме 171 374,0 тысячи тенге, в том числе:
Архангельский сельский округ – 8 701,0 тысяча тенге;
Аршалинский сельский округ – 12 672,0 тысячи тенге;
Аятский сельский округ - 11 245,0 тысяч тенге;
Денисовский сельский округ – 47 997,0 тысяч тенге;
село Глебовка – 9 978,0 тысяч тенге;
Крымский сельский округ – 9 719,0 тысяч тенге;
Красноармейский сельский округ – 10 773,0 тысячи тенге;
село Перелески – 11 521,0 тысяча тенге;
Покровский сельский округ – 10 742,0 тысячи тенге;
Приреченский сельский округ – 13 602,0 тысячи тенге;
Свердловский сельский округ – 10 755,0 тысяч тенге;
Тельманский сельский округ – 13 669,0 тысяч тенге.

Денисов ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2020 жылғы 10 қаңтардағы № 2 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 14 қаңтарда № 8881 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Денисов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Денисов ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 724 126,7 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 939 637,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3 694,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 2 751,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4 778 044,7 мың теңге;
2) шығындар – 5 866 724,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 39 444,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 59 361,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 19 917,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 182 042,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 182 042,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 14.12.2020 № 93 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенция көлемі 1 930 192,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдар және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 171 374,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Архангельск ауылдық округі – 8 701,0 мың теңге;
Аршалы ауылдық округі – 12 672,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округі – 11 245,0 мың теңге;
Денисов ауылдық округі - 47 997,0 мың теңге;
Глебовка ауылы - 9 978,0 мың теңге;
Қырым ауылдық округі - 9 719,0 мың теңге;
Красноармейск ауылдық округі - 10 773,0 мың теңге;
Перелески ауылы - 11 521,0 мың теңге;
Покров ауылдық округі - 10 742,0 мың теңге;
Приречен ауылдық округі - 13 602,0 мың теңге;
Свердлов ауылдық округі - 10 755,0 мың теңге;
Тельман ауылдық округі - 13 669,0 мың теңге.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
2) развитие рынка труда;
3) установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
4) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
5) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
6) выплату государственной адресной социальной помощи;
7) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
8) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
9) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
10) текущий ремонт футбольного поля стадиона "Автомобилист" в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы;
11) возмещение платежей населению по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республики Казахстан;
12) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями маслихата Денисовского района Костанайской области от 25.06.2020 № 55 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.12.2020 № 93 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
1) текущий ремонт Свердловской средней школы Денисовского района;
2) текущий ремонт Перелескинской средней школы Денисовского района;
3) текущий ремонт Приреченской средней школы Денисовского района;
4) создание цифровой образовательной инфраструктуры;
5) оснащение камерами видеонаблюдения организаций среднего образования и дошкольных организаций;
6) увеличение размера доплаты за проверку тетрадей и письменных работ работникам начального, основного и общего среднего образования;
7) увеличение размера доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования;
8) доплату за ведение на английском языке предметов естественно-математического направления;

4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
2) еңбек нарығын дамытуға;
3) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;
4) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
5) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
6) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
7) мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
8) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
9) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
10) Жұмыспен қамту 2020-2021 жылдар жол картасы шеңберінде "Автомобилист" стадионының футбол алаңын ағымдағы жөндеуге;
11) Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтердің төлемі бойынша халықтың төлемақысын өтеуге;
12) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуғы.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 25.06.2020 № 55 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2020 № 93 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Денисов ауданының Свердлов орта мектебін ағымдағы жөндеуге;
2) Денисов ауданының Перелески орта мектебін ағымдағы жөндеуге;
3) Денисов ауданының Приречен орта мектебін ағымдағы жөндеуге;
4) сандық білім беру инфрақұрылымын құруға;
5) орта білім беру ұйымдарын және мектепке дейінгі ұйымдарды бейнебақылау камераларымен жарақтандыруға;
6) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру қызметкерлеріне дәптерлер мен жазба жұмыстарын тексергені үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
7) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
8) жаратылыстану-математикалық бағыттағы пәндерін ағылшын тілінде жүргізгені үшін қосымша ақы төлеуге;

9) доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновлҰнного содержания образования;
10) выплату доплаты учителям со степенью магистра;
11) исключен решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 03.11.2020 № 78 (вводится в действие с 01.01.2020);
12) увеличение размеров должностных окладов педагогов - психологов школ;
13) увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней до 56 дней педагогов государственных организаций среднего образования;
14) увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней до 56 дней педагогов государственных организаций дошкольного образования;
15) единовременную выплату в честь празднования 75-летия Победы в Великой Отечественной войне;
16) краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек";
17) возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек";
18) исключен решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 25.06.2020 № 55 (вводится в действие с 01.01.2020);
19) ликвидацию чрезвычайной ситуации природного характера на территории Костанайской области;
20) реконструкцию здания под жилой дом по улице Патриса Лумумбы 43 в селе Денисовка. Инженерные сети;
21) реконструкцию здания под жилой дом по улице Патриса Лумумбы 43 в селе Денисовка. Благоустройство;
22) назначение пособия детям с вирусом иммунодефицита человека;
23) назначение социальной помощи больным туберкулҰзом, находящимся на амбулаторном лечении;
24) приобретение масок и перчаток для общеобразовательных школ, работающих в штатном режиме;
25) текущий ремонт Ясли сада № 40 села Денисовка;
26) кредитование бюджета района для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости по проекту реконструкция здания под жилой дом по улице Патриса Лумумбы 43 в селе Денисовка. Корректировка;
27) оплату услуг по подписке на электронные учебники;
28) "Первое рабочее место" в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Енбек";

9) жаңартылған білім беру мазмұны жағдайларында жұмыс істеу үшін бастауыш, негізгі және жалпы орта білім берудің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге;
10) магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
11) алынып тасталды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 03.11.2020 № 78 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі);
12) мектеп педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерін ұлғайтуға;
13) мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің ұзақтығы 42 күнтізбелік күн жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын 56 күнге дейін ұлғайтуға;
14) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің ұзақтығы 42 күнтізбелік күн жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын 56 күнге дейін ұлғайтуға;
15) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығын мерекелеу құрметіне біржолғы төлем төлеуге;
16) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтарда оқытуды қоса алғанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмыс кадрларын қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға;
17) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үй жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге;
18) алынып тасталды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 25.06.2020 № 55 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі);
19) Қостанай облысының аумағындағы табиғи сипаттағы төтенше жағдайды жоюға;
20) Денисовка ауылында Патрис Лумумба 43 көшесіндегі ғимаратты тұрғын үй үшін реконструкциялауға. Инженерлік желілерге;
21) Денисовка ауылында Патрис Лумумба 43 көшесіндегі ғимаратты тұрғын үй үшін реконструкциялауға. Абаттандыруға;
22) адамның иммун тапшылығы вирусы бар балаларға жәрдемақы тағайындауға;
23) амбулаториялық емделуде жатқан туберкулезбен ауыратындарға әлеуметтік көмек тағайындауға;
24) штаттық режимде жұмыс істейтін жалпы білім беретін мектептер үшін маскалар мен қолғаптар сатып алуға;
25) Денисовка ауылының № 40 бөбекжай-бақшасын ағымдағы жөндеуге;
26) Денисовка ауылында Патрис Лумумба 43 көшесіндегі ғимаратты тұрғын үй үшін реконструкциялауға жобасы бойынша Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудан бюджетіне кредит беруге. Түзетуге;
27) электрондық оқулықтарға жазылу бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге;
28) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде "Алғашқы жұмыс орнына";

29) "Контракт поколений" в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Енбек";
30) аутсорсинг в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Енбек";
31) организацию дистанционного обучения;
32) исключен решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 14.12.2020 № 93 (вводится в действие с 01.01.2020);
33) оплату труда учителям дежурных классов;
34) текущий ремонт кровли административных зданий;
35) приобретение товаров для соблюдения санитарно-эпидемиологических требований;
36) возмещение выплат педагогам за работу с детьми с ограниченными возможностями с 2016 года;
37) гранты на реализацию новых бизнес - идей в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Енбек";
38) на возмещение прочих текущих расходов.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата Денисовского района Костанайской области от 25.06.2020 № 55 (вводится в действие с 01.01.2020); от 03.11.2020 № 78 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.12.2020 № 93 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из вышестоящих бюджетов, в том числе на:
1) реконструкцию водоснабжения села Антоновка Денисовского района Костанайской области;
2) строительство распределительных сетей и сооружений водоснабжения сел Фрунзенское и Красноармейское Денисовского района Костанайской области;
3) строительство распределительных сетей и сооружений водоснабжения сел Приреченка и Окраинка Денисовского района Костанайской области;
4) строительство водоснабжения села Свердловка Денисовского района Костанайской области;
5) строительство модульной котельной (пункт автономного теплоснабжения) на газовом топливе к детскому саду № 40 по улице Советская в селе Денисовка Денисовского района Костанайской области.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрено поступление целевых трансфертов из вышестоящих бюджетов на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел - бесігі", в том числе на:
1) средний ремонт улицы Мельничная в селе Денисовка Денисовского района;
2) средний ремонт улицы Маслозаводская в селе Денисовка Денисовского района;
3) средний ремонт улицы Калинина, в границах от улицы Амангельды до улицы Первомайская в селе Денисовка Денисовского района;

29) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде "Ұрпақтар келісімшартына";
30) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде аутсорсингке;
31) қашықтықтан оқытуды ұйымдастыруға;
32) алынып тасталды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 14.12.2020 № 93 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі);
33) кезекші сынып мұғалімдеріне еңбекақы төлеуге;
34) әкімшілік ғимараттардың шатырын ағымдағы жөндеуге;
35) санитарлық-эпидемиологиялық талаптарды сақтау үшін тауарлар сатып алуға;
36) 2016 жылдан бастап мүмкіндігі шектеулі балалармен жұмыс істегені үшін педагогтерге төленетін төлемдерді өтеуге;
37) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес - идеяларды іске асыруға гранттарға;
38) өзге де ағымдағы шығыстарды өтеуге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 25.06.2020 № 55 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.11.2020 № 78 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2020 № 93 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен нысаналы даму трансферттерінің түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Қостанай облысы Денисов ауданы Антоновка ауылының сумен жабдықтау реконструкциялауға;
2) Қостанай облысы Денисов ауданы Фрунзе және Красноармейск ауылдарының сумен жабдықтауды тарату желілерін және құрылыстарын салуға;
3) Қостанай облысы Денисов ауданы Приреченка және Окраинка ауылдарының сумен жабдықтауды тарату желілерін және құрылыстарын салуға;
4) Қостанай облысы Денисов ауданы Свердловка ауылының сумен жабдықтау құрылысына;
5) Қостанай облысы Денисов ауданы Денисовка ауылындағы Советская көшесіндегі № 40 балабақшаға арналған отыны газ модульдік қазандықтың (автономды жылумен жабдықтау пункті) құрылысына.
7. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен "Ауыл – Ел – бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Денисов ауданы Денисовка ауылындағы Мельничная көшесін орташа жөндеуге;
2) Денисов ауданы Денисовка ауылындағы Маслозаводская көшесін орташа жөндеуге;
3) Денисов ауданы Денисовка ауылындағы Амангелді көшесінен Первомайская көшесіне дейінгі шекаралардағы Калинин көшесін орташа жөндеуге;

4) средний ремонт улицы Элеваторная, в границах от улицы Строительной до улицы Молодежная в селе Денисовка Денисовского района;
5) исключен решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 25.06.2020 № 55 (вводится в действие с 01.01.2020);
6) исключен решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 25.06.2020 № 55 (вводится в действие с 01.01.2020);
7) средний ремонт улицы Целинная в селе Антоновка Денисовского района;
8) средний ремонт улицы Новая в селе Антоновка Денисовского района;
9) капитальный ремонт здания районного дома культуры Денисовского района;
10) средний ремонт улицы 50 лет Октября в селе Денисовка Денисовского района;
11) средний ремонт улицы Первомайская в селе Денисовка Денисовского района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 25.06.2020 № 55 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрено поступление целевых трансфертов из вышестоящих бюджетов на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры, в том числе на:
средний ремонт автомобильной дороги районного значения КР-DS-1 "Денисовка – Зааятское".
9. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета бюджетных кредитов для реализации мер социальной поддержки специалистов.
10. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрено выделение целевых текущих трансфертов нижестоящим бюджетам, согласно приложению 4 к настоящему решению, в том числе на:
1) внедрение и сопровождение программного обеспечения единой системы электронного документооборота;
2) монтаж хоккейного корта в селе Денисовка;
3) благоустройство села Денисовка;
4) исключен решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 25.06.2020 № 55 (вводится в действие с 01.01.2020);
5) текущие расходы аппаратов сел и сельских округов;
6) компенсацию потерь нижестоящих бюджетов, в связи с изменением законодательства;
7) зимнее содержание дорог;
8) ремонт уличного освещения;
9) разработка технической документации на ремонт улиц села Крымское.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата Денисовского района Костанайской области от 25.06.2020 № 55 (вводится в действие с 01.01.2020); от 03.11.2020 № 78 (вводится в действие с 01.01.2020).
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа Денисовского района на 2020 год.
12. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 5 к настоящему решению.

4) Денисов ауданы Денисовка ауылындағы Строительная көшесінен Молодежная көшесіне дейінгі шекаралардағы Элеваторная көшесін орташа жөндеуге;
5) алынып тасталды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 25.06.2020 № 55 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі);
6) алынып тасталды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 25.06.2020 № 55 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі);
7) Денисов ауданы Антоновка ауылындағы Целинная көшесін орташа жөндеуге;
8) Денисов ауданы Антоновка ауылындағы Новая көшесін орташа жөндеуге;
9) Денисов ауданының аудандық мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеуге;
10) Денисов ауданы Денисовка ауылындағы 50 лет Октября көшесін орташа жөндеуге;
11) Денисов ауданы Денисовка ауылындағы Первомайская көшесін орташа жөндеуге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 25.06.2020 № 55 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға нысаналы трансферттердің түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
аудандық маңызы бар КР-DS-1 "Денисовка-Зааятское" автомобиль жолын орташа жөндеуге.
9. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер түсімінің көзделгені ескерілсін.
10. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте төмен тұрған бюджеттерге нысаналы ағымдағы трансферттер бөлу көзделгені осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес ескерілсін, оның ішінде:
1) электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесін бағдарламалық қамтамасыз етуді енгізуге және қостауға;
2) Денисовка ауылындағы хоккей кортын монтаждауға;
3) Денисовка ауылын абаттандыруға;
4) алынып тасталды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 25.06.2020 № 55 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі);
5) ауылдар және ауылдық округтер аппараттарының ағымдағы шығыстары;
6) заңнаманың өзгеруіне байланысты төмен тұрған бюджеттердің шығындарын өтеу;
7) жолдарды қысқы күтіп ұстауға;
8) көше жарығын жөндеуге;
9) Қырым ауылының көшелерін жөндеуге техникалық құжаттаманы әзірлеуге.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 25.06.2020 № 55 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.11.2020 № 78 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. Денисов ауданының жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві бекітілсін.
12. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

12-1. Учесть, что в бюджете района на 2020 год предусмотрен возврат целевых трансфертов на сумму 12 564,1 тысячи тенге, в том числе:
в республиканский бюджет в сумме 88,6 тысяч тенге;
в Национальный фонд и специальный резерв Правительства Республики Казахстан в сумме 12 472,4 тысячи тенге;
в областной бюджет в сумме 3,1 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-1 в соответствии с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 05.03.2020 № 17 (вводится в действие с 01.01.2020).

12-1. 2020 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы трансферттерді қайтару 12 564,1 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
республикалық бюджетке 88,6 мың теңге сомасында;
Ұлттық қорға және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң арнайы резервiне 12 472,4 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 3, 1 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 12-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 05.03.2020 №17 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).

12549,5
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
5754,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
5754,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
36570,5
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
16099,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
13225,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2874,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
20471,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
13843,5
003
Реализация мероприятий в сфере молодҰжной политики
6628,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
25124,8
1
Сельское хозяйство
2418,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
2418,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
2418,0
6
Земельные отношения
12368,8
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
12368,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
12368,8
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
10338,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10338,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
10338,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
26568,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
26568,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
26568,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
26568,0
12
Транспорт и коммуникации
491696,0
1
Автомобильный транспорт
491696,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
491696,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
21000,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населҰнных пунктов

12549,5
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
5754,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
5754,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
36570,5
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
16099,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13225,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2874,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
20471,5
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13843,5
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
6628,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
25124,8
1
Ауыл шаруашылығы
2418,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
2418,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2418,0
6
Жер қатынастары
12368,8
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
12368,8
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12368,8
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
10338,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10338,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
10338,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
26568,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
26568,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
26568,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
26568,0
12
Көлiк және коммуникация
491696,0
1
Автомобиль көлiгi
491696,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
491696,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
21000,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу