Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Федоровскому району на 2020-2021 годы
Решение маслихата Федоровского района Костанайской области от 11 августа 2020 года № 461. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 14 августа 2020 года № 9375. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 1) статьей 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах" Федоровский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Федоровскому району на 2020-2021 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Т. Решетникова
Секретарь Федоровского районного маслихата Б. Исенгазин
Утвержден
решением Федоровского
районного маслихата
от 11 августа 2020 года
№ 461
План по управлению пастбищами и их использованию по Федоровскому району на 2020-2021 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Федоровского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Федоровскому району на 2020-2021 годы);
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Федоровскому району на 2020-2021 годы);
3) карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Федоровскому району на 2020-2021 годы);

Федоров ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 2020 жылғы 11 тамыздағы № 461 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 14 тамызда № 9375 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" 2017 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына 1) тармақшасына сәйкес Федоров аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Федоров ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Т. Решетникова
Федоров аудандық мәслихатының хатшысы Б. Исенгазин
Федоров аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 11 тамыздағы
№ 461 шешімімен
бекітілген
Федоров ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Федоров ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Федоров ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 1-қосымша);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Федоров ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 2-қосымша);
3) жайылымдардардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта (Федоров ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 3-қосымша);

4) схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Федоровскому району на 2020-2021 годы);
5) схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Федоровскому району на 2020-2021 годы);

4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Федоров ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 4-қосымша);
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Федоров ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 5-қосымша);

6) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Федоровскому району на 2020-2021 годы);
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Федоровскому району на 2020-2021 годы).
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Федоровскому району

6) ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Федоров ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 6-қосымша);
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график (Федоров ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 7-қосымша).
Федоров ауданы бойынша

127
Товарищество с ограниченной ответственностью "Сельхозтехника"
128
Товарищество с ограниченной ответственностью "Светлый Джарколь"
129
Товарищество с ограниченной ответственностью "Спутник Агро"
130
Товарищество с ограниченной ответственностью "СУЛУ ЖЕР"
131
Товарищество с ограниченной ответственностью "Тогызбай-Агро"
132
Товарищество с ограниченной ответственностью "Турар"
133
Товарищество с ограниченной ответственностью "Чандак"
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Федоровскому району
на 2020-2021 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2020
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2021
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году
Приложение 3
к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Федоровскому району на 2020-2021 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Площади сезонных пастбищ по Федоровскому району составляет 184018 гектаров.
В том числе на землях сельскохозяйственного назначения 79488 гектар, на землях населенных пунктов 53123 гектара, на землях промышленности 443 гектара, на землях лесного фонда 2462 гектар, на землях запаса 48502 гектар.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Федоровскому району
на 2020-2021 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с методикой по разработке удельных норм водопотребления и водоотведения, утвержденой приказом Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 545 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14827).
Оросительных или обводнительных каналов, трубчатых или шахтных колодцев на территории района не имеется.
Условные обозначения:
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Федоровскому району
на 2020-2021 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Федоровскому району
на 2020-2021 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Федоровскому району
на 2020-2021 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сел, сельских округов
Количество загонов в 2020 году
Количество загонов в 2021 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Банновский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
2
Воронежский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
3
Вишневый
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
4
Камышинский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
5
Костряковский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
6
Коржинкольский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
7
Косаральский
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
8
Ленинский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
9
село Новошумное
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
10
Первомайский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
11
Пешковский
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
12
Федоровский
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон

127
"Сельхозтехника" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
128
"Светлый Джарколь" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
129
"Спутник Агро" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
130
"СУЛУ ЖЕР" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
131
"Тогызбай-Агро" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
132
"Турар" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
133
"Чандак" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Федоров ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
2-қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Жылдар
1-қаша
2-қаша
3-қаша
4-қаша
2020
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
демалатын қаша
2021
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 - жылына қашаны пайдалану кезегі
Федоров ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Федоров ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың алаңы 184018 гектарды құрайды.
Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 79488 гектар, елді мекендердің жерлерінде 53123 гектар, өнеркәсіп жерлерінде 443 гектар, орман қоры жерлерінде 2462 гектар, босалқы жерлерде 48502 гектар.
Федоров ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бір ауыл шаруашылығы жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 545 бұйрығымен бекітілген Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемеге сәйкес анықталады (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14827 болып тіркелген).
Аудан аумағында суару немесе суландыру каналдары, құбырлы немесе шахталы құдықтар жоқ.
Шартты белгілер:
Федоров ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Федоров ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
6-қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Федоров ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график
Ауылдық округ және ауыл атауы
2020 жылдағы қашалар саны
2021 жылдағы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Баннов
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
2
Воронеж
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы- күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
демалатын қаша
3
Вишневый
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы- күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
демалатын қаша
4
Камышин
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
5
Костряков
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
6
Қоржынкөл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы- күзгі мезгіл
7
Қосарал
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
8
Ленин
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
9
Новошумный ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы- күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
демалатын қаша
10
Первомай
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
11
Пешков
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы- күзгі мезгіл
12
Федоров
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы- күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы- күзгі мезгіл