О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 30 декабря 2019 года № 370 "О районном бюджете Житикаринского района на 2020-2022 годы"
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 22 апреля 2020 года № 402. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 22 апреля 2020 года № 9151. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Указами Президента Республики Казахстан от 15 марта 2020 года № 285 "О введении чрезвычайного положения в Республике Казахстан" и от 16 марта 2020 года № 286 "О мерах по обеспечению социально-экономической стабильности" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Житикаринского района на 2020-2022 годы" от 30 декабря 2019 года № 370 (опубликовано 31 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8854) следующие изменения и дополнения:
пункты 1, 6 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Житикаринского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год, в следующих объемах:
1) доходы – 6988254,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2826034 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 6315 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 13052 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 4142853,2 тысячи тенге;
2) затраты – 8322559,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 411788,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 412184,5 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 396 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1746093,5 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1746093,5 тысячи тенге.";
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Житикаринского района на 2020 год в сумме 84327 тысяч тенге.";
подпункты 4), 6), 8) пункта 7 изложить в новой редакции:
"4) на выплату государственной адресной социальной помощи на 2020 год – 182622 тысячи тенге;";
"6) на развитие рынка труда на 2020 год – 77949 тысяч тенге;";
"8) на реконструкцию сетей водоснабжения села Приречное Житикаринского района – 352697 тысяч тенге;";
пункт 7 дополнить подпунктом 13) следующего содержания:
"13) компенсация потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса – 55300 тысяч тенге.";

Мәслихаттың 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 370 "Жітіқара ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2020 жылғы 22 сәуірдегі № 402 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 22 сәуірде № 9151 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 15 наурыздағы № 285 "Қазақстан Республикасында төтенше жағдайды енгізу туралы" және 2020 жылғы 16 наурыздағы № 286 "Әлеуметтік-экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" Жарлықтарына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Жітіқара ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 370 шешіміне (2019 жылғы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8854 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1, 6-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Жітіқара ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6988254,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2826034 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6315 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 13052 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 4142853,2 мың теңге;
2) шығындар – 8322559,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 411788,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 412184,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 396 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1746093,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1746093,5 мың теңге.";
"6. Жітіқара ауданының жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 84327 мың теңге сомасында бекітілсін.";
7-тармақтың 4), 6), 8) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"4) 2020 жылға мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 182622 мың теңге;";
"6) 2020 жылға еңбек нарығын дамытуға – 77949 мың теңге;";
"8) Жітіқара ауданы Приречный ауылының сумен жабдықтау желілерін реконструкциялауға – 352697 мың теңге;";
7-тармақ мынадай мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:
"13) шағын және орта бизнес субъектілері үшін салық жүктемесінің төмендеуіне байланысты шығыстарды өтеуге – 55300 мың теңге.";

подпункт 12) пункта 9 изложить в новой редакции:
"12) на единовременную выплату в честь празднования 75-летия Победы в Великой Отечественной войне – 12444,1 тысячи тенге;";
подпункт 29) пункта 9 исключить;
пункт 9 дополнить подпунктом 30) следующего содержания:
"30) на подключения организаций образования к высокоскоростному интернету – 4776 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрено поступление кредитования для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости, в том числе:
1) на реконструкцию многоквартирного дома по адресу: Костанайская область, Житикаринский район, город Житикара, микрорайон 4, дом 33 – 483900 тысяч тенге;
2) на реконструкцию сетей водоснабжения села Пригородное с подключением к системе централизованного водоснабжения города Житикара Житикаринского района Костанайской области – 623080 тысяч тенге;
3) на реконструкцию внутри микрорайонных кабельных линий КЛ-10 кВ между ТП-10/0,4 кВ 2, 4, 7 микрорайонов города Житикара – 94843 тысячи тенге;
4) на реконструкцию внутри микрорайонных кабельных линий КЛ-10 кВ между ТП-10/0,4 кВ 5, 5в, 6 микрорайонов города Житикара – 100176 тысяч тенге;
5) на средний ремонт автомобильных дорог улиц Комсомольская-Чернаткина, выезд на улицу Тарана – 78425 тысяч тенге;
6) на средний ремонт автомобильной дороги по улице Хажыкея Жакупова, в границах от пересечения с улицей Шокана Уалиханова до пересечения с улицей Ахмета Байтурсинова – 91407 тысяч тенге;
7) на средний ремонт участка автомобильной дороги по улице Жибек жолы, в границах от поворота на микрорайон Желтоксан до пересечения с улицей Ахмета Байтурсинова – 80391 тысяча тенге;
8) на текущий ремонт уличного освещения по улицам города Житикары – 74046,5 тысяч тенге;
9) на средний ремонт участка автомобильной дороги по улице Доскали Асымбаева, в границах от остановки напротив мечети до пересечения с улицей Жибек жолы города Житикара – 83938 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии М. Айткужинов
Секретарь Житикаринского районного маслихата А. Кабиев
Приложение 1
к решению
Приложение 1
к решению Житикаринского
районного маслихата

9-тармақтың 12) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"12) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығын мерекелеу құрметіне берілетін біржолғы төлемге – 12444,1 мың теңге;";
9-тармақтың 29) тармақшасы алынып тасталсын;
9-тармақ мынадай мазмұндағы 30) тармақшамен толықтырылсын:
"30) білім беру ұйымдарын жоғары жылдамдықтағы интернетке қосуға – 4776 мың теңге.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін кредиттеу түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Жітіқара қаласы 4-шағын аудан 33-үй мекенжайы бойынша көп пәтерлі үйді реконструкциялауға – 483900 мың теңге;
2) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Жітіқара қаласының орталықтандырылған сумен жабдықтау жүйесіне қосылатын Пригородный ауылының сумен жабдықтау желілерін реконструкциялауға – 623080 мың теңге;
3) Жітіқара қаласының 2, 4, 7-шағын аудандарының ТКС-10/0,4 кВ арасында шағын аудандар ішіндегі КЖ-10 кВ кабель желілерін реконструкциялауға – 94843 мың теңге;
4) Жітіқара қаласының 5, 5в, 6-шағын аудандарының ТКС-10/0,4 кВ арасында шағын аудандар ішіндегі КЖ-10 кВ кабель желілерін реконструкциялауға – 100176 мың теңге;
5) Комсомольская - Чернаткин көшелерінің, Таран көшесіне шығатын автомобиль жолдарын орташа жөндеуге – 78425 мың теңге;
6) Шокана Уалиханова көшесімен қиылатын қиылыстан Ахмета Байтурсинова көшесімен қиылатын қиылысқа дейінгі шекараларда Хажыкея Жакупова көшесі бойындағы автомобиль жолын орташа жөндеуге – 91407 мың теңге;
7) Желтоқсан шағын ауданына бұрылатын бұрылыстан Ахмета Байтурсинова көшесімен қиылысатын қиылысқа дейінгі шекараларда Жібек жолы көшесі бойындағы автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеуге – 80391 мың теңге;
8) Жітіқара қаласы көшелерінің бойындағы көше жарығын ағымдағы жөндеуге – 74046,5 мың теңге;
9) Жітіқара қаласының мешітіне қарсы тұрған аялдамадан Жібек жолы көшесімен қиылысатын қиылысқа дейінгі шекараларда Досқали Асымбаев көшесі бойындағы автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеуге – 83938 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Айткужинов
Жітіқара аудандық мәслихатының хатшысы А. Кабиев
Мәслихаттың
2020 жылғы 22 сәуірдегі
№ 402 шешіміне
1-қосымша
Жітіқара
аудандық мәслихатының

113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
13497
2
Финансовая деятельность
34758,9
452
Отдел финансов района (города областного значения)
34758,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
29582
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2500
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2300
018
Капитальные расходы государственного органа
376,9
5
Планирование и статистическая деятельность
35365
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
35365
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
27365
108
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
8000
9
Прочие государственные услуги общего характера
467279,4
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
467279,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
40132
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
427147,4
02
Оборона
11833
1
Военные нужды
10019
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10019
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10019
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1814
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1814
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1615
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
199
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
19190
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
19190
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
13497
1
2
Қаржылық қызмет
34758,9
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
34758,9
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29582
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2500
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2300
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
376,9
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
35365
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
35365
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27365
108
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
8000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
467279,4
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
467279,4
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40132
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
427147,4
02
Қорғаныс
11833
2
1
Әскери мұқтаждар
10019
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10019
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10019
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1814
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1814
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1615
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
199
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
19190
3
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
19190
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі