Тереңкөл аудандық мәслихатының 2019 жылғы 28 маусымдағы "Тереңкөл ауданы бойынша 2019 – 2020 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы" № 1/46 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 18 қарашадағы № 3/64 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 2 желтоқсанда № 7053 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңының 8-бабы 1) тармақшасына, 13-бабына сәйкес, Тереңкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тереңкөл аудандық мәслихатының 2019 жылғы 28 маусымдағы "Тереңкөл ауданы бойынша 2019 - 2020 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6465 болып тіркелген, 2019 жылғы 19 шілдеде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) № 1/46 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
Тереңкөл ауданы бойынша 2019 – 2020 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі көрсетілген жоспардың 7 – тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"7. Аудан жерлерінің жалпы жер көлемі 675217,71 гектар (бұдан әрі – га), соның ішінде жайылым жерлер – 108094,59 га.
Санаттары бойынша жерлер келесідей бөлінеді:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер – 447634,92 га;
елдi мекендердiң жерлерi – 104261,73 га;
өнеркәсiп, көлiк, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған жер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерлер – 3549,14 га;
орман қорының жерлері – 22894,0 га;
су қорының жерлерi – 7800,0 га;
босалқы жерлер – 86823,92 га.
Тереңкөл ауданында жер балансының мәліметтері бойынша жалпы ауданы 447,6 мың га есептеледі, соның ішінде жайылым 149,4 мың га, барлығы 373 ауылшаруашылық құрылымдар, оның ішінде:
- 60,2 мың га көлемде 216 шаруа және фермер қожалығы, оның ішінде жайылымдар 8,6 мың га;
- 47,8 мың га көлемде 157 шаруашылық серітестік және акционерлік қоғам, оның ішінде жайылымдар 6,2 мың га;
- 4,0 га көлемде 2 мемлекеттік ауыл шаруашылық заңды тұлғалар, оның ішінде жайылымдар 4,0 га.
Ауыл шаруашылығы құрылымдарының жалпы санынан жайылымдар:
- 239,0 га көлемде 1 телім жеке меншікте;
- 19,8 мың га көлемде 133 телім жер пайдалануда орналасқан.".
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың аграрлық мәселелер жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

О внесении изменений в решение маслихата района Тереңкөл от 28 июня 2019 года № 1/46 "Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по району Тереңкөл на 2019 – 2020 годы"
Решение маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 18 ноября 2020 года № 3/64. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 2 декабря 2020 года № 7053
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 1) статьи 8, статьей 13 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", маслихат района Тереңкөл РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Тереңкөл от 28 июня 2019 года № 1/46 "Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по району Тереңкөл на 2019 – 2020 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной, регистрации нормативных правовых актов за № 6465, опубликованное 19 июля 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 7 указанного Плана по управлению пастбищами и их использованию по району Тереңкөл на 2019 – 2020 годы изложить в следующей редакции:
"7. Общая площадь земель района 675217,71 гектар (далее - га), из них пастбищные земли –108094,59 га.
По категориям земли подразделяются на:
земли сельскохозяйственного назначения – 447634,92 га;
земли населенных пунктов – 104261,73 га;
земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного не сельскохозяйственного назначения – 3549,14 га;
земли лесного фонда – 22894,0 га;
земли водного фонда – 7800,0 га;
земли запаса – 86823,92 га.
В районе Тереңкөл всего по данным земельного баланса числится 373 сельскохозяйственных формирований на общей площади 447,6 тысяч га, в том числе пастбищ 149,4 тысяч га, из них:
- крестьянских и фермерских хозяйств 216 на площади 60,2 тысяч га, в том числе пастбищ 8,6 тысяч га;
- хозяйственных товариществ и акционерных обществ 157 на площади 47,8 тысяч га, в том числе пастбищ 6,2 га;
- государственных сельскохозяйственных юридических лиц 2 на площади 4,0 га, в том числе 4,0 га пастбищ.
Из общего количества сельхозяйственных формирований пастбищ находятся:
- в частной собственности 1 участок на площади 239,0 га;
- в землепользовании 133 участка на площади 19,8 тысяч га.".
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по аграрным вопросам.

3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Тереңкөл аудандық мәслихатының сессия төрағасы С. Ахменова
Тереңкөл аудандық мәслихатының хатшысы С. Баяндинов

3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии маслихата
района Тереңкөл С. Ахменова
Секретарь маслихата района Тереңкөл С. Баяндинов