Об областном бюджете Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 50/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 22 декабря 2020 года № 6841.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 17 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8, статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 357 489 413,8 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 29 802 639,5 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 1 848 035,5 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 325 838 738,8 тысячи тенге;
2) затраты – 339 876 683,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 655 926 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 17 533 734,8 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 877 808,8 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 20 054 314,4 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 20 054 314,4 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13 097 509,7 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 097 509,7 тысячи тенге:
поступление займов – 13 222 066,1 тысячи тенге;
погашение займов – 6 584 584,9 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 460 028,5 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 17.03.2021 № 3/2 (вводится в действие с 01.01.2021); от 21.05.2021 № 4/1 (вводится в действие с 01.01.2021); от 28.06.2021 № 5/3 (вводится в действие с 01.01.2021); от 9.08.2021 № 6/1 (вводится в действие с 01.01.2021); 14.09.2021 № 8/1 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 14.09.2021 № 8/1 (вводится в действие с 01.01.2021); от 22.11.2021 № 11/1 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что доходы областного бюджета на 2021 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
корпоративного подоходного налога с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
индивидуального подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
платы за лесные пользования;
платы за эмиссии в окружающую среду.

2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 50/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 22 желтоқсанда № 6841 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімінің 17-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 8-бабы 2-тармағына, 75-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 357 489 413,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 29 802 639,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 848 035,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың тенге;
трансферттер түсімі – 325 838 738,8 мың теңге;
2) шығындар – 339 876 683,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 10 655 926 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 17 533 734,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 877 808,8 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 20 054 314,4 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 20 054 314,4 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 097 509,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 097 509,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 13 222 066,1 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 584 584,9 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 460 028,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 9.08.2021 № 6/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 14.09.2021 № 8/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 20.10.2021 № 10/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2021 № 11/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2021 жылға арналған облыстық бюджет кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы;
орманды пайдаланғаны үшін төлем;
қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін төлемақы.

3. Установить на 2021 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет из бюджетов районов и города Петропавловска в следующих размерах:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
город Петропавловск - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 100 процентов.
по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск – 100 процентов.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 17.03.2021 № 3/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
4. Установить на 2021 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджеты районов, города Петропавловска:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына - 100 процентов;
по социальному налогу:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск – 100 процентов.
5. Установить, что доходы областного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению областного акимата;
поступления от аренды имущества областной коммунальной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета.

3. 2021 жылға аудандар мен Петропавл қаласының бюджеттерінен облыстық бюджетке салықтардан түсетін түсімдердің жалпы сомасын бөлу мынадай мөлшерде белгіленсін:
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Петропавл қаласы – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы – 100 пайыз.
өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы – 100 пайыз.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 17.03.2021 № 3/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2021 жылға аудандар, Петропавл қаласы бюджеттеріне салықтан түсетін түсімдердің жалпы сомасын бөлу белгіленсін:
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары – 100 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы – 100 пайыз;
5. Облыстық бюджеттің кірістері мынадай салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
облыстық әкімдіктің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза табысы бөлігінің түсімдері;
облыстық коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар.

6. Установить, что поступления областного бюджета формируются за счет поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета.
7. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов и городу Петропавловску на 2021 год в сумме 47 150 037 тысяч тенге, в том числе:
Айыртаускому – 4 356 883 тысячи тенге;
Акжарскому – 2 842 088 тысяч тенге;
Аккайынскому – 2 930 241 тысяча тенге;
Есильскому – 3 616 588 тысяч тенге;
Жамбылскому – 3 927 277 тысяч тенге;
Магжана Жумабаева – 4 024 183 тысячи тенге;
Кызылжарскому – 4 307 841 тысяча тенге;
Мамлютскому – 2 917 208 тысяч тенге;
имени Габита Мусрепова – 4 335 159 тысяч тенге;
Тайыншинскому – 4 387 990 тысяч тенге;
Тимирязевскому – 2 125 512 тысячи тенге;
Уалихановскому – 3 003 449 тысяч тенге;
Шал акына – 2 976 100 тысяч тенге;
городу Петропавловску – 1 399 518 тысяч тенге.
8. Учесть в областном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
2) исключен в соответствии с решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 22.11.2021 № 11/1 (вводится в действие с 01.01.2021);
3) субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
4) субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
5) субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов;
6) выплату государственной адресной социальной помощи;
7) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
8) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
9) услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
10) развитие рынка труда;
11) повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
12) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
13) доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций дошкольного образования;

6. Облыстық бюджет түсімдері мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін.
7. Облыстық бюджеттен аудандар мен Петропавл қаласының бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 2021 жылға 47 150 037 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Айыртау – 4 356 883 мың теңге;
Ақжар – 2 842 088 мың теңге;
Аққайың – 2 930 241 мың теңге;
Есіл – 3 616 588 мың теңге;
Жамбыл – 3 927 277 мың теңге;
Мағжан Жұмабаев – 4 024 183 мың теңге;
Қызылжар – 4 307 841 мың теңге;
Мамлют – 2 917 208 мың теңге;
Ғабит Мүсірепов атындағы – 4 335 159 мың теңге;
Тайынша – 4 387 990 мың теңге;
Тимирязев – 2 125 512 мың теңге;
Уәлиханов – 3 003 449 мың теңге;
Шал ақын – 2 976 100 мың теңге;
Петропавл қаласына – 1 399 518 мың теңге.
8. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін, оның ішінде:
1) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
2) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 22.11.2021 № 11/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша проценттік мөлшерлемені субсидиялауға;
4) ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға;
5) саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялауға;
6) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
7) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
8) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
9) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге;
10) еңбек нарығын дамытуға;
11) мемлекеттік ұйымдар: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу, жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
12) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
13) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шаралар өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;

14) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
15) реализацию подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования;
16) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
17) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
18) доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций среднего образования;
19) доплату за степень магистра методистам методических центров(кабинетов) государственных организаций среднего образования;
20) доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
21) приобретение оборудования для колледжей в рамках проекта "Жас маман";
22) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
23) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
24) размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей;
25) материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
26) возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенному на условиях финансового лизинга;
27) закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
28) пропаганду здорового образа жизни;
29) реализацию мероприятий по профилактике и борьбе с синдромом приобретенного иммунного дефицита;
30) увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
31) повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов;
32) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
33) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта;
34) предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстана от 24 декабря 2019 года № 968 "Об утверждении Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"" (далее – Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025");

14) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
15) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға;
16) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
17) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
18) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шаралар өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
19) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының әдістемелік орталықтарының (кабинеттерінің) әдіскерлеріне магистр дәрежесі үшін қосымша ақы төлеуге;
20) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шаралар өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
21) "Жас маман" жобасы шеңберінде колледждер үшін жабдықтар сатып алуға;
22) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
23) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
24) көп балалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру;
25) жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
26) қаржы лизингі шарттарымен сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге;
27) вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
28) саламатты өмір салтын насихаттауға;
29) жүре пайда болған иммундық тапшылық синдромының профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
30) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендия мөлшерін ұлғайтуға;
31) жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
32) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
33) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
34) "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 968 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы (бұдан әрі - "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы) шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге;

35) субсидирование ставки вознаграждения и гарантирование по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов;
36) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры.
37) повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении Северо-Казахстанского областного бюджета на 2021-2023 годы".
38) приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек";
39) передачу функций охраны объектов в конкурентную среду;
40) выплату надбавок медицинским работникам, задействованным в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 17.03.2021 № 3/2 (вводится в действие с 01.01.2021); от 28.06.2021 № 5/3 (вводится в действие с 01.01.2021); от 22.11.2021 № 11/1 (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Учесть в областном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе на:
1) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
2) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей;
3) повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;
4) выплату компенсации за наем (аренду) жилья и жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов полиции;
5) субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
6) субсидирование развития семеноводства;
7) повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;

35) "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға және кепілдік беруге;
36) көлік инфақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға.
37) ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларын арттыруға.
Көрсетілген республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
38) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек күші артық өңірлерден қоныс аударушылар үшін тұрғын үй сатып алуға;
39) объектілерді күзету функцияларын бәсекелес ортаға беруге;
40) коронавируспен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған медицина қызметкерлеріне үстемақы төлеуге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 17.03.2021 № 3/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 28.06.2021 № 5/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2021 № 11/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруа;
2) халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға;
3) ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын арттыруға;
4) арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін өтемақы төлеуге және тұрғын үй төлемдеріне;
5) ауыл шаруашылығы жануарларын, техникасы мен технологиялық жабдығын сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға;
6) тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялауға;
7) мемлекеттік ұйымдар: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;

8) сохранение археологических памятников;
9) повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов;
10) увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта;
11) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта;
12) предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025";
13) субсидирование ставки вознаграждения и гарантирование по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов;
14) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
15) обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении Северо-Казахстанского областного бюджета на 2021-2023 годы".
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 28.06.2021 № 5/3 (вводится в действие с 01.01.2021).
10. Учесть в областном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов на развитие за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе на:
1) строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 1054 "Об утверждении Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы"" (далее – Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер");
2) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер";
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер";
4) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер";

8) археологиялық ескерткіштерді сақтауға;
9) жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
10) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға;
11) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
12) "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге;
13) "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға және кепілдік беруге;
14) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
15) аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге.
Көрсетілген Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 28.06.2021 № 5/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2021 жылға арналған бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен нысаналы даму трансферттерінің түсімдері ескерілсін, оның ішінде:
1) "Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 - 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1054 қаулысымен бекітілген Тұрғын үй-коммуналдық дамудың "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы (бұдан әрі - Тұрғын үй-коммуналдық дамудың "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы) шеңберінде коммналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын салуға және (немесе) реконструкциялауға;
2) Тұрғын үй-коммуналдық дамудың "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік-инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
3) Тұрғын үй-коммуналдық дамудың "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
4) Тұрғын үй-коммуналдық дамудың "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;

5) развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года № 990 "Об утверждении Государственной программы развития регионов на 2020-2025 годы";
6) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение указанных целевых трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении Северо-Казахстанского областного бюджета на 2021-2023 годы".
11. Учесть в областном бюджете на 2021 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета, в том числе:
на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
для реализации мер социальной поддержки специалистов;
на содействие развитию предпринимательства в областных центрах.
Распределение указанных сумм определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении Северо-Казахстанского областного бюджета на 2021-2023 годы".
11-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год целевые трансферты бюджетам районов и города Петропавловска.
Распределение указанных трансфертов определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении Северо-Казахстанского областного бюджета на 2021-2023 годы".
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 17.03.2021 № 3/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
11-2. Предусмотреть расходы областного бюджета на 2021 год за счет возврата неиспользованных (недоиспользованных) в 2020 году целевых трансфертов из областного бюджета и республиканского бюджета, согласно приложению 5.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-2 в соответствии с решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 17.03.2021 № 3/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
11-3. Утвердить на 2021 год бюджетные кредиты за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе:
1) для реализации предпринимательских инициатив в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы;
2) на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-3 в соответствии с решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 28.06.2021 № 5/3 (вводится в действие с 01.01.2021).

5) "Өңірлерді дамытудың 2020 - 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 990 қаулысымен бекітілген Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
6) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
Көрсетілген Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы даму трансферттерін бөлу "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
11. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер ескерілсін, оның ішінде:
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
облыс орталықтарында кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге.
Көрсетілген сомаларды бөлу "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
11-1. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Петропавл қаласының бюджеттеріне нысаналы трансферттер қарастырылсын.
Көрсетілген трансферттерді бөлу "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. Шешім 11-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 17.03.2021 № 3/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11-2. 5-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен және республикалық бюджеттен 2020 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен 2021 жылға арналған облыстық бюджет шығыстары қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 11-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 17.03.2021 № 3/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11-3. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен 2021 жылға бюджеттік кредиттер бекітілсін, оның ішінде:
1) Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде кәсіпкерлік бастамаларды іске асыру үшін;
2) кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге.
Ескерту. Шешім 11-3-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 28.06.2021 № 5/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

12. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2021 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4 к настоящему решению.
13. Утвердить резерв местного исполнительного органа Северо-Казахстанской области на 2021 год в сумме 94 779,5 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 17.03.2021 № 3/2 (вводится в действие с 01.01.2021); от 9.08.2021 № 6/1 (вводится в действие с 01.01.2021); от 14.09.2021 № 8/1 (вводится в действие с 01.01.2021); от 22.11.2021 № 11/1 (вводится в действие с 01.01.2021).
14. Предусмотреть специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий Северо-Казахстанской области, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
15. Предусмотреть в бюджетах районов расходы на оказание социальной поддержки по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
16. Установить лимит долга местного исполнительного органа Северо-Казахстанской области на 2021 год в размере 77 328 849,1 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 16 в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 22.11.2021 № 11/1 (вводится в действие с 01.01.2021).
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии
Северо-Казахстанского областного
маслихата
А. Рафальский
Секретарь
Северо-Казахстанского областного
маслихата
В. Бубенко
Приложение 1 к решению
Северо-Казахстанский
областной маслихат

12. Осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес 2021 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтыны белгіленсін.
13. Солтүстік Қазақстан облысы жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 94 779,5 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 17.03.2021 № 3/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.09.2021 № 8/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2021 № 11/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
14. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін көрсетілген мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.
15. Аудан бюджеттерінде ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебінен коммуналдық қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсетуге шығыстар көзделсін.
16. Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органы борышының 2021 жылға арналған лимиті 77 328 849,1 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 22.11.2021 № 11/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихат сессиясының төрағасы
А. Рафальский
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы
В. Бубенко
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихаты

84 372
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 394 232
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
85 514
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
376 699
261
Управление образования области
1 168 508,9
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
817 086
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
210 135,5
095
Содержание детей школьного возраста из отдаленных населенных пунктов, переданных временной семье
94 736,6
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
46 550,8
2
Социальная помощь
4 312
261
Управление образования области
4 312
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
4 312
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
5 521 967,9
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 420 537,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
175 851
007
Капитальные расходы государственного органа
46 682,6
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
83 967,6
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
3 523
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
20 020
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
114 255
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 976 238,6
263
Управление внутренней политики области
19 213,1
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
19 213,1
298
Управление государственной инспекции труда области
82 217
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне

84 372
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 394 232
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
85 514
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
376 699
261
Облыстың білім басқармасы
1 168 508,9
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
817 086
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
210 135,5
095
Уақытша отбасына берілген шалғайдағы елді мекендерде тұратын мектеп жасындағы балаларды бағып-қағу
94 736,6
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
46 550,8
2
Әлеуметтiк көмек
4 312
261
Облыстың білім басқармасы
4 312
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
4 312
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
5 521 967,9
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 420 537,8
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
175 851
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
46 682,6
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
83 967,6
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
3 523
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
20 020
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
114 255
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 976 238,6
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
19 213,1
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
19 213,1
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
82 217
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер

45 219,3
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
25 420,8
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
53 496 373,1
002
Субсидирование развития семеноводства
2 128 164
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
9 610 498
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
113 549
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
7 493
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
6 200 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
16 195 059
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
8 850 785
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
19 644
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
8 156 663
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
2 209 394
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
5 124,1
2
Водное хозяйство
3 691
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
3 691
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
3 691
3
Лесное хозяйство
1 187 755
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 187 755
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
1 153 768
006
Охрана животного мира
33 987
5
Охрана окружающей среды
253 297,8
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
253 297,8
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
113 372,3
013
Капитальные расходы государственного органа
9 990
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

45 219,3
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
25 420,8
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
53 496 373,1
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 128 164
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
9 610 498
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
113 549
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
7 493
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
6 200 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
16 195 059
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
8 850 785
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
19 644
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
8 156 663
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
2 209 394
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттер бойынша ішінара кепілдендіру
5 124,1
2
Су шаруашылығы
3 691
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
3 691
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
3 691
3
Орман шаруашылығы
1 187 755
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 187 755
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
1 153 768
006
Жануарлар дүниесін қорғау
33 987
5
Қоршаған ортаны қорғау
253 297,8
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
253 297,8
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113 372,3
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 990
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары

040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
498 656,7
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
5 749 410
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
5 499 410
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
16 000
008
Поддержка предпринимательской деятельности
1 450
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
3 270 000
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
1 990 000
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
960
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
221 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
250 000
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
250 000
9
Прочие
4 841 901,7
253
Управление здравоохранения области
407 734,9
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
217 093,9
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
190 641
257
Управление финансов области
94 779,5
012
Резерв местного исполнительного органа области
94 779,5
261
Управление образования области
3 294 115,8
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 967 760,8
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
326 355
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
171 977
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
156 864,9
003
Капитальные расходы государственного органа
5 000
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
10 112,1
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области

040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
498 656,7
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
5 749 410
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
5 499 410
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
16 000
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
1 450
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
3 270 000
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1 990 000
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
960
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
221 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
250 000
024
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
250 000
9
Басқалар
4 841 901,7
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
407 734,9
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
217 093,9
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
190 641
257
Облыстың қаржы басқармасы
94 779,5
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
94 779,5
261
Облыстың білім басқармасы
3 294 115,8
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
2 967 760,8
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
326 355
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
171 977
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
156 864,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 000
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
10 112,1
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы

353 181
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
37 485
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
4 982 798
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
787 181
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
730 488
055
Дополнительное образование для детей и юношества
1 535 955
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
14 880
081
Дошкольное воспитание и обучение
4 527 506
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
37 426 103
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
59 552
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 599
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
234 373
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
1 731 625
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
7 723 439
285
Управление физической культуры и спорта области
2 549 031
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
2 077 031
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
472 000
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 264 432
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 264 432
05
Здравоохранение
2 050 275
253
Управление здравоохранения области
2 050 275
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
118 889
006
Услуги по охране материнства и детства
208 764
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
1 207
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
47 128
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
89 857
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
135 134
029
Областные базы специального медицинского снабжения

353 181
019
Мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
37 485
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
4 982 798
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
787 181
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
730 488
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
1 535 955
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
14 880
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
4 527 506
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
37 426 103
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
59 552
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін
4 599
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
234 373
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
1 731 625
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
7 723 439
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
2 549 031
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
2 077 031
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
472 000
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 264 432
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 264 432
05
Денсаулық сақтау
2 050 275
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 050 275
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
118 889
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
208 764
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
1 207
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
47 128
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
89 857
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
135 134
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары

70 274
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 231 373
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
147 649
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 406 088
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 274 471
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
142 933
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
609 470
003
Социальная поддержка инвалидов
263 425
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
71 410
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 799 964
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
67 846
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
275 282
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
40 441
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
3 700
261
Управление образования области
1 028 233
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
646 171
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
3 540
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
241 922
095
Содержание детей школьного возраста из отдаленных населенных пунктов, переданных временной семье
78 250
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях

70 274
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 231 373
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
147 649
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 406 088
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 274 471
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
142 933
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
609 470
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
263 425
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
71 410
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 799 964
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
67 846
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
275 282
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
40 441
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
3 700
261
Облыстың білім басқармасы
1 028 233
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
646 171
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
3 540
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
241 922
095
Уақытша отбасына берілген шалғайдағы елді мекендерде тұратын мектеп жасындағы балаларды бағып-қағу
78 250
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау

31 744 662
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 278 210
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
82 284
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
1 162 892
006
Охрана животного мира
33 034
719
Управление ветеринарии области
1 631 561
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
114 445
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
61 905
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
36 973
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
100 052
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
125 421
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 148 478
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1 710
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
31 577
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
11 000
729
Управление земельной инспекции области
55 749
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
55 749
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
28 779 142
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
240 469
002
Субсидирование развития семеноводства
1 604 572
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
9 300 000
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
147 058
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов

31 744 662
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 278 210
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82 284
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
1 162 892
006
Жануарлар дүниесін қорғау
33 034
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 631 561
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
114 445
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
61 905
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
36 973
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
100 052
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
125 421
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 148 478
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1 710
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
31 577
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
11 000
729
Облыстың жер инспекциясы басқармасы
55 749
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 749
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
28 779 142
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
240 469
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 604 572
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
9 300 000
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
147 058
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу

7 505
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
6 319 155
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
8 850 785
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
2 009 394
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
228 515
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
71 689
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
131 139
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
79 781
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
79 781
728
Управление государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования области
51 358
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектурно-строительного контроля и лицензирования на местном уровне
51 358
12
Транспорт и коммуникации
5 303 629
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
5 303 629
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
73 629
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 080 000
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
1 150 000
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
3 000 000
13
Прочие
35 300 117
257
Управление финансов области
450 783
012
Резерв местного исполнительного органа области
450 783
261
Управление образования области
108 139
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
108 139
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
2 562 932
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
114 686
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
7 063
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"

7 505
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
6 319 155
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
8 850 785
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
2 009 394
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттер бойынша ішінара кепілдендіру
228 515
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
71 689
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
131 139
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
79 781
001
Жергілікті деңгейде құрлыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79 781
728
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау басқармасы
51 358
001
Жергілікті деңгейде сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 358
12
Көлiк және коммуникация
5 303 629
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
5 303 629
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 629
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 080 000
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
1 150 000
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
3 000 000
13
Басқалар
35 300 117
257
Облыстың қаржы басқармасы
450 783
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
450 783
261
Облыстың білім басқармасы
108 139
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
108 139
266
Облыстың кәсіпкерлік және
индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
2 562 932
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
114 686
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
7 063
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау

015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
1 949 375
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
8
Используемые остатки бюджетных средств
0
01
Остатки бюджетных средств
0
1
Свободные остатки бюджетных средств
0
Приложение 4 к решению
Северо-Казахстанского
областного маслихата
от 11 декабря 2020 года
№ 50/1
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2021 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Приложение 5
к решению Северо-Казахстанского
областного маслихата
от 11 декабря 2020 года
№ 50/1

015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
1 949 375
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
0
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
0
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихатының
2020 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 50/1 шешіміне
4-қосымша
2021 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылуы барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Аталуы
Білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Арнаулы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Облыстардың жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихатының
2020 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 50/1 шешіміне
5-қосымша