Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Узункольскому району на 2020-2021 годы
Решение маслихата Узункольского района Костанайской области от 28 августа 2020 года № 403. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 2 сентября 2020 года № 9423. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах" Узункольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Узункольскому району на 2020-2021 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии В. Лазарева
Секретарь Узункольского районного маслихата А. Бараншина
Утвержден
решением маслихата
от 28 августа 2020 года
№ 403
План по управлению пастбищами и их использованию по Узункольскому району на 2020-2021 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Узункольского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Узункольскому району на 2020-2021 годы);
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Узункольскому району на 2020-2021 годы);
3) карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Узункольскому району на 2020-2021 годы);

2020-2021 жылдарға арналған Ұзынкөл ауданында жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2020 жылғы 28 тамыздағы № 403 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 2 қыркүйекте № 9423 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңының және Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" сәйкес Ұзынкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Ұзынкөл ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім мен қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен сон қолданыска енгізіледі.
Сессия төрайымы В. Лазарева
Ұзынкөл аудандық мәслихатының хатшысы А. Бараншина
Мәслихаттың
2020 жылғы 28 тамыздағы
№ 403 шешімімен
бекітілген
Ұзынкөл ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Ұзынкөл ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Ұзынкөл ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 1-қосымша);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Ұзынкөл ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 2-қосымша);
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Ұзынкөл ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 3-қосымша);

4) схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Узункольскому району на 2020-2021 годы);
5) схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Узункольскому району на 2020-2021 годы);

4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Ұзынкөл ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 4-қосымша);
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Ұзынкөл ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 5-қосымша);

6) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Узункольскому району на 2020-2021 годы);
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Узункольскому району на 2020-2021 годы).
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Узункольскому району

6) ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Ұзынкөл ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 6-қосымша);
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график (Ұзынкөл ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 7-қосымша).
Ұзынкөл ауданы бойынша

139
Товарищество с ограниченной ответственностью "Ряжское"
140
Товарищество с ограниченной ответственностью "САД-Нур"
141
Товарищество с ограниченной ответственностью "Тойсай"
142
Товарищество с ограниченной ответственностью "Үйкескен"
143
Товарищество с ограниченной ответственностью "Узунколь-Агро"
144
Товарищество с ограниченной ответственностью "Узунколь Грэйн"
145
Товарищество с ограниченной ответственностью "Чапаевское"
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Узункольскому району
на 2020-2021 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Схема пастбищеоборотов, приемлемая для Узункольского района
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2020
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2021
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Узункольскому району
на 2020-2021 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Площадь сезонных пастбищ по Узункольскому району составляет 211264 гектаров. В том числе сельскохозяйственного назначения 85775 гектаров, населенных пунктов 50570 гектаров, лесного фонда 5176 гектаров, запаса 69743 гектаров.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Узункольскому району
на 2020-2021 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с Методикой по разработке удельных норм водопотребления и водоотведения, утвержденной приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 545 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14827).
Оросительных или обводнительных каналов, трубчатых или шахтных колодцев не имеется.
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Узункольскому району на
2020-2021 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Узункольскому району
на 2020-2021 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Узункольскому району
на 2020-2021 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сел и сельских округов
Количество загонов в 2020 году
Количество загонов в 2021 году
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
1
село Бауманское
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
2
Ершовский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
3
Кировский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
4
Новопокровский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
5
сельский округ Обаған
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
6
Пресногорьковский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
7
Ряжский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
8
село Сатай
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
9
Узункольский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
10
Федоровский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
11
село Троебратское
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон

139
"Ряжское" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
140
"САД-Нур" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
141
"Тойсай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
142
"Үйкескен" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
143
"Узунколь-Агро" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
144
"Узунколь Грэйн" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
145
"Чапаевское" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Ұзынкөл ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға
2-қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Ұзынкөл ауданы үшін қолайлы жайылым айналымдарының схемасы
Жылдар
1-қаша
2-қаша
3-қаша
4-қаша
2020
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
демалатын қаша
2021
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 – жылына қашаны пайдалану кезегі.
Ұзынкөл ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға
3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Ұзынкөл ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың алаңы 211264 гектарды құрайды. Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 85775 гектар, елді мекендердің жерлерінде 50570 гектар, орман қоры жерлерінде 5176 гектар, босалқы жер 69743 гектар.
Ұзынкөл ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға
4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бір ауыл шаруашылығы жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 545 бұйрығымен бекітілген Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемеге сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14827 болып тіркелген) анықталады.
Суару немесе суландыру каналдары, құбырлы немесе шахталық құдықтар жоқ.
Жайылым пайдаланушылардың су көздеріне қол жеткізу схемасы
Ұзынкөл ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға
5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Ұзынкөл ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға
6-қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Ұзынкөл ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға
7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график
Ауылдардың және ауылдық округтердің атауы
2020 жылдағы қашалар саны
2021 жылдағы қашалар саны
1 қаша
2 қаша
3 қаша
4 қаша
1 қаша
2 қаша
3 қаша
4 қаша
1
Бауман ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
2
Ершов ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
3
Киров ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
4
Новопокров ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
5
Обаған ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
6
Пресногорьков ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
7
Ряжский ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
8
Сатай ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
9
Ұзынкөл ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
10
Федоров ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
11
Троебратское ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл