О внесении изменения в решение Экибастузского городского маслихата от 23 января 2018 года № 220/26 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Экибастуза"
Решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 13 ноября 2020 года № 475/61. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 3 декабря 2020 года № 7062. Утратило силу решением Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 13 октября 2023 года № 79/8
Сноска. Утратило силу решением Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 13.10.2023 № 79/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Экибастузского городского маслихата от 23 января 2018 года № 220/26 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Экибастуза" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5860, опубликованное 21 февраля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующее изменение:
Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Экибастуза, утвержденные указанным решением изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по вопросам социального, культурного развития.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии, секретарь
Экибастузского городского маслихата Б. Куспеков
Приложение
к решению Экибастузского
городского маслихата
от 13 ноября 2020 года
№ 475/61
Утверждены
решением Экибастузского
городского маслихата
от 23 января 2018 года
№ 220/26
Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня
отдельных категорий нуждающихся граждан города Экибастуза

Екібастұз қалалық мәслихатының 2018 жылғы 23 қаңтардағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Екібастұз қаласы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 220/26 шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2020 жылғы 13 қарашадағы № 475/61 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 3 желтоқсанда № 7062 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2023 жылғы 13 қазандағы № 79/8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 13.10.2023 № 79/8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" № 504 қаулысына сәйкес, Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Екібастұз қалалық мәслихатының 2018 жылғы 23 қаңтардағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудіңжәне Екібастұз қаласы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 220/26 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5860 болып тіркелген, 2018 жылғы 21 ақпанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешімімен бекітілген әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Екібастұз қаласы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының әлеуметтік, мәдени даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, Екібастұз қалалық мәслихатының хатшысы Б. Куспеков
Екібастұз қалалық
мәслихатының
2020 жылғы 13 қарашасы
№ 475/61 шешіміне
қосымша
Екібастұз қалалық
мәслихатының
2018 жылғы 23 қаңтардағы
№ 220/26 шешімімен
бекітілген
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін
белгілеудің және Екібастұз қаласы мұқтаж
азаматтардың жекелеген санаттарының
тізбесін айқындаудың қағидалары

Настоящие Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Экибастуза (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах" (далее - Закон), постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (далее - Типовые правила).
Глава 1. Общие положения
1. Основные термины и понятия, которые используются в настоящих Правилах:
1) специальная комиссия – комиссия, создаваемая решением акима города Экибастуза по рассмотрению заявления лица (семьи), претендующего на оказание социальной помощи, в связи с наступлением трудной жизненной ситуации;
2) памятные даты – события, имеющие общенародное историческое, духовное, культурное значение и оказавшие влияние на ход истории Республики Казахстан;
3) прожиточный минимум – необходимый минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины, рассчитываемой органами статистики по Павлодарской области;
4) праздничные дни – дни национальных и государственных праздников Республики Казахстан;
5) среднедушевой доход семьи (гражданина) – доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
6) трудная жизненная ситуация – ситуация, объективно нарушающая жизнедеятельность гражданина, которую он не может преодолеть самостоятельно;
7) уполномоченный орган – государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ акимата города Экибастуза";
8) уполномоченная организация – отдел города Экибастуз по социальному обеспечению филиала некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Павлодарской области;
9) участковая комиссия – комиссия, создаваемая решением акима города Экибастуза и решением акимов сельских округов города Экибастуза для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за социальной помощью и подготовки заключений;
10) предельный размер – утвержденный максимальный размер социальной помощи.
2. В настоящих Правилах под социальной помощью понимается помощь, предоставляемая уполномоченным органом в денежной или натуральной форме отдельным категориям нуждающихся граждан (далее – получатели) в случае наступления трудной жизненной ситуации, а также к памятным датам и праздничным дням.

Осы Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Екібастұз қаласы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы "Ардагерлер туралы" Заңына (бұдан әрі – Заң), Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" (бұдан әрі - Үлгілік қағидалар) № 504 қаулысына сәйкес әзірленді.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі терминдер мен ұғымдар:
1) арнайы комиссия – өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек көрсетуге үміткер адамның (отбасының) өтінішін қарау бойынша Екібастұз қаласы әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;
2) атаулы күндер – жалпы халықтық тарихи, рухани, мәдени маңызы бар және Қазақстан Республикасы тарихының барысына ықпал еткен оқиғалар;
3) ең төмен күнкөріс деңгейі – Павлодар облысындағы статистикалық органдар есептейтін мөлшері бойынша ең төмен тұтыну себетінің құнына тең, бір адамға қажетті ең төмен ақшалай кіріс;
4) мереке күндері – Қазақстан Республикасының ұлттық және мемлекеттік мереке күндері;
5) отбасының (азаматтың) жан басына шаққандағы орташа табысы – отбасының жиынтық табысының айына отбасының әрбір мүшесіне келетін үлесі;
6) өмірлік қиын жағдай – азаматтың тыныс-тіршілігін объективті түрде бұзатын, ол оны өз бетінше еңсере алмайтын ахуал;
7) уәкілетті орган – "Екібастұз қаласы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік мәселелер бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
8) уәкілетті ұйым – "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Павлодар облысы бойынша филиалының әлеуметтік қамтамасыз ету бойынша Екібастұз қалалық бөлімі;
9) учаскелік комиссия – әлеуметтік көмек алуға өтініш білдірген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргізу және қорытындылар дайындау үшін Екібастұз қаласы әкімінің шешімімен және Екібастұз қаласының ауылдық округ әкімдерінің шешімімен құрылатын комиссия;
10) шекті шама – әлеуметтік көмектің бекітілген ең жоғары мөлшері.
2. Осы Қағидаларда әлеуметтік көмек ретінде уәкілетті орган мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (бұдан әрі – алушылар) өмірлік қиын жағдай туындаған жағдайда, сондай-ақ атаулы күндер мен мереке күндеріне ақшалай немесе заттай нысанда көрсететін көмек түсініледі.

3. Выплата социальной помощи осуществляется уполномоченным органом путем перечисления денежных средств на банковский счет получателя через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии на соответствующие виды банковских операций.
4. Социальная помощь предоставляется единовременно и (или) периодически (ежемесячно, ежеквартально).
5. Перечень памятных дат и праздничных дней для оказания социальной помощи:
1) День вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан - 15 февраля;
2) Международный женский день - 8 марта;
3) День защитника Отечества - 7 мая;
4) День Победы - 9 мая;
5) День памяти жертв политических репрессий и голода - 31 мая;
6) День семьи – второе воскресенье сентября;
7) День труда - последнее воскресенье сентября;
8) День пожилых людей - 1 октября;
9) День Первого Президента Республики Казахстан - 1 декабря.
Глава 2. Порядок определения перечня категорий получателей социальной помощи и установления размеров социальной помощи
6. Социальная помощь предоставляется гражданам из числа следующих категорий:
1) ветераны Великой Отечественной войны:
участники Великой Отечественной войны, а именно военнослужащие, проходившие службу в воинских частях, штабах и учреждениях, входивших в состав действующей армии и флота в период Великой Отечественной войны, а также во время других боевых операций по защите бывшего Союза Советских Социалистических Республик (далее – Союза ССР), партизаны и подпольщики Великой Отечественной войны;
2) ветераны боевых действий на территории других государств:
2-1) военнослужащие Советской Армии, Военно-Морского Флота, Комитета государственной безопасности, лица начальствующего и рядового состава Министерства внутренних дел бывшего Союза ССР (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях на территории других государств;
2-2) военнообязанные, призывавшиеся на учебные сборы и направлявшиеся в Афганистан в период ведения боевых действий;
2-3) военнослужащие автомобильных батальонов, направлявшиеся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий;
2-4) рабочие и служащие, обслуживавшие советский воинский контингент в Афганистане, получившие ранения, контузии или увечья либо награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий;
2-5) военнослужащие Республики Казахстан, выполнявшие задачи согласно межгосударственным договорам и соглашениям по усилению охраны границы Содружества Независимых Государств на таджикско-афганском участке;

3. Әлеуметтік көмекті төлеу уәкілетті органмен екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының тиісті түрлеріне лицензиясы бар ұйымдар арқылы алушының банктік шотына ақшалай қаражатты аудару жолымен көрсетіледі.
4. Әлеуметтік көмек бір рет және (немесе) мерзімді (ай сайын, тоқсан сайын) көрсетіледі.
5. Әлеуметтік көмек көрсету үшін атаулы күндер мен мереке күндерінің тізбесі:
1) 15 ақпан – Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентінің шығарылған күні;
2) 8 наурыз – Халықаралық әйелдер күні;
3) 7 мамыр – Отан қорғаушы күні;
4) 9 мамыр – Жеңіс күні;
5) 31 мамыр – Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күні;
6) қыркүйектің екінші жексенбісі – Отбасы күні;
7) қыркүйектің соңғы жексенбісі – Еңбек күні;
8) 1 қазан – Қарттар күні;
9) 1 желтоқсан – Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті күні.
2-тарау. Әлеуметтік көмек алушылар санаттарының
тізбесін айқындау және әлеуметтік көмектің
мөлшерлерін белгілеу тәртібі
6. Әлеуметтік көмек келесі санаттардағы азаматтарға көрсетіледі:
1) Ұлы Отан соғысының ардагерлері:
Ұлы Отан соғысына қатысушылар, атап айтқанда, Ұлы Отан соғысы кезеңінде, сондай-ақ бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағын (бұдан әрі – КСР Одағы) қорғау бойынша басқа да ұрыс операциялары кезiнде майдандағы армия мен флоттың құрамына кiрген әскери бөлiмдерде, штабтар мен мекемелерде қызмет өткерген әскери қызметшiлер, Ұлы Отан соғысының партизандары мен астыртын әрекет етушiлерi;
2) басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері:
2-1) бұрынғы КСР Одағының үкiметтік органдарының шешiмдерiне сәйкес басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарына қатысқан Кеңес Армиясының, Әскери-Теңiз Флотының, Мемлекеттiк қауiпсiздiк комитетiнiң әскери қызметшiлерi, бұрынғы КСР Одағы Iшкi iстер министрлiгiнiң басшы және қатардағы құрамының адамдары (әскери мамандар мен кеңесшiлердi қоса алғанда);
2-2) оқу жиындарына шақырылған және Ауғанстанға ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезеңде жiберiлген әскери мiндеттiлер;
2-3) Ауғанстанға ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезеңде осы елге жүк жеткiзу үшiн жiберiлген автомобиль батальондарының әскери қызметшiлерi;
2-4) Ауғанстандағы кеңестік әскери контингентке қызмет көрсеткен, жарақат, контузия алған немесе мертіккен, не ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталған жұмысшылар мен қызметшiлер;
2-5) Тәжікстан-Ауғанстан учаскесінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының шекарасын қорғауды күшейту жөніндегі мемлекетаралық шарттар мен келісімдерге сәйкес міндеттерін орындаған Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері;

2-6) военнослужащие, а также лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, принимавшие участие в урегулировании межэтнического конфликта в Нагорном Карабахе;
3) лица, приравненные по льготам к участникам Великой Отечественной войны:
3-1) граждане, работавшие в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденные медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Житель блокадного Ленинграда";
3-2) несовершеннолетние узники концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период Второй мировой войны;
3-3) лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986 - 1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях;
4) лица, приравненные по льготам к инвалидам Великой Отечественной войны:
4-1) военнослужащие, ставшие инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, исполнении иных обязанностей воинской службы в другие периоды, или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, а также при прохождении воинской службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия;
4-2) лица начальствующего и рядового состава органов государственной безопасности бывшего Союза ССР и органов внутренних дел, ставшие инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей, либо вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте или выполнением служебных обязанностей в государствах, в которых велись боевые действия;
4-3) лица, ставшие инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, ядерных испытаний, и их дети, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей;
5) ветераны труда:
5-1) Герои Социалистического Труда, кавалеры орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней;
5-2) лица, удостоенные звания "Қазақстанның Еңбек Ері";
5-3) лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
5-4) лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;

2-6) Таулы Қарабахтағы этносаралық қақтығысты реттеуге қатысқан әскери қызметшілер, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдары;
3) жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушыларға теңестірілген адамдар:
3-1) Ленинград қаласындағы қоршау кезеңінде қаланың кәсiпорындарында, мекемелерi мен ұйымдарында жұмыс iстеген және "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтар;
3-2) Екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезеңiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерьлердегі, геттолардағы және басқа да мәжбүрлеп ұстау орындарындағы кәмелетке толмаған тұтқындар;
3-3) 1986 – 1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарларын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтарға тiкелей қатысқан адамдар;
4) жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдар:
4-1) бұрынғы КСР Одағын қорғау, әскери қызметтiң өзге де мiндеттерiн басқа кезеңдерде атқару кезiнде жаралануы, контузия алуы, мертігуі салдарынан немесе майданда болуына байланысты, сондай-ақ Ауғанстанда немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа да мемлекеттерде әскери қызметiн өткеру кезiнде ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған әскери қызметшiлер;
4-2) қызметтік мiндеттерiн атқару кезiнде жаралануы, контузия алуы, мертігуі салдарынан не майданда болуына немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген мемлекеттерде қызметтік мiндеттерiн орындауына байланысты ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған бұрынғы КСР Одағының мемлекеттік қауіпсіздік органдарының және ішкі істер органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдары;
4-3) Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық сынақтардың салдарынан мүгедек болған адамдар және мүгедектігі ата-анасының бiрiнiң радиациялық сәуле алуымен генетикалық байланысты олардың балалары;
5) еңбек ардагерлері:
5-1) Социалистік Еңбек Ерлері, үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің иегерлері;
5-2) "Қазақстанның Еңбек Ері" атағына ие болған адамдар;
5-3) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдар;
5-4) 1941 жылғы 22 маусым – 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталмаған адамдар;

6) другие лица, на которых распространяется действие Закона:
6-1) семьи военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия;
6-2) семьи военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время;
6-3) семьи лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения;
6-4) семьи умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний;
6-5) супруга (супруг) умершего инвалида Великой Отечественной войны или лица, приравненного по льготам к инвалидам Великой Отечественной войны, а также супруга (супруг) умершего участника Великой Отечественной войны, партизана, подпольщика, гражданина, награжденного медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в повторный брак;
6-6) лица из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988 – 1989 годах, эвакуированные (самостоятельно выехавшие) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;
7) лица, достигшие пенсионного возраста, получающие минимальный размер пенсии и (или) пособия или ниже минимального размера пенсии и (или) пособия:
7-1) лица, достигшие пенсионного возраста;
7-2) пенсионеры от 80 лет и более (старше);
8) инвалиды, а именно:
8-1) дети-инвалиды до 18 лет;
8-2) инвалиды первой и второй группы;
8-3) инвалиды, имеющие несовершеннолетних детей;
8-4) инвалиды, принимающие участие в зональных, республиканских, международных спортивных соревнованиях;
8-5) инвалиды первой группы, дети-инвалиды до 18 лет, нуждающиеся в санаторно-курортном лечении;
8-6) женщины - инвалиды, вставшие на учет в сроке беременности до 12 недель;

6) Заңның күші қолданылатын басқа да адамдар:
6-1) Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа да мемлекеттердегi ұрыс қимылдары кезiнде жаралануы, контузия алуы, мертігуі, ауруға шалдығуы салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшiлердiң отбасылары;
6-2) бейбiт уақытта әскери қызметiн өткеру кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшiлердiң отбасылары;
6-3) Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарларын жою кезiнде қаза тапқан адамдардың отбасылары;
6-4) Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынақтардың салдарынан сәуле ауруына шалдығып қайтыс болғандардың немесе қайтыс болған мүгедектердiң, сондай-ақ қайтыс болуы белгiленген тәртiппен солардың әсеріне байланысты болған азаматтардың отбасылары;
6-5) Ұлы Отан соғысының қайтыс болған мүгедегінiң немесе жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестiрiлген адамның екiншi рет некеге тұрмаған жұбайы (зайыбы), сондай-ақ жалпы ауруға шалдығу, жұмыста мертігу және басқа да себептер (құқыққа қайшы келетiндердi қоспағанда) салдарынан мүгедек деп танылған, Ұлы Отан соғысының қайтыс болған қатысушысының, партизанның, астыртын әрекет етушiнің, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтың екінші рет некеге тұрмаған жұбайы (зайыбы);
6-6) 1988 – 1989 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарларын жоюға қатысушылар қатарындағы, қоныс аудару күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймақтарынан Қазақстан Республикасына қоныс аударылған (өз еркімен кеткен) адамдар;
7) зейнеткерлік жасқа толған, зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төменгі мөлшерін немесе зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төменгі мөлшерінен төмен алатын тұлғалар:
7-1) зейнеткерлік жасқа толған тұлғалар;
7-2) 80 және одан жоғары жастағы зейнеткерлер;
8) мүгедектер, атап айтқанда:
8-1) 18 жасқа дейінгі мүгедек балалар;
8-2) бірінші және екінші топтағы мүгедектер;
8-3) кәмелетке толмаған балалары бар мүгедектер;
8-4) аймақтық, республикалық, халықаралық спорттық іс-шараларға қатысатын мүгедектер;
8-5) санаторлық-курорттық емделуді қажет ететін бірінші топтағы мүгедектер, 18 жасқа дейінгі мүгедек балалар;
8-6) жүктілік мерзімінде 12 аптаға дейін есепке тұрған мүгедек әйелдер;

8-7) семьи, воспитывающие детей-инвалидов до 18 лет;
9) студенты, а именно:
9-1) студенты, получающие социальную помощь для оплаты обучения в высших учебных заведениях Республики Казахстан и колледжах города Экибастуза;
9-2) студенты из числа детей-сирот, оставшихся без попечения родителей обучающихся в колледжах города Экибастуза;
10) граждане, имеющие социально - значимые заболевания, а именно:
10-1) лица, страдающие онкологическим заболеванием;
10-2) лица, страдающие разными формами туберкулеза;
10-3) лица, инфицированные вирусом иммунодефицита человека;
10-4) дети до 16 лет, инфицированные вирусом иммунодефицита человека;
11) малообеспеченные граждане, а именно:
11-1) многодетные матери (семьи), являющиеся получателями государственной адресной социальной помощи;
11-2) граждане, со среднедушевым доходом, не превышающим однократного размера прожиточного минимума, попавшие в трудную жизненную ситуацию в связи с длительной болезнью более одного месяца, болезнью, требующей оперативного вмешательства, перенесшие срочную или плановую хирургическую операцию;
11-3) женщины из малообеспеченных семей со среднедушевым доходом, не превышающим величины прожиточного минимума, вставшие на учет в сроке беременности до 12 недель;
12) лица, освободившиеся из мест лишения свободы;
13) граждане, попавшие в трудную жизненную ситуацию в связи с причинением ущерба имуществу вследствие стихийного бедствия (наводнения) или пожара (за исключением граждан, которые имеют в собственности более одной единицы жилья (квартиры, дома);
14) граждане, признанные в судебном либо ином установленном законом Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" порядке жертвами политических репрессий или пострадавшими от политических репрессий.
7. Уполномоченный орган оказывает социальную помощь без учета дохода:
1) единовременную социальную помощь к памятным датам и праздничным дням:
1-1) ко Дню вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан для категорий, указанных в подпунктах 2-1), 2-2), 2-3), 2-4), 6-1) пункта 6 настоящих Правил на основании списка, предоставленной уполномоченной организацией;
1-2) к Международному женскому дню для категории, указанной в подпункте 11-1) пункта 6 настоящих Правил на основании списка уполномоченного органа;
1-3) ко Дню защитника Отечества для категорий, указанных в подпунктах 2-5), 6-2) пункта 6 настоящих Правил на основании списка, предоставленной уполномоченной организацией;
1-4) ко Дню Победы для категорий, указанных в подпунктах 1), 2-6), 3-1), 3-2), 3-3), 4-1), 4-2), 4-3), 5-3), 5-4), 6-3), 6-4), 6-5), 6-6) пункта 6 настоящих Правил на основании списка, предоставленной уполномоченной организацией;

