О районном бюджете района Беимбета Майлина на 2021-2023 годы
Решение маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 28 декабря 2020 года № 442. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 31 декабря 2020 года № 9687.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 275 195,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 624 532,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 12 629,3 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 20 889,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 617 145,2 тысяч тенге;
2) затраты – 4 492 725,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 63 315,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 113 762,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 50 447,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 47 129,6 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -327 974,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 327 974,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 06.12.2021 № 62 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1 072 700,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка Тобол:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка Тобол на 2021 год в сумме 240 269,0 тысяч тенге, в том числе:
Асенкритовский сельский округ – 17 085,0 тысяч тенге;
Белинский сельский округ – 12 187,0 тысяч тенге;
Калининский сельский округ – 24 768,0 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 21 236,0 тысяч тенге;
Набережный сельский округ – 19 567,0 тысяч тенге;
Новоильиновский сельский округ – 22 239,0 тысяч тенге;
Павловский сельский округ – 18 566,0 тысяч тенге;
сельский округ Әйет – 65 452,0 тысяч тенге;
поселок Тобол – 39 169,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка Тобол на 2022 год в сумме 222 494,0 тысяч тенге, в том числе:
Асенкритовский сельский округ – 16 250,0 тысяч тенге;

Бейімбет Майлин ауданының 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 442 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 31 желтоқсанда № 9687 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес ауданның мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 275 195,5 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 624 532,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 12 629,3 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 20 889,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 617 145,2 мың теңге;
2) шығындар – 4 492 725,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 63 315,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 113 762,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 50 447,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 47 129,6 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -327 974,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 327 974,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 06.12.2021 № 62 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 1 072 700,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің, Тобыл кентінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері белгіленсін:
1) 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтердің, Тобыл кентінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 240 269,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Асенкритов ауылдық округi – 17 085,0 мың теңге;
Белинский ауылдық округi – 12 187,0 мың теңге;
Калинин ауылдық округi – 24 768,0 мың теңге;
Майский ауылдық округi – 21 236,0 мың теңге;
Набережный ауылдық округi – 19 567,0 мың теңге;
Новоильинов ауылдық округi – 22 239,0 мың теңге;
Павлов ауылдық округi – 18 566,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округi – 65 452,0 мың теңге;
Тобыл кентi – 39 169,0 мың теңге;
2) 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтердің, Тобыл кентінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 222 494,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Асенкритов ауылдық округi – 16 250,0 мың теңге;

Белинский сельский округ – 12 066,0 тысяч тенге;
Калининский сельский округ – 21 691,0 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 20 363,0 тысяч тенге;
Набережный сельский округ – 16 864,0 тысяч тенге;
Новоильиновский сельский округ – 21 641,0 тысяч тенге;
Павловский сельский округ – 18 659,0 тысяч тенге;
сельский округ Әйет – 59 304,0 тысяч тенге;
поселок Тобол – 35 656,0 тысяч тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка Тобол на 2023 год в сумме 220 327,0 тысяч тенге, в том числе:
Асенкритовский сельский округ – 16 233,0 тысяч тенге;
Белинский сельский округ – 12 388,0 тысяч тенге;
Калининский сельский округ – 21 800,0 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 20 157,0 тысяч тенге;
Набережный сельский округ – 17 344,0 тысяч тенге;
Новоильиновский сельский округ – 21 699,0 тысяч тенге;
Павловский сельский округ – 19 193,0 тысяч тенге;
сельский округ Әйет – 56 137,0 тысяч тенге;
поселок Тобол – 35 376,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
2) установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
3) развитие рынка труда;
4) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
5) выплату государственной адресной социальной помощи.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
6. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрено поступление сумм кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрено перечисление в областной бюджет трансфертов на компенсацию потерь областного бюджета в сумме 2 376 928,0 тыс. тенге.

Белинский ауылдық округi – 12 066,0 мың теңге;
Калинин ауылдық округi – 21 691,0 мың теңге;
Майский ауылдық округi – 20 363,0 мың теңге;
Набережный ауылдық округi – 16 864,0 мың теңге;
Новоильинов ауылдық округi – 21 641,0 мың теңге;
Павлов ауылдық округi – 18 659,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округi – 59 304,0 мың теңге;
Тобыл кентi – 35 656,0 мың теңге;
3) 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтердің, Тобыл кентінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 220 327,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Асенкритов ауылдық округi – 16 233,0 мың теңге;
Белинский ауылдық округi – 12 388,0 мың теңге;
Калинин ауылдық округi – 21 800,0 мың теңге;
Майский ауылдық округi – 20 157,0 мың теңге;
Набережный ауылдық округi – 17 344,0 мың теңге;
Новоильинов ауылдық округi – 21 699,0 мың теңге;
Павлов ауылдық округi – 19 193,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округi – 56 137,0 мың теңге;
Тобыл кентi – 35 376,0 мың теңге.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
2) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;
3) еңбек нарығын дамытуға;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
5) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге.
5. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін.
6. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен кредиттер сомасы түсімінің көзделгені ескерілсін.
7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке облыстық бюджеттің шығасыларын өтеуге 2 376 928,0 мың теңге сомасында трансферттер аудару көзделгені ескерілсін.

8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района Беимбета Майлина на 2021 год в сумме 20 320,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 06.12.2021 № 62 (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Н. Транда
Исполняющий обязанности секретаря маслихата района Беимбета Майлина Н. Транда
Приложение 1
к решению маслихата

8. Бейімбет Майлин ауданының жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 20 320,9 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 06.12.2021 № 62 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Н. Транда
Бейімбет Майлин ауданы мәслихаты хатшысының міндетін атқарушы Н. Транда
Мәслихаттың

91 582,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
80 055,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
63 705,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
16 350,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
11 527,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
11 527,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
45 643,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
15 468,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
13 590,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 878,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
30 175,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
17 594,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
12 581,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
20 000,0
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
20 000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
20 000,0
036
Развитие газотранспортной системы
20 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
59 113,0
1
Сельское хозяйство
23 343,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
23 343,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
23 343,0
6
Земельные отношения
15 488,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
15 488,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
15 488,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
20 282,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
20 282,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
20 282,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
18 381,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
18 381,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
18 381,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

91 582,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
80 055,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
63 705,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
16 350,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
11 527,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
11 527,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
45 643,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
15 468,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 590,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 878,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
30 175,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 594,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
12 581,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
20 000,0
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
20 000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
20 000,0
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
20 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
59 113,0
1
Ауыл шаруашылығы
23 343,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
23 343,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 343,0
6
Жер қатынастары
15 488,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
15 488,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 488,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
20 282,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
20 282,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
20 282,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
18 381,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
18 381,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
18 381,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер