О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 30 декабря 2019 года № 370 "О районном бюджете Житикаринского района на 2020-2022 годы"
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 24 июня 2020 года № 421. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 25 июня 2020 года № 9285. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьями 104, 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Житикаринского района на 2020-2022 годы" от 30 декабря 2019 года № 370 (опубликовано 31 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8854) следующие изменения и дополнения:
пункты 1, 6 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Житикаринского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год, в следующих объемах:
1) доходы – 6 615 246,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 776 434,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 6 315,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 13 052,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 3 819 445,5 тысяч тенге;
2) затраты – 7 939 095,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 530 994,1 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 531 390,1 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 396,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 854 842,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 854 842,9 тысячи тенге.";
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Житикаринского района на 2020 год в сумме 83 827,0 тысяч тенге.";
подпункт 3) пункта 7 изложить в новой редакции:
"3) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2020 год – 19 721,0 тысяча тенге;";
пункт 7 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан на 2020 год – 51 660,0 тысяч тенге.";
подпункты 2), 7), 8) пункта 8-1 изложить в новой редакции:
"2) на реконструкцию сетей водоснабжения села Пригородное с подключением к системе централизованного водоснабжения города Житикара Житикаринского района Костанайской области – 558 711,8 тысяч тенге;";

Мәслихаттың 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 370 "Жітіқара ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2020 жылғы 24 маусымдағы № 421 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 25 маусымда № 9285 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 104, 106, 109-баптарына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Жітіқара ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 370 шешіміне (2019 жылғы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8854 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1, 6-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Жітіқара ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 615 246,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 776 434,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6 315,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 13 052,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 3 819 445,5 мың теңге;
2) шығындар – 7 939 095,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 530 994,1 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 531 390,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 396,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 854 842,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 854 842,9 мың теңге.";
"6. Жітіқара ауданының жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 83 827,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
7-тармақтың 3) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"3) 2020 жылға арналған Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 19 721,0 мың теңге;";
7-тармақ мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) 2020 жылға Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге – 51 660,0 мың теңге.";
8-1-тармақтың 2), 7), 8) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"2) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Жітіқара қаласының орталықтандырылған сумен жабдықтау жүйесіне қосылатын Пригородный ауылының сумен жабдықтау желілерін реконструкциялауға – 558 711,8 мың теңге;";

"7) на средний ремонт участка автомобильной дороги по улице Жибек жолы, в границах от поворота на микрорайон Желтоксан до пересечения с улицей Ахмета Байтурсинова – 78 125,3 тысяч тенге;
8) на текущий ремонт уличного освещения по улицам города Житикары – 73 908,8 тысяч тенге;";
дополнить указанное решение пунктом 8-2 следующего содержания:
"8-2. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрено поступление кредитования из республиканского бюджета на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиума в сумме 85 609,0 тысяч тенге.";
подпункты 1), 12), 20), 22), 26), 27), 28) пункта 9 изложить в новой редакции:
"1) на приобретение автобусов и микроавтобусов для подвоза детей – 18 934,0 тысячи тенге;";
"12) на единовременную выплату в честь празднования 75-летия Победы в Великой Отечественной войне – 11 228,5 тысяч тенге;";
"20) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения KP-JТ-3 "Подъезд к селу Тохтарово", 0-22 километр, с ремонтом искусственных сооружений – 143 958,6 тысяч тенге;";
"22) на средний ремонт участков автомобильной дороги в микрорайоне Айнабулак – 27 108,3 тысяч тенге;";
"26) на текущий ремонт внутриквартального проезда в 11 микрорайоне, вдоль домов № 19-23 с выездом на улицу Жибек жолы – 20 617,9 тысяч тенге;
27) на текущий ремонт внутриквартального проезда 5в микрорайона двор домов № 7, 8, 9, 10 с выездом на улицу Жибек жолы – 16 853,8 тысяч тенге;
28) на текущий ремонт внутриквартального проезда во 2 микрорайоне от улицы Шокана Уалиханова, двор домов № 18-22 с выездом на улицу В. И. Ленина с прилегающими площадками – 22 668,7 тысяч тенге;";
подпункты 18), 19), 23), 24), 25) пункта 9 исключить;
пункт 9 дополнить подпунктами 31), 32), 33), 34), 35), 36), 37), 38) следующего содержания:
"31) на средний ремонт участка автомобильной дороги по улице Доскали Асымбаева, в границах от остановки напротив мечети до пересечения с улицей Жибек жолы города Житикара (на услуги по техническому надзору) – 2 720,1 тысяч тенге;
32) на текущий ремонт внутриквартального проезда в 4 микрорайоне двор домов № 11, 12, 13, 15, 16 с выездом на улицу В. И. Ленина города Житикара (на услуги по техническому надзору) – 1 234,1 тысячи тенге;
33) на приобретение масок и перчаток для общеобразовательных школ, работающих в штатном режиме – 669,0 тысяч тенге;
34) на разработку проектно-сметной документации в рамках реализации проекта "Ауыл-Ел бесігі" по капитальному ремонту здания коммунального государственного учреждения "Забеловская средняя школа" государственного учреждения "Отдел образования акимата Житикаринского района" – 10 994,0 тысячи тенге;

"7) Желтоқсан шағын ауданына бұрылатын бұрылыстан Ахмета Байтурсинова көшесімен қиылысатын қиылысқа дейінгі шекараларда Жібек жолы көшесі бойындағы автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеуге – 78 125,3 мың теңге;
8) Жітіқара қаласы көшелерінің бойындағы көше жарығын ағымдағы жөндеуге – 73 908,8 мың теңге;";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 8-2-тармақпен толықтырылсын:
"8-2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге республикалық бюджеттен кредиттеу түсімі 85609,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
9-тармақтың 1), 12), 20), 22), 26), 27), 28) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) балаларды тасымалдау үшін автобустар мен микроавтобустар сатып алуға – 18 934,0 мың теңге;";
"12) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығын мерекелеу құрметіне берілетін біржолғы төлемге – 11 228,5 мың теңге;";
"20) жасанды құрылыстарды жөндеумен "Тоқтаров ауылына кіреберіс" КР-JT-3-0-22 километр аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге – 143 958,6 мың теңге;";
"22) Айнабұлақ шағын ауданындағы автомобиль жолының учаскелерін орташа жөндеуге – 27 108,3 мың теңге;";
"26) Жібек жолы көшесіне шығатын 11-шағын аудандағы № 19-23 үйлердің бойында кварталішілік өткелді ағымдағы жөндеуге – 20 617,9 мың теңге;
27) Жібек жолы көшесіне шығатын 5 в шағын аудандағы № 7, 8, 9, 10 үйлердің ауласында кварталішілік өткелді ағымдағы жөндеуге – 16 853,8 мың теңге;
28) Шокана Уалиханова көшесінен 2-шағын аудандағы кварталішілік өткелді, іргелес алаңдарымен бірге В. И. Ленина көшесіне шығатын № 18-22 үйлердің ауласын ағымдағы жөндеуге – 22 668,7 мың теңге;";
9-тармақтың 18), 19), 23), 24), 25) тармақшалары алынып тасталсын;
9-тармақ мынадай мазмұндағы 31), 32), 33), 34), 35), 36), 37), 38) тармақшалармен толықтырылсын:
"31) Жітіқара қаласының мешітіне қарсы тұрған аялдамадан Жібек жолы көшесімен қиылысатын қиылысқа дейінгі шекараларда Досқали Асымбаев көшесі бойындағы автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеуге (техникалық қадағалау жөніндегі қызметтерге) – 2 720,1 мың теңге;
32) Жітіқара қаласының В. И. Ленина көшесіне шығатын 4-шағын аудандағы № 11, 12, 13, 15, 16 үйлердің ауласында кварталішілік өткелді ағымдағы жөндеуге (техникалық қадағалау жөніндегі қызметтерге) – 1 234,1 мың теңге;
33) штаттық режимде жұмыс істейтін жалпы білім беретін мектептер үшін маскалар мен қолғаптар сатып алуға – 669,0 мың теңге;
34) "Жітіқара ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Забелов орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеу бойынша "Ауыл-Ел бесігі" жобасын іске асыру шеңберінде жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 10 994,0 мың теңге;

35) на разработку проектно-сметной документации в рамках реализации проекта "Ауыл-Ел бесігі" по капитальному ремонту здания коммунального государственного учреждения "Пригородная средняя школа" государственного учреждения "Отдел образования акимата Житикаринского района" – 10 834,0 тысячи тенге;
36) на назначение пособия детям с ВИЧ-инфекцией – 789,4 тысяч тенге;
37) на назначение социальной помощи больным туберкулезом, находящимся на амбулаторном лечении – 1 139,0 тысяч тенге;
38) компенсация потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса – 49 600,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Р. Шукманова
Секретарь Житикаринского районного маслихата А. Кабиев
Приложение 1
к решению маслихата

35) "Жітіқара ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Пригородный орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеу бойынша "Ауыл-Ел бесігі" жобасын іске асыру шеңберінде жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 10 834,0 мың теңге;
36) АИТВ инфекциясы бар балаларға жәрдемақы тағайындауға – 789,4 мың теңге;
37) амбулаториялық емдеуде жүрген, туберкулезбен ауыратын адамдарға әлеуметтік көмек тағайындауға – 1 139,0 мың теңге;
38) шағын және орта бизнес субъектілері үшін салық жүктемесінің төмендеуіне байланысты шығыстарды өтеуге – 49 600,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Р. Шукманова
Жітіқара аудандық мәслихатының хатшысы А. Кабиев
Мәслихаттың

137884,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
124387,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
13497,0
2
Финансовая деятельность
34458,9
452
Отдел финансов района (города областного значения)
34458,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
29582,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2200,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2300,0
018
Капитальные расходы государственного органа
376,9
5
Планирование и статистическая деятельность
34331,6
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
34331,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
27365,0
108
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
6966,6
9
Прочие государственные услуги общего характера
303002,3
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
303002,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
39227,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
89872,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
173903,3
02
Оборона
11833,0
1
Военные нужды
10019,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10019,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10019,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1814,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1814,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1615,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
199,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
19190,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
19190,0

137884,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
124387,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
13497,0
2
Қаржылық қызмет
34458,9
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
34458,9
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29582,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2200,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2300,0
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
376,9
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
34331,6
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
34331,6
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27365,0
108
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
6966,6
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
303002,3
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
303002,3
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39227,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
89872,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
173903,3
02
Қорғаныс
11833,0
1
Әскери мұқтаждар
10019,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10019,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10019,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1814,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1814,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1615,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
199,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
19190,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
19190,0