Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Житикаринскому району на 2020-2021 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 28 августа 2020 года № 434. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 11 сентября 2020 года № 9445. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Житикаринскому району на 2020-2021 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Н. Джафаров
Секретарь Житикаринского районного маслихата А. Кабиев
Утвержден
решением маслихата
от 28 августа 2020 года
№ 434
План по управлению пастбищами и их использованию по Житикаринскому району на 2020-2021 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Житикаринского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Житикаринскому району на 2020-2021 годы);
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Житикаринскому району на 2020-2021 годы);
3) карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Житикаринскому району на 2020-2021 годы);

Жітіқара ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2020 жылғы 28 тамыздағы № 434 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 11 қыркүйекте № 9445 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына, "Жайылымдар туралы" 2017 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Жітіқара ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Н. Джафаров
Жітіқара аудандық мәслихатының хатшысы А. Кабиев
Мәслихаттың
2020 жылғы 28 тамыздағы
№ 434 шешімімен
бекітілген
Жітіқара ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жітіқара ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Жітіқара ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 1-қосымша);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Жітіқара ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 2-қосымша);
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта (Жітіқара ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 3-қосымша);

4) схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Житикаринскому району на 2020-2021 годы);
5) схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Житикаринскому району на 2020-2021 годы);

4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Жітіқара ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 4-қосымша);
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Жітіқара ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 5-қосымша);

6) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Житикаринскому району на 2020-2021 годы);
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Житикаринскому району на 2020-2021 годы).
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Житикаринскому району на

6) ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Жітіқара ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 6-қосымша);
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график (Жітіқара ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 7-қосымша).
Жітіқара ауданы бойынша

2020-2021 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2020
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
2021
осенний сезон 1
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 2
летний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в год
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Житикаринскому району на
2020-2021 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
В Житикаринском районе площадь сезонных пастбищ составляет 351204 гектар. В том числе земли сельскохозяйственного назначения 149071 гектаров, земли населенных пунктов 57571 гектаров, земли запаса 142542 гектаров, земли лесного фонда 2020 гектаров.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Житикаринскому району на
2020-2021 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с Приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 545 "Об утверждении Методики по разработке удельных норм водопотребления и водоотведения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14827).
Копаней, оросительных или обводнительных каналов, трубчатых или шахтных колодцев не имеется.
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Житикаринскому району на
2020-2021 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Житикаринскому району на
2020-2021 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Житикаринскому району на
2020-2021 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сел, сельских округов
Количество загонов в 2020 году
Количество загонов в 2021 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
село Аккарга
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
2
Большевистский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
3
село Забеловка
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
4
село Милютинка
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
5
село Пригородное
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
6
село Приречное
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
7
село Степное
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
8
Муктикольский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
9
Тохтаровский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
10
село Чайковское
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
11
село Ырсай
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон

2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға
2-қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Жылдар
1-қаша
2-қаша
3-қаша
4-қаша
2020
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
2021
күзгі мезгіл 1
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 2
жазғы мезгіл 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 – жылына қашаны пайдалану кезегі
Жітіқара ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға
3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Жітіқара ауданында маусымдық жайылымдардың алаңы 351204 гектарды құрайды. Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер 149071 гектар, елді мекендердің жері 57571 гектар, босалқы жер 142542 гектар, орман қорының жері 2020 гектар.
Жітіқара ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға
4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бір ауыл шаруашылығы жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 545 "Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемені бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14827 болып тіркелген) сәйкес анықталады.
Апандар, суару немесе суландыру каналдары, құбырлы немесе шахталы құдықтар жоқ.
Жітіқара ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға
5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Жітіқара ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға
6-қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Жітіқара ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға
7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график
Ауылдардың, ауылдық округтердің атауы
2020 жылдағы қашалар саны
2021 жылдағы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Аққарға ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
2
Большевик ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
3
Забелов ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
4
Милютин ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
5
Пригородный ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
6
Приречный ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
7
Степной ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
8
Мүктікөл ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
9
Тоқтаров ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
10
Чайковский ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
11
Ырсай ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл