О внесении изменений и дополнений в решение Петропавловского городского маслихата от 23 декабря 2019 года № 1 "Об утверждении бюджета города Петропавловска на 2020-2022 годы"
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 19 марта 2020 года № 1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области от 20 марта 2020 года № 6110
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Петропавловского городского маслихата "Об утверждении бюджета города Петропавловска на 2020-2022 годы" от 23 декабря 2019 года № 1 (опубликовано 10 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5778) следующие изменения и дополнения:
заголовок указанного решения на государственном языке изложить в новой редакции:
"2020-2022 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетін бекіту туралы";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Петропавловска на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 42 378 548,6 тысячи тенге:
налоговые поступления – 13 746 345 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 84 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 954 947,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 27 146 232 тысяч тенге;
2) затраты – 37 868 347,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 4 510 201,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 4 510 201,1 тысяч тенге:
поступление займов – 100 000 тысяч тенге;
погашение займов – 6 881 260 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 271 058,9 тысячи тенге.";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Предусмотреть расходы городского бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2020 года, согласно приложению 3-1.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;

"2020-2022 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджеті бекіту туралы" Петропавл қалалық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2020 жылғы 19 наурыздағы № 1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 20 наурызда № 6110 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Петропавл қалалық мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджеті бекіту туралы" 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 1 шешіміне (2020 жылғы 10 қаңтар Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5778 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген мемлекеттік тілдегі шешімің тақырыбы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2020-2022 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетін бекіту туралы";
1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 42 378 548,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 13 746 345 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 84 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 954 947,6 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27 146 232 мың теңге;
2) шығындар – 37 868 347,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу– 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу– 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 4 510 201,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – -4 510 201,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 100 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 881 260 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 271 058,9 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. 2020 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен қала бюджетінің шығыстарын 3-1-қосымшаға сәйкес көзделсін";
көрсетілген шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің 1- қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;

24 177
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
24 177
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
27 261
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
27 261
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
101 293
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
91 293
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10 000
02
Оборона
54 667
122
Аппарат акима района (города областного значения)
54 667
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
54 667
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
81 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
81 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
81 000
04
Образование
15 947 544
464
Отдел образования района (города областного значения)
15 808 347
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
65 084
003
Общеобразовательное обучение
10 782 535
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
331 175
006
Дополнительное образование для детей
372 301
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
3 727 065
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
76 524
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 588
023
Методическая работа
57 852
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
84 419
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
308 804
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
139 197
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
139 197
06
Социальная помощь и социальное обеспечение

24 177
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 177
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
27 261
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 261
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
101 293
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91 293
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
10 000
02
Қорғаныс
54 667
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
54 667
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
54 667
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
81 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
81 000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
81 000
04
Бiлiм беру
15 947 544
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
15 808 347
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 084
003
Жалпы білім беру
10 782 535
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
331 175
006
Балаларға қосымша білім беру
372 301
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
3 727 065
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
76 524
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2 588
023
Әдістемелік жұмыс
57 852
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
84 419
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
308 804
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
139 197
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
139 197
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру

1 861 093
464
Отдел образования района (города областного значения)
45 384
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
40 716
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
4 668
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 715 709
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
104 281
002
Программа занятости
541 814
005
Государственная адресная социальная помощь
139 550
006
Оказание жилищной помощи
18 683
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
308 615
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 515
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 560
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
82 245
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
149 455
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
25 848
021
Капитальные расходы государственного органа
1 000
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
48 654
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
288 489
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
100 000
095
Бюджетные кредиты для предоставления жилищных сертификатов как социальная поддержка
100 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
14 963 661
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
6 800 224
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
2 447 349
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 352 875
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8 141 526
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
2 034 524
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда

1 861 093
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
45 384
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
40 716
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
4 668
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 715 709
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
104 281
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
541 814
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
139 550
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
18 683
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
308 615
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 515
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 560
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
82 245
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
149 455
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
25 848
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
48 654
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
288 489
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
100 000
095
Әлеуметтік қолдау ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру үшін бюджеттік кредиттер
100 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
14 963 661
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
6 800 224
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
2 447 349
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4 352 875
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8 141 526
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
2 034 524
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру