Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Наурзумскому району на 2020-2021 годы
Решение маслихата Наурзумского района Костанайской области от 20 августа 2020 года № 381. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 28 августа 2020 года № 9414. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Наурзумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Наурзумскому району на 2020-2021 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Х. Едрисов
Секретарь районного маслихата Г. Абенова
Утвержден
решением Наурзумского
районного маслихата
от 20 августа 2020 года
№ 381
План по управлению пастбищами и их использованию по Наурзумскому району на 2020-2021 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Наурзумского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Наурзумскому району на 2020-2021 годы);
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Наурзумскому району на 2020-2021 годы);
3) карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Наурзумскому району на 2020-2021 годы);

Науырзым ауданы бойынша 2020–2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 2020 жылғы 20 тамыздағы № 381 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 28 тамызда № 9414 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" 2017 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес Науырзым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Науырзым ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Х. Едрисов
Аудандық мәслихаттың хатшысы Г. Абенова
Науырзым аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 20 тамыздағы
№ 381 шешімімен
бекітілген
Науырзым ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Науырзым ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Науырзым ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 1-қосымша);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Науырзым ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 2-қосымша);
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта (Науырзым ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 3-қосымша);

4) схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Наурзумскому району на 2020-2021 годы);
5) схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Наурзумскому району на 2020-2021 годы);

4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қолжеткізу схемасы (Науырзым ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 4-қосымша);
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Науырзым ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 5-қосымша);

6) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Наурзумскому району на 2020-2021 годы);
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Наурзумскому району на 2020-2021 годы).
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Наурзумскому району на

6) ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Науырзым ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 6-қосымша);
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график (Науырзым ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 7-қосымша).
Науырзым ауданы бойынша

100
Товарищество с ограниченной ответственностью "Рассвет+"
101
Товарищество с ограниченной ответственностью "Сары-Булак"
102
Товарищество с ограниченной ответственностью "Фирма "Еркин"
103
Товарищество с ограниченной ответственностью "Шолаксай 1"
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Наурзумскому району
на 2020-2021 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Схема пастбищеоборотов, приемлемая для Наурзумского района
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2020
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2021
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Наурзумскому району
на 2020-2021 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Площади сезонных пастбищ по Наурзумскому району составляет – 1079293 гектар. В том числе на землях сельскохозяйственного назначения–296540 гектар, на землях населенных пунктов – 94 939 гектар, на землях особо охраняемых природных территорий – 120 811 гектар, на землях запаса – 567 003 гектар.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Наурзумскому району
на 2020-2021 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с Методикой по разработке удельных норм водопотребления и водоотведения, утвержденной приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 545 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14827).
Оросительных или обводнительных каналов не имеется.
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Наурзумскому району
на 2020-2021 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Наурзумскому району
на 2020-2021 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Наурзумскому району
на 2020-2021 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сел и сельских округов
Количество загонов в 2020 году
Количество загонов в 2021 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
село Буревестник
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
2
село Раздольное
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
3
село Уленды
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
4
Карамендинский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
5
село Шолаксай
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
6
село Шили
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
7
село Кожа
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
8
Дамдинский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон

100
"Өленді-жер" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
101
"Рассвет+" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
102
"Сары-Булак" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
103
"Шолаксай 1" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Науырзым ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға
2-қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Науырзым ауданы үшін қолайлы жайылым айналымдарының схемасы
Жылдар
1-қаша
2-қаша
3-қаша
4-қаша
2020
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
демалатын қаша
2021
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 - жылына қашаны пайдалану кезегі.
Науырзым ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға
3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Науырзым ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың алаңы 1079293 гектарды құрайды. Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерде – 296540 гектар, елді мекендер жерінде – 94939 гектар, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерінде – 120811 гектар, босалқы жерде – 567003 гектар.
Науырзым ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға
4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қолжеткізу схемасы
Бір ауыл шаруашылығы жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 545 бұйрығымен бекітілген Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемеге сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14827 болып тіркелген) анықталады.
Суару немесе суландыру каналдары жоқ.
Науырзым ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға
5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Науырзым ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға
6-қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Науырзым ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға
7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график
Ауылдардың және ауылдық округтердің атауы
2020 жылдағы қашалар саны
2021 жылдағы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Буревестник ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
2
Раздольное ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
3
Өлеңді ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
4
Қарамеңді ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
5
Шолақсай ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
6
Шилі ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
7
Қожа ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
8
Дәмді ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл