2021 - 2023 жылдарға арналған Тереңкөл аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 1/66 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 28 желтоқсанда № 7118 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Тереңкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021 - 2023 жылдарға арналған Тереңкөл аудандық бюджеті 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 932 700 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 935 600 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 451 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 436 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 974 213 мың теңге;
2) шығындар – 7 050 229 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 28 686 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 75 485 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46 799 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 146 215 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 146 215 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 17.11.2021 № 1/12 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенциялардың көлемі 4 310 890 мың теңге жалпы сомасында көзделсін.
3. 2021 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 460 896 мың теңге жалпы сомасында көзделсін:
Байқоныс ауылдық округі 29 926 мың теңге;
Береговое ауылдық округі 32 667 мың теңге;
Бобровка ауылдық округі 31 187 мың теңге;
Верненка ауылдық округі 25 478 мың теңге;
Воскресенка ауылдық округі 28 860 мың теңге;
Жаңақұрылыс ауылдық округі 42 775 мың теңге;
Ивановка ауылдық округі 26 801 мың теңге;
Калиновка ауылдық округі 25 359 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 26 846 мың теңге;
Песчан ауылдық округі 68 385 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі 93 789 мың теңге;
Федоровка ауылдық округі 28 823 мың теңге.

О бюджете района Тереңкөл на 2021 - 2023 годы
Решение маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 23 декабря 2020 года № 1/66. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 28 декабря 2020 года № 7118. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", маслихат района Тереңкөл РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района Тереңкөл на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 932 700 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 935 600 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17 451 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 436 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 974 213 тысяч тенге;
2) затраты – 7 050 229 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 28 686 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 75 485 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46 799 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 146 215 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 146 215 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 17.11.2021 № 1/12 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района, в общей сумме 4 310 890 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 460 896 тысяч тенге:
Байконысский сельский округ 29 926 тысяч тенге;
Береговой сельский округ 32 667 тысяч тенге;
Бобровский сельский округ 31 187 тысяч тенге;
Верненский сельский округ 25 478 тысяч тенге;
Воскресенский сельский округ 28 860 тысяч тенге;
Жанакурлысский сельский округ 42 775 тысяч тенге;
Ивановский сельский округ 26 801 тысяча тенге;
Калиновский сельский округ 25 359 тысяч тенге;
Октябрьский сельский округ 26 846 тысяч тенге;
Песчанский сельский округ 68 385 тысяч тенге;
Теренкольский сельский округ 93 789 тысяч тенге;
Федоровский сельский округ 28 823 тысячи тенге.

4. 2022 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 421 042 мың теңге жалпы сомасында көзделсін:
Байқоныс ауылдық округі 28 110 мың теңге;
Береговое ауылдық округі 29 886 мың теңге;
Бобровка ауылдық округі 29 510 мың теңге;
Верненка ауылдық округі 23 887 мың теңге;
Воскресенка ауылдық округі 28 256 мың теңге;
Жаңақұрылыс ауылдық округі 29 231 мың теңге;
Ивановка ауылдық округі 26 170 мың теңге;
Калиновка ауылдық округі 23 609 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 25 147 мың теңге;
Песчан ауылдық округі 65 820 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі 84 146 мың теңге;
Федоровка ауылдық округі 27 270 мың теңге.
5. 2023 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 416 674 мың теңге жалпы сомасында көзделсін:
Байқоныс ауылдық округі 29 018 мың теңге;
Береговое ауылдық округі 30 361 мың теңге;
Бобровка ауылдық округі 30 284 мың теңге;
Верненка ауылдық округі 23 854 мың теңге;
Воскресенка ауылдық округі 29 469 мың теңге;
Жаңақұрылыс ауылдық округі 30 426 мың теңге;
Ивановка ауылдық округі 27 161 мың теңге;
Калиновка ауылдық округі 24 379 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 26 005 мың теңге;
Песчан ауылдық округі 67 208 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі 70 841 мың теңге;
Федоровка ауылдық округі 27 668 мың теңге.
6. 2021 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде қарастырылсын:
401 730 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасының шеңберінде ауылдық елді мекендердің инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға;
54 552 мың теңге – коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды жүргізуге;
1 360 мың теңге – мәдениет ұйымдары мен архив мекемелерінде басқару және негізгі персоналдың ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
30 401 мың теңге – ауылдық елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға;
38 819 мың теңге – мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге бонустар төлеуге;
86 363 мың теңге – елді мекендердің көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
8 467 мың теңге – ауылдық елді мекендерді абаттандыру бойынша жұмыстарды жүргізуге;
13 579 мың теңге – тарифтің ұлғаюына байланысты электр энергиясын төлеуге;
1 050 мың теңге – мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жалақысына.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 17.11.2021 № 1/12 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

4. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 421 042 тысяч тенге:
Байконысский сельский округ 28 110 тысяч тенге;
Береговой сельский округ 29 886 тысяч тенге;
Бобровский сельский округ 29 510 тысяч тенге;
Верненский сельский округ 23 887 тысяч тенге;
Воскресенский сельский округ 28 256 тысяч тенге;
Жанакурлысский сельский округ 29 231 тысяча тенге;
Ивановский сельский округ 26 170 тысяч тенге;
Калиновский сельский округ 23 609 тысяч тенге;
Октябрьский сельский округ 25 147 тысяч тенге;
Песчанский сельский округ 65 820 тысяч тенге;
Теренкольский сельский округ 84 146 тысяч тенге;
Федоровский сельский округ 27 270 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 416 674 тысячи тенге:
Байконысский сельский округ 29 018 тысяч тенге;
Береговой сельский округ 30 361 тысяча тенге;
Бобровский сельский округ 30 284 тысячи тенге;
Верненский сельский округ 23 854 тысячи тенге;
Воскресенский сельский округ 29 469 тысяч тенге;
Жанакурлысский сельский округ 30 426 тысяч тенге;
Ивановский сельский округ 27 161 тысяча тенге;
Калиновский сельский округ 24 379 тысяч тенге;
Октябрьский сельский округ 26 005 тысяч тенге;
Песчанский сельский округ 67 208 тысяч тенге;
Теренкольский сельский округ 70 841 тысяча тенге;
Федоровский сельский округ 27 668 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2021 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
401 730 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
54 552 тысячи тенге – на проведение мероприятий в сфере коммунального хозяйства;
1 360 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждениях;
30 401 тысяча тенге – на освещение улиц сельских населенных пунктов;
38 819 тысяч тенге – на выплату бонусов административных государственных служащих;
86 363 тысячи тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов улиц населенных пунктов;
8 467 тысяч тенге – на проведение работ по благоустройству сельских населенных пунктов;
13 579 тысяч тенге – на оплату электроэнергии, в связи с увеличением тарифа;
1 050 тысяч тенге – на заработную плату административным государственным служащим.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 17.11.2021 № 1/12 (вводится в действие с 01.01.2021).

7. Ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын үлестіру аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
8. 2021 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы орган резерві 15 803 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 17.11.2021 № 1/12 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер көзделсін.

7. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата района.
8. Утвердить на 2021 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 15 803 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 17.11.2021 № 1/12 (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Специалистам в области социального обеспечения, культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 14.05.2021 № 1/6 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Осы шешімнің орындалуын бақылау Тереңкөл аудандық мәслихатының бюджеттік саясаты мен экономикалық даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
11. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Тереңкөл аудандық мәслихатының сессия төрағасы С. Ахменова
Тереңкөл аудандық мәслихатының хатшысы С. Баяндинов
Тереңкөл аудандық
мәслихатының

Сноска. Пункт 9 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 14.05.2021 № 1/6 (вводится в действие с 01.01.2021).
10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по вопросам бюджетной политики и экономического развития маслихата района Тереңкөл.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата района Тереңкөл С. Ахменова
Секретарь маслихата района Тереңкөл С. Баяндинов
Приложение 1
к решению маслихата
района Тереңкөл