О районном бюджете района Беимбета Майлина на 2020-2022 годы
Решение маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 14 января 2020 года № 342. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 14 января 2020 года № 8886. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 491 709,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 154 833,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5 149,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8 524,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 323 203,5 тысяч тенге;
2) затраты – 5 474 247,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 265 079,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 295 378,3 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 30 299,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 65 060,6 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -312 677,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 312 677,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 02.12.2020 № 439 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1 331 823,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка Тобол:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка Тобол на 2020 год в сумме 509 856,0 тысяч тенге, в том числе:
Асенкритовский сельский округ – 22 516,0 тысяч тенге;
Белинский сельский округ – 24 326,0 тысяч тенге;
Калининский сельский округ – 66 992,0 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 63 441,0 тысяч тенге;
Набережный сельский округ – 21 614,0 тысяч тенге;
Новоильиновский сельский округ – 18 118,0 тысяч тенге;
Павловский сельский округ – 22 199,0 тысяч тенге;
сельский округ Әйет – 154 039,0 тысяч тенге;
поселок Тобол – 116 611,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка Тобол на 2021 год в сумме 412 803,0 тысяч тенге, в том числе:
Асенкритовский сельский округ – 14 656,0 тысяч тенге;

Бейімбет Майлин ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 2020 жылғы 14 қаңтардағы № 342 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 14 қаңтарда № 8886 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес ауданның мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 491 709,5 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 154 833,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5 149,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 8 524,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 323 203,5 мың теңге;
2) шығындар – 5 474 247,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 265 079,3 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 295 378,3 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 30 299,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 65 060,6 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -312 677,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 312 677,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 02.12.2020 № 439 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 1 331 823,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен Тобыл кенті, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері белгіленсін:
1) 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен Тобыл кенті, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 509 856,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Асенкритов ауылдық округi – 22 516,0 мың теңге;
Белинский ауылдық округi – 24 326,0 мың теңге;
Калинин ауылдық округi – 66 992,0 мың теңге;
Майский ауылдық округi – 63 441,0 мың теңге;
Набережный ауылдық округi – 21 614,0 мың теңге;
Новоильинов ауылдық округi – 18 118,0 мың теңге;
Павлов ауылдық округi – 22 199,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округi – 154 039,0 мың теңге;
Тобыл кентi – 116 611,0 мың теңге;
2) 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен Тобыл кенті, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 412 803,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Асенкритов ауылдық округi – 14 656,0 мың теңге;

Белинский сельский округ – 19 429,0 тысяч тенге;
Калининский сельский округ – 50 155,0 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 55 549,0 тысяч тенге;
Набережный сельский округ – 15 870,0 тысяч тенге;
Новоильиновский сельский округ – 15 832,0 тысяч тенге;
Павловский сельский округ – 16 763,0 тысяч тенге;
сельский округ Әйет – 127 720,0 тысяч тенге;
поселок Тобол – 96 829,0 тысяч тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка Тобол на 2022 год в сумме 419 455,0 тысяч тенге, в том числе:
Асенкритовский сельский округ – 14 771,0 тысяч тенге;
Белинский сельский округ – 19 690,0 тысяч тенге;
Калининский сельский округ – 50 875,0 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 56 247,0 тысяч тенге;
Набережный сельский округ – 16 089,0 тысяч тенге;
Новоильиновский сельский округ – 16 003,0 тысяч тенге;
Павловский сельский округ – 17 067,0 тысяч тенге;
сельский округ Әйет – 130 336,0 тысяч тенге;
поселок Тобол – 98 377,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
2) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
3) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
4) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
5) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
6) установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
7) развитие рынка труда;
8) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
9) выплату государственной адресной социальной помощи;
10) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
11) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
12) исключен решением маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 14.10.2020 № 416 (вводится в действие с 01.01.2020);
13) возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 25.06.2020 № 392 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.10.2020 № 416 (вводится в действие с 01.01.2020).

Белинский ауылдық округi – 19 429,0 мың теңге;
Калинин ауылдық округi – 50 155,0 мың теңге;
Майский ауылдық округi – 55 549,0 мың теңге;
Набережный ауылдық округi – 15 870,0 мың теңге;
Новоильинов ауылдық округi – 15 832,0 мың теңге;
Павлов ауылдық округi – 16 763,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округi – 127 720,0 мың теңге;
Тобыл кентi – 96 829,0 мың теңге;
3) 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен Тобыл кенті, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 419 455,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Асенкритов ауылдық округi – 14 771,0 мың теңге;
Белинский ауылдық округi – 19 690,0 мың теңге;
Калинин ауылдық округi – 50 875,0 мың теңге;
Майский ауылдық округi – 56 247,0 мың теңге;
Набережный ауылдық округi – 16 089,0 мың теңге;
Новоильинов ауылдық округi – 16 003,0 мың теңге;
Павлов ауылдық округi – 17 067,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округi – 130 336,0 мың теңге;
Тобыл кентi – 98 377,0 мың теңге.
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
2) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
3) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
4) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
5) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
6) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;
7) еңбек нарығын дамытуға;
8) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
9) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
10) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
11) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
12) алынып тасталды - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 14.10.2020 № 416 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі);
13) Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 25.06.2020 № 392 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.10.2020 № 416 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

5. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрено поступление сумм кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
6-1. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрено поступление сумм кредитов из областного бюджета для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 25.06.2020 № 392 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района Беимбета Майлина на 2020 год в сумме 24 887,2 тысяч тенге.

5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен дамуға мақсатты трансферттер түсетіні ескерілсін.
6. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен кредиттер түсімінің көзделгені ескерілсін.
6-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін облыстық бюджеттен кредиттер сомаларының түсімі қөзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 25.06.2020 № 392 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Бейімбет Майлин ауданының жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 24 887,2 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 7 – в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 02.12.2020 № 439 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Ж. Курмангалиев
Секретарь маслихата района Беимбета Майлина С. Сапабеков
Приложение 1
к решению маслихата

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 02.12.2020 № 439 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ж. Курмангалиев
Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының хатшысы С. Сапабеков
Мәслихаттың