Об Актогайском районном бюджете на 2021 - 2023 годы
Решение Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 24 декабря 2020 года № 335/72. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 28 декабря 2020 года № 7127.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Актогайский районный бюджет на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 6489245 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 621330 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 9690 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 10778 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5847447 тысяч тенге;
2) затраты - 6624630 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 43201 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 78762 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 35561 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 178586 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 178586 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 03.11.2021 № 49/11 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объем субвенций передаваемых из областного бюджета в общей сумме 3616695 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 391187 тысяч тенге, в том числе:
Актогайский - 174211 тысяч тенге;
Ақжол - 34210 тысяч тенге;
Жалаулинский - 37024 тысяч тенге;
Жолболдинский - 35858 тысяч тенге;
Караобинский - 36187 тысяч тенге;
Кожамжарский - 31961 тысяч тенге;
Муткеновский - 41736 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 285623 тысяч тенге, в том числе:
Актогайский - 94397 тысяч тенге;
Ақжол - 29438 тысяч тенге;
Жалаулинский - 33972 тысяч тенге;
Жолболдинский - 30395 тысяч тенге;
Караобинский - 31483 тысяч тенге;
Кожамжарский - 28098 тысяч тенге;
Муткеновский – 37840 тысяч тенге.

2021 - 2023 жылдарға арналған Ақтоғай аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 335/72 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 28 желтоқсанда № 7127 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18 – бабы 4-тармағына сәйкес, Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021 - 2023 жылдарға арналған Ақтоғай аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 6489245 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 621330 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 9690 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 10778 мың теңге;
трансферттер түсімі - 5847447 мың теңге;
2) шығындар - 6624630 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 43201 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 78762 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 35561 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 178586 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 178586 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 03.11.2021 № 49/11 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетінде облыстық бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі 3616695 мың теңге сомада көзделсін.
3. 2021 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы 391187 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтоғай - 174211 мың теңге;
Ақжол - 34210 мың теңге;
Жалаулы - 37024 мың теңге;
Жолболды - 35858 мың теңге;
Қараоба - 36187 мың теңге;
Қожамжар - 31961 мың теңге;
Мүткенов - 41736 мың теңге.
4. 2022 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы 285623 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтоғай - 94397 мың теңге;
Ақжол - 29438 мың теңге;
Жалаулы - 33972 мың теңге;
Жолболды - 30395 мың теңге;
Қараоба - 31483 мың теңге;
Қожамжар - 28098 мың теңге;
Мүткенов - 37840 мың теңге.

5. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 285623 тысяч тенге, в том числе:
Актогайский - 94397 тысяч тенге;
Ақжол - 29438 тысяч тенге;
Жалаулинский - 33972 тысяч тенге;
Жолболдинский - 30395 тысяч тенге;
Караобинский - 31483 тысяч тенге;
Кожамжарский - 28098 тысяч тенге;
Муткеновский - 37840 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2021 год бюджетам сельских округов 256127 тысяч тенге на расходы текущего и капитального характера.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 03.11.2021 № 49/11 (вводится в действие с 01.01.2021).
7. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Актогайского района.
8. Утвердить на 2021 год резерв исполнительного местного органа Актогайского района в сумме 5848 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 03.11.2021 № 49/11 (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах Актогайского района, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

5. 2023 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы 285623 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтоғай - 94397 мың теңге;
Ақжол - 29438 мың теңге;
Жалаулы - 33972 мың теңге;
Жолболды - 30395 мың теңге;
Қараоба - 31483 мың теңге;
Қожамжар - 28098 мың теңге;
Мүткенов - 37840 мың теңге.
6. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы және күрделі сипаттағы шығыстарға 256127 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 03.11.2021 № 49/11 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Ауылдық округтердің бюджеттеріне көрсетілген нысаналы трансферттер сомасының үлестіруі Ақтоғай ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
8. Ақтоғай ауданының жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 5848 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 03.11.2021 № 49/11 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Ақтоғай ауданының ауылдық елді мекендерінде азаматтық қызметшілер болып табылатын және жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшермелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.

Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 07.07.2021 № 39/7 (вводится в действие с 01.01.2021).
10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актогайского районного маслихата по бюджетной политике и экономического развития региона.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Актогайского
районного маслихата Б. Алханов
Секретарь Актогайского районного маслихата Ж. Ташенев
Приложение 1
к решению Актогайского
районного маслихата
Павлодарской области

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 07.07.2021 № 39/7 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтоғай аудандық мәслихатының бюджеттік саясат және аумақтың экономикалық дамуы жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
11. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтоғай аудандық мәслихатының сессия төрағасы Б. Алханов
Ақтоғай аудандық мәслихатының хатшысы Ж. Ташенев
Павлодар облысы
Ақтоғай аудандық
мәслихатының