Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2020-2021 годы
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 10 августа 2020 года № 65. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 18 августа 2020 года № 9383. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах" Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2020-2021 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель очередной девятнадцатой сессии районного маслихата, секретарь Денисовcкого районного маслихата А. Мурзабаев
Утвержден
решением Денисовского
районного маслихата
от 10 августа 2020 года
№ 65
План по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2020-2021 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Денисовского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2020-2021 годы);
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2020-2021 годы);
3) карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2020-2021 годы);

Денисов ауданы бойынша 2020 - 2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2020 жылғы 10 тамыздағы № 65 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 18 тамызда № 9383 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына, "Жайылымдар туралы" 2017 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес Денисов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Денисов ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезекті он тоғызыншы сессиясының төрағасы, Денисов аудандық мәслихатының хатшысы А. Мурзабаев
Денисов
аудандық мәслихатының
2020 жылғы 10 тамыздағы
№ 65 шешімімен
бекітілген
Денисов ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Денисов ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Денисов ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 1-қосымша);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Денисов ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 2-қосымша);
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта (Денисов ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 3-қосымша);

4) схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2020-2021 годы);
5) схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2020-2021 годы);

4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Денисов ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 4-қосымша);
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Денисов ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 5-қосымша);

6) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2020-2021 годы);
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Денисовскому району на 2020-2021 годы.
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Денисовскому району

6) ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Денисов ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 6-қосымша);
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график (Денисов ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 7-қосымша).
Денисов ауданы

125
Товарищество с ограниченной ответственностью "ПРИРЕЧЕНСКОЕ"
126
Товарищество с ограниченной ответственностью "Просторы"
127
Товарищество с ограниченной ответственностью "РОДНИК – М"
128
Товарищество с ограниченной ответственностью "Сарыагаш"
129
Товарищество с ограниченной ответственностью "Терек-М"
130
Товарищество с ограниченной ответственностью "Тобольское-1"
131
Товарищество с ограниченной ответственностью "Фрунзенское"
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Денисовскому району
на 2020-2021 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2020
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2021
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Денисовскому району
на 2020-2021 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
В Денисовском районе площадь сезонных пастбищ составляет 207636 гектар. В том числе земли сельскохозяйственного назначения 133055 гектаров, земли населенных пунктов 50611 гектаров, земли запаса 23970 гектаров.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Денисовскому району
на 2020-2021 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с Методикой по разработке удельных норм водопотребления и водоотведения, утвержденной приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 545 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14827).
Оросительных и обводнительных каналов не имеется.
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Денисовскому району
на 2020-2021 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Денисовскому району
на 2020-2021 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Денисовскому району
на 2020-2021 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сел, сельских округов
Количество загонов в 2020 году
Количество загонов в 2021 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Архангельский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
2
Аршалинский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
3
Аятский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
4
село Глебовка
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
5
Денисовский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
6
Красноармейский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
7
Крымский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
8
село Перелески
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
9
Покровский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
10
Приреченский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
11
Свердловский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
12
Тельманский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон

125
"ПРИРЕЧЕНСКОЕ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
126
"Просторы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
127
"РОДНИК – М" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
128
"Сарыагаш" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
129
"Терек-М" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
130
"Тобольское-1" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
131
"Фрунзенское" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Денисов ауданы
бойынша 2020 - 2021 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
2-қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Жылдар
1-қаша
2-қаша
3-қаша
4-қаша
2020
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
демалатын қаша
2021
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 - жылына қашаны пайдалану кезегі.
Денисов ауданы
бойынша 2020 - 2021 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Денисов ауданында маусымдық жайылымдардың алаңы 207636 гектарды құрайды. Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер 133055 гектар, елді мекендер жері 50611 гектар, босалқы жер 23970 гектар.
Денисов ауданы
бойынша 2020 - 2021 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бір ауыл шаруашылығы жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 545 бұйрығымен бекітілген Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемеге сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14827 болып тіркелген) анықталады.
Суару немесе суландыру каналдары жоқ.
Денисов ауданы
бойынша 2020 - 2021 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Денисов ауданы
бойынша 2020 - 2021 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
6-қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Денисов ауданы
бойынша 2020 - 2021 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график
Ауылдардың, ауылдық округтердің атауы
2020 жылдағы қашалар саны
2021 жылдағы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Архангельск ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
2
Аршалы ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
3
Әйет ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
4
Глебовка ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
5
Денисов ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
6
Красноармейск ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
7
Қырым ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
8
Перелески ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
9
Покров ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
10
Приречен ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
11
Свердлов ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
12
Тельман ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл