О Павлодарском городском бюджете на 2021 - 2023 годы
Решение Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 23 декабря 2020 года № 552/73. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 25 декабря 2020 года № 7108.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Павлодарский городской бюджет на 2021 – 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 108 222 201 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 82 763 517 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 489 573 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 331 302 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 17 637 809 тысяч тенге;
2) затраты – 113 127 855 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 225 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 376 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 151 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 561 870 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 561 870 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 469 749 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 469 749 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 10.12.2021 № 88/12 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2021 год предусмотрены бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 47 686 402 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в Павлодарском городском бюджете на 2021 – 2023 годы объемы субвенций, передаваемых из Павлодарского городского бюджета в бюджеты поселка, сельского округа и некоторых сел, в том числе:
на 2021 год в общей сумме 541 598 тысяч тенге:
поселок Ленинский – 170 242 тысяч тенге;
Кенжекольский сельский округ – 130 713 тысяч тенге;
село Павлодарское – 105 881 тысяча тенге;
село Жетекши – 91 357 тысяч тенге;
село Мойылды – 43 405 тысяч тенге;
на 2022 год в общей сумме 553 397 тысяч тенге:
поселок Ленинский – 174 109 тысяч тенге;
Кенжекольский сельский округ – 133 620 тысяч тенге;
село Павлодарское – 108 140 тысяч тенге;
село Жетекши – 93 240 тысяч тенге;

2021 - 2023 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 552/73 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 25 желтоқсанда № 7108 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021 - 2023 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 108 222 201 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 82 763 517 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 489 573 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 331 302 мың теңге;
трансферттер түсімі – 17 637 809 мың теңге;
2) шығындар – 113 127 855 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 225 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4 376 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 151 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 561 870 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 561 870 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 469 749 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 469 749 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 10.12.2021 № 88/12 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде облыстық бюджетке 47 686 402 мың теңге сомасында бюджеттік алулар көзделгені ескерілсін.
3. 2021 - 2023 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджетінде кенттің, ауылдық округтің және кейбір ауылдардың бюджеттеріне Павлодар қалалық бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемдері көзделсін, соның ішінде:
2021 жылға жалпы 541 598 мың теңге сомасында:
Ленин кенті – 170 242 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 130 713 мың теңге;
Павлодар ауылы – 105 881 мың теңге;
Жетекші ауылы – 91 357 мың теңге;
Мойылды ауылы – 43 405 мың теңге;
2022 жылға жалпы 553 397 мың теңге сомасында:
Ленин кенті – 174 109 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 133 620 мың теңге;
Павлодар ауылы – 108 140 мың теңге;
Жетекші ауылы – 93 240 мың теңге;

село Мойылды – 44 288 тысяч тенге;
на 2023 год в общей сумме 571 925 тысяч тенге:
поселок Ленинский – 179 910 тысяч тенге;
Кенжекольский сельский округ – 138 140 тысяч тенге;
село Павлодарское 111 994 тысяч тенге;
село Жетекши – 95 980 тысяч тенге;
село Мойылды – 45 901 тысяча тенге.
3-1. Учесть, что в городском бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из Павлодарского городского бюджета бюджетам поселка, сельского округа и некоторых сел города Павлодара в следующих объемах:
33 555 тысяч тенге – целевой бонусный фонд, на выплату бонусов государственным служащим аппарата акимов поселка Ленинский, Кенжекольского сельского округа, cел Павлодарское, Жетекши, Мойылды по результатам оценки их деятельности;
9 991 тысяча тенге – на повышение заработной платы государственным служащим аппарата акима поселка Ленинский, Кенжекольского сельского округа, сел Павлодарское, Жетекши, Мойылды;
246 322 тысяч тенге – на средний ремонт дорог в поселке Ленинский, в Кенжекольском сельском округе, в селах Павлодарское, Мойылды, Жетекши;
35 440 тысяч тенге – на освещение улиц Кенжекольского сельского округа, сел Павлодарское, Жетекши и Мойылды;
2 280 тысяч тенге – на повышение тарифа за услуги по электроснабжению села Мойылды;
2 130 тысяч тенге – на разработку проектно – сметной документации по благоустройству парков в Кенжекольском сельском округе и в селе Жетекши;
10 320 тысяч тенге – на капитальные расходы и содержание подведомственных государственных учреждений и организаций в селе Жетекши;
5 302 тысяч тенге – на оформление технической документации водопровода в поселке Ленинский;
1 000 тысяч тенге – на разработку проектно – сметной документации по капитальному ремонту здания акимата Кенжекольского сельского округа;
100 тысяч тенге – на установку (монтаж) линии автоматической телефонной станции и прокладку кабеля по терминальным точкам в Кенжекольском сельском округе;
1 458 тысяч тенге – на дезинсекционные работы в Кенжекольском сельском округе;
26 146 тысяч тенге – на содержание и текущий ремонт комбинированного блок модуля, сетей водоснабжения и канализации в селах Жетекши, Мойылды и поселке Ленинский;
1 451 тысяча тенге – на демонтаж старых колодцев водоснабжения в селе Павлодарское;
1 200 тысяч тенге – на оформление правоустанавливающих документов на комплектную трансформаторную подстанцию и линии электропередач в селе Павлодарское;
872 тысяч тенге – на оплату электроэнергии административного здания аппарата акима поселка Ленинский и села Жетекши;
3 805 тысяч тенге – на текущий ремонт административного здания аппарата акима поселка Ленинский;
920 тысяч тенге – на оформление земельных участков в поселке Ленинский;

Мойылды ауылы – 44 288 мың теңге;
2023 жылға жалпы 571 925 мың теңге сомасында:
Ленин кенті – 179 910 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 138 140 мың теңге;
Павлодар ауылы – 111 994 мың теңге;
Жетекші ауылы – 95 980 мың теңге;
Мойылды ауылы – 45 901 мың теңге.
3-1. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте Павлодар қалалық бюджетінен кент, ауылдық округ және кейбір ауылдар бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерде қарастырылғаны ескерілсін:
Ленин кенті, Кенжекөл ауылдық округі, Павлодар, Жетекші, Мойылды ауылдарының әкімдері аппаратының мемлекеттік қызметшілеріне олардың қызметін бағалау нәтижелері бойынша бонустар төлеуге арналған нысаналы бонустық қор – 33 555 мың теңге;
Ленин кенті, Кенжекөл ауылдық округі, Павлодар, Жетекші, Мойылды ауылдары әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілерінің жалақысын көтеруге – 9 991 мың теңге;
Ленин кентінде, Кенжекөл ауылдық округінде, Павлодар, Мойылды, Жетекші ауылдарында жолдарды орташа жөндеуге – 246 322 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округінің, Павлодар, Жетекші және Мойылды ауылдарының көшелерін жарықтандыруға – 35 440 мың теңге;
Мойылды ауылын электрмен жабдықтау бойынша қызметтер тарифін көтеруге – 2 280 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі мен Жетекші ауылындағы саябақтарды абаттандыру бойынша жобалық – сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 2 130 мың теңге;
Жетекші ауылындағы ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдарды ұстауға және күрделі шығыстарға – 10 320 мың теңге;
Ленин кентіндегі су құбырының техникалық құжаттамасын ресімдеуге – 5 302 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі әкімдігінің ғимаратын күрделі жөндеу бойынша жобалық – сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 1 000 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округінде автоматтандырылған телефон стансасының желісін орнатуға (монтаждауға) және терминалдық орындар бойынша кәбіл төсеуге – 100 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округіндегі дезинсекциялық жұмыстарға – 1 458 мың теңге;
Жетекші, Мойылды ауылдарында және Ленин кентінде біріктірілген блок модулін, сумен жабдықтау және кәріз желілерін күтіп ұстауға және ағымдағы жөндеуге – 26 146 мың теңге;
Павлодар ауылындағы сумен жабдықтаудың ескі құдықтарын бөлшектеуге – 1 451 мың теңге;
Павлодар ауылындағы жиынтық трансформаторлық қосалқы стансасына және электр беру желілеріне құқық белгілейтін құжаттарды ресімдеуге – 1 200 мың теңге;
Ленин кенті және Жетекші ауылы әкімінің аппараты әкімшілік ғимаратының электр энергиясына ақы төлеуге – 872 мың теңге;
Ленин кенті әкімі аппаратының әкімшілік ғимаратын ағымдағы жөндеуге – 3 805 мың теңге;
Ленин кентінде жер телімдерін ресімдеуге – 920 мың теңге;

62 507 тысяч тенге – на освещение улиц в населенных пунктах в поселке Ленинский, Кенжекольском сельском округе, в селах Павлодарское, Мойылды, Жетекши;
7 000 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов в поселке Ленинский и селе Павлодарское;
1 500 тысяч тенге – на разработку проектно – сметной документации по водоотведению талых вод в селе Павлодарское;
4 819 тысяч тенге – на приобретение дизельного топлива для котельной здания акимата поселка Ленинский;
1 737 тысяч тенге – на изготовление идентификационных документов селу Жетекши;
19 441 тысяча тенге – на обеспечение деятельности акимов сел Павлодарское, Жетекши, Мойылды, поселка Ленинский, Кенжекольского сельского округа.
Сноска. Пункт 3-1 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 10.12.2021 № 88/12 (вводится в действие с 01.01.2021)
4. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из вышестоящего бюджета бюджетам поселка, сельского округа и некоторых сел в следующем объеме:
6 236 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждений.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 18.11.2021 № 78/11 (вводится в действие с 01.01.2021)
5. Утвердить на 2021 год резерв местного исполнительного органа города Павлодара в сумме 18 164 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 18.11.2021 № 78/11 (вводится в действие с 01.01.2021).

елді мекендер Ленин кентінде, Кенжекөл ауылдық округінде, Павлодар, Мойылды, Жетекші ауылдарында көшелерді жарықтандыруға – 62 507 мың теңге;
елді мекендер Ленин кенті мен Павлодар ауылында абаттандыруға және көгалдандыруға – 7 000 мың теңге;
Павлодар ауылында еріген қар суын бұру бойынша жобалық – сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 1500 мың теңге;
Ленин кенті әкімдігі ғимаратының қазандығы үшін дизель отынын сатып алуға – 4 819 мың теңге;
Жетекші ауылына сәйкестендіру құжаттарын дайындауға – 1 737 мың теңге;
Павлодар, Жетекші, Мойылды ауылдары, Ленин кенті, Кенжекөл ауылдық округі әкімдерінің қызметін қамтамасыз етуге – 19 441 мың теңге.
Ескерту. 3-1 тармақ жана редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 10.12.2021 № 88/12 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2021 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде жоғары тұрған бюджеттен кент, ауылдық округ және кейбір ауылдар бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемде қарастырылғаны ескерілсін:
мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі басқарушы және негізгі қызметкерлерге ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгілеуге – 6 236 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жана редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 18.11.2021 № 78/11 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Павлодар қаласының жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 18 164 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жана редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 18.11.2021 № 78/11 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

6. Предусмотреть специалистам в области, социального обеспечения, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах города Павлодара, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

6. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және Павлодар қаласының ауылдық елді мекендерінде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.

Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 30.03.2021 № 8/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Павлодарского городского маслихата по экономике и бюджету.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Павлодарского
городского маслихата В. Кнутас
Секретарь Павлодарского городского маслихата З. Мукашева
Приложение 1
к решению Павлодарского
городского маслихата

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 30.03.2021 № 8/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау Павлодар қалалық мәслихаттың экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қалалық мәслихатының сессия төрағасы В. Кнутас
Павлодар қалалық мәслихатының хатшысы З. Мукашева
Павлодар қалалық
маслихатының

365914
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5585
006
Оказание жилищной помощи
22516
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
532352
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
19650
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
111582
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
208419
1
2
3
4
5
6
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
583526
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
75037
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
390145
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
390145
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
438812
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
438812
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
159961
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2052
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
36706
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
236943
1
2
3
4
5
6
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
3150
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1245004
1
Жилищное хозяйство
113189
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
26337
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
26337
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
32902
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
32902
496
Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства района (города областного значения)
53950
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства и жилищного фонда
53950
2
Коммунальное хозяйство
2408
496
Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства района (города областного значения)
2408

365914
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5585
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
22516
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
532352
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
19650
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
111582
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
208419
1
2
3
4
5
6
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
583526
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
75037
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
390145
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
390145
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
438812
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
438812
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
159961
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2052
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
36706
1
2
3
4
5
6
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
236943
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
3150
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1245004
1
Тұрғын үй шаруашылығы
113189
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
26337
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
26337
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
32902
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32902
496
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі
53950
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық және үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
53950
2
Коммуналдық шаруашылық
2408
496
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі
2408