8-7) 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларды тәрбиелеуші отбасылар;
9) студенттер, атап айтқанда:
9-1) Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында және Екібастұз қаласының колледждерінде оқу ақысына әлеуметтік көмек алушы студенттер;
9-2) Екібастұз қаласының колледждерінде оқитын ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жетім-балалар қатарындағы студенттер;
10) әлеуметтік маңызы бар аурулармен ауыратын азаматтар, атап айтқанда:
10-1) онкологиялық аурудан зардап шегетін тұлғалар;
10-2) туберкулездің әртүрлі түрлерінен зардап шегетін тұлғалар;
10-3) адамның қорғаныш тапшылығының қоздырғышы ауруымен ауыратын тұлғалар;
10-4) адамның қорғаныш тапшылығының қоздырғышы ауруымен ауыратын 16 жасқа дейінгі балалар;
11) аз қамтылған азаматтар, атап айтқанда:
11-1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын көп балалы аналар (отбасылар);
11-2) отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінің бір мөлшерінен аспайтын бір айға созылған дертке, жедел араласуды талап ететін дертке байланысты өмірлік қиын жағдайға тап болған және жедел немесе жоспарлы хирургиялық ота жасатқан азаматтар;
11-3) жүктілік мерзімде 12 аптаға дейін есепке тұрған, жан басына шаққандағы орташа табысы күнкөріс деңгейінен аспайтын аз қамтылған отбасынан шыққан әйелдер;
12) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған тұлғалар;
13) табиғи апаттың (су тасқыны) немесе өрттің салдарынан мүлікке зиян келуіне байланысты өмірлік қиын жағдайға тап болған азаматтар (меншігінде бір бірліктен артық тұрғын үйі (пәтер, үй) бар азаматтарды қоспағанда);
14) сотпен немесе Қазақстан Республикасының "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Заңында белгіленген тәртіппен саяси қуғын-сүргіндер құрбаны немесе саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен деп танылған азаматтар.
7. Уәкілетті орган әлеуметтік көмекті табысты есептемей көрсетеді:
1) атаулы күндер мен мерекелік күндерге бір жолғы әлеуметтік көмек:
1-1) Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентін шығару күніне орай уәкілетті ұйымның ұсынған тізімі негізінде осы Қағидалардың 6-тармағы 2-1), 2-2), 2-3), 2-4), 6-1) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін;
1-2) Халықаралық әйелдер күніне орай уәкілетті органның тізімі негізінде осы Қағидалардың 6-тармағы 11-1) тармақшасында көрсетілген санат үшін;
1-3) Отан қорғаушы күніне орай уәкілетті ұйымның ұсынған тізімі негізінде осы Қағидалардың 6-тармағы 2-5), 6-2) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін;
1-4) Жеңіс күніне орай уәкілетті ұйымның ұсынған тізімі негізінде осы Қағидалардың 6-тармағы 1), 2-6), 3-1), 3-2), 3-3), 4-1), 4-2), 4-3), 5-3), 5-4), 6-3), 6-4), 6-5), 6-6) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін;

1-5) ко Дню памяти жертв политических репрессий и голода для категории, указанной в подпункте 14) пункта 6 настоящих Правил на основании списка, предоставленной уполномоченной организацией;
1-6) ко Дню семьи для категории, указанной в подпункте 8-7) пункта 6 настоящих Правил на основании списка, предоставленной уполномоченной организацией;
1-7) ко Дню труда для категорий, указанных в подпунктах 5-1), 5-2) пункта 6 настоящих Правил на основании списка, предоставленной уполномоченной организацией;
1-8) ко Дню пожилых людей для категорий, указанных в подпунктах 7-1), 7-2) пункта 6 настоящих Правил на основании списка, предоставленной уполномоченной организацией;
1-9) ко Дню Первого Президента Республики Казахстан для категорий, указанных в подпунктах 8-1), 8-2), 8-3) пункта 6 настоящих Правил на основании списка, предоставленной уполномоченной организацией;
2) единовременную социальную помощь:
2-1) для категорий, указанных в подпунктах 2-1), 2-2), 2-3), 2-4), 2-5), 2-6), 3-3), 4-1), 4-3), 6-6) пункта 6 настоящих Правил на зубопротезирование в размере 25 (двадцать пять) месячных расчетных показателей (далее – МРП) - на основании заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, документа подтверждающего статус получателя, акта выполненных работ;
2-2) для категорий, указанных в подпунктах 2-1), 2-2), 2-3), 2-4), 2-5), 2-6), 3-3), 6-6) пункта 6 настоящих Правил на санаторно-курортное лечение (на проезд, проживание и питание) в размере 45 (сорок пять) МРП - на основании заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, документа подтверждающего статус получателя, накладных, счет-фактуры;
2-3) для категории, указанной в подпункте 8-3) пункта 6 настоящих Правил на приобретение лекарственных средств в размере 5 (пять) МРП – на основании заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, справки об инвалидности, свидетельства о рождении детей;
2-4) для категории, указанной в подпункте 8-4) пункта 6 настоящих Правил за участие в зональных, республиканских, международных соревнованиях в размере 15 (пятнадцать) МРП – на основании списка уполномоченного органа по согласованию с государственным учреждением "Отдел физической культуры и спорта акимата города Экибастуза";
2-5) для категории, указанной в подпункте 8-5) пункта 6 настоящих Правил на проезд, проживание и питание сопровождающего лица (на оздоровление) в размере 40 (сорок) МРП – на основании заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, справки об инвалидности, индивидуальной программы реабилитации, квитанции, счет-фактуры;

1-5) Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне орай уәкілетті ұйымның ұсынған тізімі негізінде осы Қағидалардың 6-тармағы 14) тармақшасында көрсетілген санат үшін;
1-6) Отбасы күніне орай уәкілетті ұйымның ұсынған тізімі негізінде осы Қағидалардың 6-тармағы 8-7) тармақшасында көрсетілген санат үшін;
1-7) Еңбек күніне орай уәкілетті ұйымның ұсынған тізімі негізінде осы Қағидалардың 6-тармағы 5-1), 5-2) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін;
1-8) Қарттар күніне орай уәкілетті ұйымның ұсынған тізімі негізінде осы Қағидалардың 6-тармағы 7-1), 7-2) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін;
1-9) Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті күніне орай уәкілетті ұйымның ұсынған тізімі негізінде осы Қағидалардың 6-тармағы 8-1), 8-2), 8-3) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін;
2) біржолғы әлеуметтік көмек:
2-1) осы Қағидалардың 6-тармағы 2-1), 2-2), 2-3), 2-4), 2-5), 2-6), 3-3), 4-1), 4-3), 6-6) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін тіс протездеуге 25 (жиырма бес) айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК) мөлшерінде – өтініштің, жеке басын куәландыратын құжаттың, алушының мәртебесін растау құжаты, орындалған жұмыстар актісі негізінде;
2-2) осы Қағидалардың 6-тармағы 2-1), 2-2), 2-3), 2-4), 2-5), 2-6), 3-3), 6-6) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін санаторлық-курорттық емделуге (жолына, тамақтануына және тұруына) 45 (қырық бес) АЕК мөлшерінде - өтініштің, жеке басын куәландыратын құжаттың, алушының мәртебесін растау құжаты, жүкқұжат, шот-фактура негізінде;
2-3) осы Қағидалардың 6-тармағы 8-3) тармақшасында көрсетілген санат үшін дәрі-дәрмек сатып алуға 5 (бес) АЕК мөлшерінде - өтініштің, жеке басын куәландыратын құжаттың, мүгедектігі туралы анықтама, балалардың туу туралы куәліктері негізінде;
2-4) осы Қағидалардың 6-тармағы 8-4) тармақшасында көрсетілген санат үшін аймақтық, республикалық, халықаралық жарыстарға қатысқаны үшін 15 (он бес) АЕК мөлшерінде "Екібастұз қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің келісімі бойынша уәкілетті органның тізімі негізінде;
2-5) осы Қағидалардың 6-тармағы 8-5) тармақшасында көрсетілген санат үшін еріп жүретін адамның тамақтануы, жол жүруі және тұруына (сауықтыруға) 40 (қырық) АЕК мөлшерінде - өтініштің, жеке басын куәландыратын құжаттың, мүгедектігі туралы анықтама, оңалтудың жеке бағдарламасы, түбіртектер, шот-фактура негізінде;

2-6) для категории, указанной в подпункте 8-6) пункта 6 настоящих Правил в размере 15 (пятнадцать) МРП – на основании заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, справки об инвалидности, медицинской справки о постановке на учет по беременности до 12 недель;
2-7) для категории, указанной в подпункте 9-1) пункта 6 настоящих Правил на оплату фактической стоимости обучения в высших учебных заведениях Республики Казахстан, а также в колледжах города Экибастуза - на основании списка уполномоченного органа, трехстороннего договора на оказание образовательных услуг, подписанного акимом города Экибастуза, руководителем высшего учебного заведения или колледжа и студентом;
2-8) для категории, указанной в подпункте 10-1) пункта 6 настоящих Правил на лечение, состоящим на диспансерном учете в размере 7 (семь) МРП - на основании заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, заключения врачебно-консультационной комиссии, подтверждающей болезнь;
2-9) для категории, указанной в подпункте 10-3) пункта 6 настоящих Правил на лечение, состоящим на диспансерном учете в размере 7 (семь) МРП - на основании списка, предоставляемого Экибастузским отделением коммунального государственного казенного предприятия "Павлодарский областной центр по профилактике и борьбе со СПИДом" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
2-10) для категории, указанной в подпункте 12) пункта 6 настоящих Правил на реабилитацию в размере 5 (пять) МРП - на основании списка, предоставляемого управлением внутренних дел города Экибастуза;
2-11) для категории, указанной в подпункте 13) пункта 6 настоящих Правил в размере 50 (пятьдесят) МРП - на основании заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, акта и/или документа, подтверждающего наступление трудной жизненной ситуации, справки об отсутствии (наличии) зарегистрированных прав на недвижимое имущество (при наличии 1 единицы жилья). Срок обращения за социальной помощью – в течение шести месяцев с момента наступления трудной жизненной ситуации;
3) ежемесячную социальную помощь:
3-1) для категории, указанной в подпункте 1) пункта 6 настоящих Правил на приобретение лекарств в размере 1 (один) МРП - на основании списка уполномоченного органа;
3-2) для категории, указанной в подпункте 1) пункта 6 настоящих Правил на возмещение затрат по жилищно-коммунальным услугам и абонентской плате за телефон в размере до 5 (пять) МРП - на основании списка уполномоченного органа;
3-3) для категории, указанной в подпункте 9-1) пункта 6 настоящих Правил в период обучения в высших учебных заведениях Республики Казахстан, на проживание, питание и проезд к месту жительства в размере 15235 (пятнадцать тысяч двести тридцать пять) тенге, в колледжах города Экибастуза (только детям-сиротам, оставшимся без попечения родителей) в размере 12188 (двенадцать тысяч сто восемьдесят восемь) тенге - на основании списка уполномоченного органа;

2-6) осы Қағидалардың 6-тармағы 8-6) тармақшасында көрсетілген санат үшін 15 (он бес) АЕК мөлшерінде өтініштің, жеке басын куәландыратын құжаттың, мүгедектігі туралы анықтама, 12 аптаға дейін жүктілік бойынша есепке тұру туралы медициналық анықтама негізінде;
2-7) осы Қағидалардың 6-тармағы 9-1) тармақшасында көрсетілген санат үшін Қазақстан Республикасының жоғарғы оқу орындарында, сондай-ақ Екібастұз қаласының колледждерінде нақты оқу ақысын төлеуге уәкілетті органның тізімі, білім беру қызметтерін көрсетуге арналған Екібастұз қаласының әкімі, жоғары оқу орны немесе колледж басшысының және студенттің қолдары қойылған үш жақты шарт негізінде;
2-8) осы Қағидалардың 6-тармағы 10-1) тармақшасында көрсетілген санат үшін диспансерлік есепте тұрғандарға емделуге 7 (жеті) АЕК мөлшерінде - өтініштің, жеке басын куәландыратын құжаттың, ауруын растайтын дәрігерлік-кеңес комиссиясының қорытындысы негізінде;
2-9) осы Қағидалардың 6-тармағы 10-3) тармақшасында көрсетілген санат үшін диспансерлік есепте тұрғандарға емделуге 7 (жеті) АЕК мөлшерінде - Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "Павлодар облыстық ЖИТС-тың алдын алу және күресу жөніндегі орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Екібастұз бөлімшесі ұсынған тізімі негізінде;
2-10) осы Қағидалардың 6-тармағы 12) тармақшасында көрсетілген санат үшін оңалтуға 5 (бес) АЕК мөлшерінде Екібастұз қаласының ішкі істер басқармасы ұсынған тізімнің негізінде;
2-11) осы Қағидалардың 6-тармағы 13) тармақшасында көрсетілген санат үшін 50 (елу) АЕК мөлшерінде өтініштің, жеке басын куәландыратын құжаттың, өмірде қиын жағдайдың туындағанын растайтын акт және/немесе құжат, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтардың жоқ (бар) екендігі туралы анықтама (1 бірлік тұрғын үй болған жағдайда) негізінде. Әлеуметтік көмекке өтініш жасау мерзімі – өмірлік қиын жағдай туындалған кезден бастап алты ай ішінде;
3) ай сайынғы әлеуметтік көмек:
3-1) осы Қағидалардың 6-тармағы 1) тармақшасында көрсетілген санат үшін дәрі-дәрмек сатып алуға 1 (бір) АЕК мөлшерінде - уәкілетті органның тізімі негізінде;
3-2) осы Қағидалардың 6-тармағы 1) тармақшасында көрсетілген санат үшін тұрғын үй-коммуналдық және телефонның абоненттiк қызметтері бойынша шығындарды өтеуге 5 (бес) АЕК мөлшерінде - уәкілетті органның тізімі негізінде;
3-3) осы Қағидалардың 6-тармағы 9-1) тармақшасында көрсетілген санат үшін Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында оқыған кезеңінде тұруына, тамағы мен тұрғылықты жері бойынша жолақысына 15235 (он бес мың екі жүз отыз бес) теңге мөлшерінде, Екібастұз қаласының колледждерінде (тек ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жетім-балаларға) 12188 (он екі мың жүз сексен сегіз) теңге мөлшерінде уәкілетті органның тізімі негізінде;

3-4) для категории, указанной в подпункте 9-2) пункта 6 настоящих Правил на проезд на внутригородском пассажирском транспорте в период обучения в размере 50 процентов от стоимости полного проездного билета - на основании заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, свидетельства о рождении, свидетельства о смерти родителей, постановления о назначении опеки (для оставшихся без попечения родителей), справки с места учебы;
3-5) для категории, указанной в подпункте 10-1) пункта 6 настоящих Правил на проезд в размере фактической стоимости проездных билетов в коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Павлодарский областной онкологический диспансер" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области и обратно к месту постоянного проживания - на основании заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, выписки или справки о прохождении лечения, обследования или консультации, выданной врачом-онкологом, использованных проездных билетов на автомобильный или железнодорожный транспорт до пункта назначения и обратно к месту постоянного проживания;
3-6) для категории, указанной в подпункте 10-2) пункта 6 настоящих Правил в период амбулаторного лечения в размере 7 (семь) МРП - на основании списков, предоставляемых поликлиниками города Экибастуза;
3-7) для категории, указанной в подпункте 10-4) пункта 6 настоящих Правил в размере двухкратного прожиточного минимума по Республике Казахстан – на основании списка, предоставляемого Экибастузским отделением коммунального государственного казенного предприятия "Павлодарский областной центр по профилактике и борьбе со СПИДом" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
3-8) для категории, указанной в подпункте 9-1) пункта 6 настоящих Правил на проезд на внутригородском пассажирском транспорте города Экибастуза в размере 50 процентов от стоимости полного проездного билета (студентам из малообеспеченных семей) - на основании списка уполномоченного органа;
4) ежеквартальную социальную помощь:
4-1) для категорий, указанных в подпунктах 2-1), 2-2), 2-3), 2-4), 2-5), 2-6), 3-3), 4-1), 4-3), 6-6) пункта 6 настоящих Правил на оздоровление в размере 2 (два) МРП – на основании списка, предоставленной уполномоченной организацией;
4-2) для категорий, указанных в подпунктах 2-1), 2-2), 2-3), 2-4), 2-5), 2-6), 3-1), 3-2), 3-3), 4-1), 4-3), 6-6) пункта 6 настоящих Правил на оплату расходов по жилищно-коммунальным услугам в размере 3,6 (три целых шесть десятых) МРП – на основании списка, предоставленной уполномоченной организацией.

3-4) осы Қағидалардың 6-тармағы 9-2) тармақшасында көрсетілген санат үшін оқу кезеңінде қалаішілік жолаушылар көлігінде жол жүруге толық жол жүру билеті құнының 50 пайыз мөлшерінде өтініштің, жеке басын куәландыратын құжат, туу туралы куәлік, ата-анасының қайтыс болуы туралы куәлігі, қорғаншы белгілеу туралы қаулы (ата-анасының қамқорлығынсыз қалғандар үшін), оқу орнынан анықтама негізінде;
3-5) осы Қағидалардың 6-тармағы 10-1) тармақшасында көрсетілген санат үшін шаруашылық жүргізу құқығындағы "Павлодар облыстық онкологиялық диспансері" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны және тұрғылықты орнына кері қайтуға жол жүру билеттері құнының нақты мөлшерінде - өтініштің, жеке басын куәландыратын құжат, емделу, зерттеу немесе кеңес беру туралы онколог-дәрігер берген үзінді көшірмесі немесе анықтама негізінде тиісті орынға және тұрақты орнына қайта қайтуға автомобиль немесе теміржол көлігінде қолданылған жол жүру билеттері негізінде;
3-6) осы Қағидалардың 6-тармағы 10-2) тармақшасында көрсетілген санат үшін амбулаториялық емделу кезеңіне 7 (жеті) АЕК мөлшерінде - Екібастұз қалалық емханалары ұсынған тізімнің негізінде;
3-7) осы Қағидалардың 6-тармағы 10-4) тармақшасында көрсетілген санат үшін Қазақстан Республикасы бойынша екі еселенген күнкөріс мөлшерінде - Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "Павлодар облыстық ЖИТС-тың алдын алу және күресу жөніндегі орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның Екібастұз бөлімшесі ұсынған тізім негізінде;
3-8) осы Қағидалардың 6-тармағы 9-1) тармақшасында көрсетілген санат үшін Екібастұз қаласының қала ішілік жолаушылар көлігімен жүруге (аз қамтамасыз етілген отбасынан шыққан студенттерге) толық жол жүру билетінің 50 пайыз мөлшерінде уәкілетті органның тізімі негізінде;
4) тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек:
4-1) осы Қағидалардың 6-тармағы 2-1), 2-2), 2-3), 2-4), 2-5), 2-6), 3-3), 4-1), 4-3), 6-6) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін сауықтыруға 2 (екі) АЕК мөлшерінде - уәкілетті ұйымның ұсынған тізімі негізінде;
4-2) осы Қағидалардың 6-тармағы 2-1), 2-2), 2-3), 2-4), 2-5), 2-6), 3-1), 3-2), 3-3), 4-1), 4-3), 6-6) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін тұрғын үй коммуналдық қызметтері бойынша шығындарды төлеуге 3,6 (үш бүтін оннан алты) АЕК мөлшерінде - уәкілетті ұйымның ұсынған тізімі негізінде;

8. Уполномоченный орган оказывает социальную помощь с учетом доходов:
1) единовременную социальную помощь:
1-1) для категории, указанной в подпункте 11-2) пункта 6 настоящих Правил на лечение или реабилитацию после перенесенного оперативного вмешательства в размере 15 (пятнадцать) МРП - на основании заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, сведений о доходах лица (членов семьи), справки врачебно–консультационной комиссии коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Экибастузская городская больница" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области, заключения специальной комиссии. Срок обращения за социальной помощью – в течение шести месяцев с момента наступления трудной жизненной ситуации;
1-2) для категории, указанной в подпункте 11-3) пункта 6 настоящих Правил в размере 15 (пятнадцать) МРП – на основании заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, сведений о доходах лица (членов семьи), справки врачебно - консультационной комиссии по месту прикрепления к поликлинике.
9. К памятным датам и праздничным дням размер социальной помощи для отдельно взятой категории получателей устанавливается в едином размере по согласованию с местными исполнительными органами.
10. Размер оказываемой социальной помощи в каждом отдельном случае определяет специальная комиссия и указывает его в заключении о необходимости оказания социальной помощи.
Глава 3. Порядок оказания социальной помощи
11. Порядок оказания социальной помощи, основания для прекращения и возврата предоставляемой социальной помощи определены в соответствии с пунктами 12-27 Типовых правил.
Глава 4. Заключительное положение
12. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи проводит уполномоченный орган с использованием базы данных автоматизированной информационной системы "Е-Собес".

8. Уәкілетті орган табыстарын ескере отырып әлеуметтік көмек көрсетеді:
1) біржолғы әлеуметтік көмек:
1-1) осы Қағидалардың 6-тармағы 11-2) тармақшасында көрсетілген санат үшін жедел араласудан кейін емделуге немесе оңалтуға 15 (он бес) АЕК мөлшерінде - өтініштің, жеке басын куәландыратын құжат, адамның (отбасы мүшелерінің) табыстары туралы мәліметтерді, Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Екібастұз қалалық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны дәрігерлік-кеңес комиссиясының анықтамасы, арнайы комиссияның қорытындысы негізінде. Әлеуметтік көмекке өтініш жасау мерзімі - өмірлік қиын жағдай туындалған кезден бастап алты ай ішінде;
1-2) осы Қағидалардың 6-тармағы 11-3) тармақшасында көрсетілген санат үшін 15 (он бес) АЕК мөлшерінде - өтініштің, жеке басын куәландыратын құжат, адамның (отбасы мүшелерінің) табыстары туралы мәліметтерді, емханаға тіркелген жері бойынша дәрігерлік-кеңес комиссиясының анықтамасы негізінде.
9. Алушылардың жекелеген санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшері жергілікті атқарушы органның келісімі бойынша бірыңғай мөлшерде белгіленеді.
10. Әрбір жекелеген жағдайда көрсетілетін әлеуметтік көмектің мөлшерін арнайы комиссия айқындайды және оны әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындыда көрсетеді.
3-тарау. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі
11. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі, көрсетілетін әлеуметтік көмекті тоқтату және қайтару үшін негіздемелер Үлгілік қағидалардың 12-27-тармақтары негізінде анықталады.
4-тарау. Қорытынды ереже
12. Әлеуметтік көмек көрсету мониторингі мен есепке алуды уәкілетті орган "Е-Собес" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорын пайдалана отырып жүргізеді.