О внесении изменений в решение Петропавловского городского маслихата от 23 декабря 2019 года № 1 "Об утверждении бюджета города Петропавловска на 2020-2022 годы"
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 23 ноября 2020 года № 1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 25 ноября 2020 года № 6702
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Петропавловского городского маслихата "Об утверждении бюджета города Петропавловска на 2020-2022 годы" от 23 декабря 2019 года № 1 (опубликовано 10 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5778) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Петропавловска на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 48 310 181,4 тысячи тенге:
налоговые поступления – 14 640 745 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 105 800 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 666 574,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 31 897 061,8 тысяч тенге;
2) затраты – 56 932 737,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 444 024 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 3 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 447 024 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8 178 532,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 178 532,3 тысяч тенге:
поступление займов – 12 788 733,4 тысяч тенге;
погашение займов – 6 881 260 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 271 058,9 тысячи тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2020 год в сумме 448 633,5тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Петропавловского городского маслихата
Е.Баженов
Секретарь
Петропавловского городского маслихата
А.Бердагулов
Приложение
к решению городского маслихата
от 23 ноября 2020 года № 1
Приложение 1
к решению городского маслихата
от 23 декабря 2019 года № 1
Бюджет города Петропавловска на 2020 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

"2020-2022 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетін бекіту туралы" Петропавл қалалық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2020 жылғы 23 қарашадағы № 1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 25 қарашада № 6702 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 және 109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Петропавл қалалық мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетін бекіту туралы" 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 1 шешіміне (2020 жылғы 10 қаңтар Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5778 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 48 310 181,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 14 640 745 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 105 800 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 666 574,6 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 897 061,8 мың теңге;
2) шығындар – 56 932 737,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу– 444 024 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 3 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу– 447 024 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8 178 532,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 8 178 532,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 12 788 733,4 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 881 260 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 271 058,9 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2020 жылға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 448 633,5 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2020 жылдағы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Петропавл қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы
Е.Баженов
Петропавл қалалық мәслихат
хатшысы
А.Бердагулов
Қалалық мәслихаттың
2020 жылғы 23 қарашасы
№ 1 шешiмiне
қосымша
2020 жылға арналған Петропавл қаласының бюджеті
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

27 977
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
26 977
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
1 000
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
40 877
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
40 877
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
110 893
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
110 893
02
Оборона
48 875,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
48 875,9
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
48 875,9
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
118 094,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
118 094,6
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
118 094,6
04
Образование
14 819 460,4
464
Отдел образования района (города областного значения)
14 645 994,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
63 416
003
Общеобразовательное обучение
10 103 075,1
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
331 175
006
Дополнительное образование для детей
352 752
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
3 307 446
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
74 485,5
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 231,1
023
Методическая работа
62 596
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
88 897,4
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
260 920,8
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
173 465,5

27 977
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 977
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
1 000
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
40 877
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы мен ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 877
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
110 893
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
110 893
02
Қорғаныс
48 875,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
48 875,9
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
48 875,9
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
118 094,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
118 094,6
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
118 094,6
04
Бiлiм беру
14 819 460,4
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
14 645 994,9
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 416
003
Жалпы білім беру
10 103 075,1
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
331 175
006
Балаларға қосымша білім беру
352 752
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
3 307 446
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
74 485,5
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 231,1
023
Әдістемелік жұмыс
62 596
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
88 897,4
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
260 920,8
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
173 465,5

017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
173 465,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 529 538,2
464
Отдел образования района (города областного значения)
41 141,6
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
37 659
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
3 482,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 487 196,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
115 911,4
002
Программа занятости
655 451,9
005
Государственная адресная социальная помощь
630 529,8
006
Оказание жилищной помощи
5 937,4
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
298 469,2
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 196
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 060
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
81 870
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
155 291,2
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
87 382
021
Капитальные расходы государственного органа
4 017,2
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
49 366,1
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
229 514,4
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 720
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
159 480
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 200
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
1 200
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
30 684 141,9
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
17 788 258
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
12 568 763,3
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
173 465,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 529 538,2
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
41 141,6
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
37 659
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
3 482,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 487 196,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
115 911,4
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
655 451,9
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
630 529,8
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 937,4
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
298 469,2
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 196
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 060
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
81 870
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
155 291,2
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
87 382
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 017,2
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
49 366,1
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
229 514,4
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 720
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
159 480
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 200
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
1 200
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
30 684 141,9
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
17 788 258
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
12 568 763,3
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

1 747,4
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
63 520,8
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
63 520,8
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
20 930
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
20 030
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
900
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
105 529,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
83 216
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
21 313,4
006
Капитальные расходы государственного органа
1 000
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
19 275,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
17 640,5
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 635
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
60 000,0
008
Развитие объектов спорта
60 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
52 073,4
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
45 724
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
45 724
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
6 349,4
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
2 611
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
3 340
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
83,4
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
315
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
183 757
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
183 757,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства, архитектуры и градостроительства
88 757
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
95 000
12
Транспорт и коммуникации
4 741 754,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

1 747,4
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
63 520,8
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
63 520,8
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
20 930
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 030
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
900
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
105 529,4
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83 216
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
21 313,4
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
19 275,5
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 640,5
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 635
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
60 000
008
Спорт объектілерің дамыту
60 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
52 073,4
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
45 724
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 724
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
6 349,4
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 611
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
3 340
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
83,4
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
315
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
183 757
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
183 757
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88 757
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
95 000
12
Көлiк және коммуникация
4 741 754,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі