Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Джангельдинскому району на 2020-2021 годы
Решение маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 7 августа 2020 года № 314. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 21 августа 2020 года № 9393. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах" Джангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Джангельдинскому району на 2020-2021 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Е. Зейнуллин
Секретарь Джангельдинского районного маслихата С. Нургазин
Утвержден
решением Джангельдинского
районного маслихата
от 7 августа 2020 года
№ 314
План по управлению пастбищами и их использованию по Джангельдинскому району на 2020-2021 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Джангельдинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Джангельдинскому району на 2020-2021 годы);
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Джангельдинскому району на 2020-2021 годы);
3) карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Джангельдинскому району на 2020-2021 годы);
4) схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Джангельдинскому району на 2020-2021 годы);
5) схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Джангельдинскому району на 2020-2021 годы);

Жангелдин ауданы бойынша 2020–2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2020 жылғы 7 тамыздағы № 314 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 21 тамызда № 9393 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына, "Жайылымдар туралы" 2017 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес Жангелдин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Жангелдин ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Е. Зейнуллин
Жангелдин аудандық мәслихатының хатшысы С. Нургазин
Жангелдин
аудандық мәслихатының
2020 жылғы 7 тамыздағы
№ 314 шешімімен
бекітілген
Жангелдин ауданы бойынша 2020–2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жангелдин ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Жангелдин ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 1-қосымша);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Жангелдин ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 2-қосымша);
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта (Жангелдин ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 3-қосымша);
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Жангелдин ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 4-қосымша);
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Жангелдин ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 5-қосымша);

6) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Джангельдинскому району на 2020-2021 годы);
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Джангельдинскому району на 2020-2021 годы).
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Джангельдинскому району

6) ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Жангелдин ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 6-қосымша);
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график (Жангелдин ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 7-қосымша).
Жангелдин

134
Шалабаев Мейрамбек Асанханович
135
Шалдыбаев Бауыржан Кабденович
136
Шалдыбай Бақыт Дақарұлы
137
Шаханов Жуматай Ахатович
138
Шойбасов Темирхан Калиевич
139
Товарищество с ограниченной ответственностью "Новонежинка"
140
Товарищество с ограниченной ответственностью "Таншолпан"
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Джангельдинскому району
на 2020-2021 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Годы
Загон - 1
Загон - 2
Загон - 3
Загон - 4
2020
отдыхающий загон
весеннее - летний сезон1
летний сезон 2
летне - осенний сезон 3
2021
летне - осенний сезон 3
отдыхающий загон
весеннее - летний сезон 1
летний сезон 2
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Джангельдинскому району
на 2020-2021 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
В Джангельдинском районе площадь сезонных пастбищ составляет 3 372 266 гектар. В том числе земли сельскохозяйственного назначения 455 124 гектаров, земли населенных пунктов 272 545 гектаров, земли запаса 2 351 011 гектаров, земли особо охраняемых природных территории 293 586 гектар.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Джангельдинскому району
на 2020-2021 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с Методикой по разработке удельных норм водопотребления и водоотведения, утвержденной приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 545 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14827).
Пруды, копани, оросительные или обводнительные каналы, трубчатые или шахтные колодцы не имеются.
Условные обозначения:
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Джангельдинскому району

134
Шалабаев Мейрамбек Асанханович
135
Шалдыбаев Бауыржан Кабденович
136
Шалдыбай Бақыт Дақарұлы
137
Шаханов Жуматай Ахатович
138
Шойбасов Темирхан Калиевич
139
"Новонежинка" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
140
"Таншолпан" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Жангелдин
ауданы бойынша 2020-2021
жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
2-қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Жылдар
1 - қаша
2 - қаша
3 - қаша
4 - қаша
2020
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
жазғы-күзгі мезгіл 3
2021
жазғы-күзгі мезгіл 3
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 – жылына қашаны пайдалану кезегі
Жангелдин
ауданы бойынша 2020-2021
жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Жангелдин ауданындағы маусымдық жайылымдардың алаңы 3 372 266 гектарды құрайды. Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер 455 124 гектар, елді мекендердің жерлері 272 545 гектар, босалқы жерлер 2 351 011 гектар, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерлері 293 586 гектар.
Жангелдин
ауданы бойынша 2020-2021
жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бір ауыл шаруашылығы жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер–Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 545 бұйрығымен бекітілген Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемеге сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14827 болып тіркелген) анықталады.
Тоғандар, апандар, суару немесе суландыру каналдары, құбырлы немесе шахталы құдықтар жоқ.
Шартты белгілер:
Жангелдин

на 2020-2021 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Площадь пастбищ по Джангельдинскому району составляет 3 078 680 гектар, в том числе на землях сельскохозяйственного назначения 455 124 гектар, на землях населенного пункта 272 545 гектар, на землях запаса 2 351 011 гектар.
В связи с чем, перераспределение пастбищ в этом районе для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища нет необходимости, так как достаточно пастбищных угодий для пастьбы скота.
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Джангельдинскому району
на 2020-2021 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Джангельдинскому району
на 2020-2021 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сел, сельских округов
Количество загонов в 2020 году
Количество загонов в 2021 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
село Акколь
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
2
Акшиганакский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
3
Албарбогетский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
4
село Аралбай
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
5
село Ахмет Байтұрсынұлы
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
6
Жаркольский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
7
Калам-Карасуский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
8
Кызбельский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
9
село Сужарган
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
10
село Торгай
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
11
село Шеген
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
12
Шилийский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон

ауданы бойынша 2020-2021
жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Жангелдин ауданы бойынша жайылымдардың алаңы 3 078 680 гектарды құрайды, оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 455 124 гектар, елді мекен жерлерінде 272 545 гектар, босалқы жерлерде 2 351 011 гектар.
Осыған байланысты жайылымдары жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін осы аудандағы жайылымдарды қайта бөлудің қажеті жоқ, себебі мал жаю үшін жайылымдық алқаптар жеткілікті.
Жангелдин
ауданы бойынша 2020-2021
жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
6-қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Жангелдин
ауданы бойынша 2020-2021
жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график
Ауылдардың, ауылдық округтердің атауы
2020 жылдағы қашалар саны
2021 жылдағы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Ақкөл ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
2
Ақшығанақ ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
3
Албарбөгет ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
4
Аралбай ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
5
Ахмет Байтұрсынұлы ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
6
Жаркөл ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
7
Қалам-Қарасу ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
8
Қызбел ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
9
Сужарған ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
10
Торғай ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
11
Шеген ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
12
Шилі ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл