О внесении изменений и дополнения в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 29 ноября 2016 года № 7-11 "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Аккайынском районе Северо-Казахстанской области"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 30 июля 2020 года № 40-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 5 августа 2020 года № 6472. Утратило силу решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 9 ноября 2023 года № 9-4.
Сноска. Утратило силу решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской от 09.11.2023 № 9-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", маслихат Аккайынского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Аккайынском районе Северо-Казахстанской области" от 29 ноября 2016 года № 7-11 (опубликовано 28 декабря 2016 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3971) следующие изменения и дополнение:
в правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Аккайынском районе Северо-Казахстанской области, утвержденных указанным решением:
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Лицам, указанным в статье 17 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах" и статье 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", социальная помощь оказывается в порядке, предусмотренном настоящими правилами.";
дополнить пунктом 18-1 следующего содержания:
"18-1. Социальная помощь по основанию, указанного в подпункте 21) приложения 3 к настоящим правилам предоставляется ежемесячно в размере двухкратного прожиточного минимума, без учета доходов.";

Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2016 жылғы 29 қарашадағы № 7-11 "Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2020 жылғы 30 шілдедегі № 40-5 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 5 тамызда № 6472 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2023 жылғы 9 қарашадағы № 9-4 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 09.11.2023 № 9-4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 26-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2016 жылғы 29 қарашадағы № 7-11 шешіміне (2016 жылғы 28 желтоқсанда "Әділет" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық ақтілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3971 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
5-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"5. Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы "Ардагерлер туралы" Заңының 17-бабында және Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 16-бабында көрсетілген адамдарға әлеуметтік көмек осы қағидаларда көзделген тәртіппен көрсетіледі.";
келесі мазмұндағы 18-1 тармақпен толықтырылсын:
"18-1. Әлеуметтік көмек осы қағидаларға 3-қосымшаның 21) тармақшасында көрсетілген негіздеме бойынша кірістер есебінсіз, екі еселік ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінде ай сайын көрсетіледі.";

подпункт 2) пункта 20 исключить;
приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Данное решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
XXXIX сессии маслихата
Аккайынского района
Северо-Казахстанской области С.Семенюк
Секретарь маслихата
Аккайынского района
Северо-Казахстанской области С.Муканов
Приложение
к решению маслихата
Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
от 30 июля 2020 года № 40-5
Приложение 3
к правилам оказания
социальной помощи, установления
размеров и определения перечня
отдельных категорий нуждающихся
граждан Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
Окончательный перечень оснований для отнесения граждан к категории нуждающихся и проведения обследований материально-бытового положения лица (семьи) при наступлении трудной жизненной ситуации
1) сиротство;
2) отсутствие родительского попечения;
3) безнадзорность несовершеннолетних, в том числе девиантное поведение;
4) ограничение возможностей раннего психофизического развития детей от рождения до трех лет;
5) стойкие нарушения функций организма, обусловленные физическими и (или) умственными возможностями;
6) ограничение жизнедеятельности вследствие социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих;
7) неспособность к самообслуживанию в связи с преклонным возрастом, вследствие перенесенной болезни и (или) инвалидности;
8) жестокое обращение, приведшее к социальной дезадаптации и социальной депривации;
9) бездомность (лица без определенного места жительства);
10) освобождение из мест лишения свободы;
11) нахождение на учете службы пробации;
12) нахождение несовершеннолетних в специальных организациях образования, организациях образования с особым режимом содержания;
13) наличие среднедушевого дохода лица (семьи), не превышающего порога однократного размера прожиточного минимума;
14) причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара;
15) нуждаемость ветеранов, а также других лиц, указанных в статьях 4, 5, 6, подпункте 3) статьи 7, статьи 8 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах", а также лиц, принимавших участие в военно-стратегической операции "Анадырь" в период Карибского кризиса с 1 сентября 1962 года по 30 ноября 1963 года в зубопротезировании (за исключением зубопротезирования из драгоценных металлов и протезов из металлокерамики, металлоакрила), с предоставлением счет-фактуры и акта выполненных работ;

20-тармақтың 2) тармақшасы алынып тасталсын;
3-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының
XXXIX сессиясының торағасы С.Семенюк
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының
хатшысы С.Муканов
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының
2020 жылғы 30 шілдесі
№ 40-5 шешіміне қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданында әлеуметтік
көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына
3-қосымша
Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде азаматтарды мұқтаждар санатына жатқызу және адамның (отбасының) материалдық-тұрмыстық жағдайына тексеру жүргізу үшін негіздемелердің түпкілікті тізбесі
1) жетiмдiк;
2) ата-ана қамқорлығының болмауы;
3) кәмелетке толмағандардың қадағалаусыз қалуы, оның iшiнде девиантты мiнез-құлық;
4) туғаннан бастап үш жасқа дейінгі балалардың ерте психофизикалық даму мүмкіндіктерінің шектелуі;
5) дене бітімі және (немесе) ақыл-ой мүмкіндіктеріне байланысты организм функцияларының тұрақты бұзылуы;
6) әлеуметтік мәні бар аурулардың және айналадағыларға қауіп төндіретін аурулардың салдарынан тыныс-тіршілігінің шектелуі;
7) жасының егде тартуына байланысты, бұрынғы ауруы және (немесе) мүгедектігі салдарынан өзіне-өзі күтім жасай алмауы;
8) әлеуметтік бейімсіздікке және әлеуметтік депривацияға алып келген қатыгездікпен қарау;
9) баспанасыздық (белгiлi бiр тұрғылықты жерi жоқ адамдар);
10) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылуы;
11) пробация қызметінің есебінде болуы;
12) кәмелетке толмағандардың арнаулы білім беру ұйымдарында, ерекше режимде ұстайтын білім беру ұйымдарында болуы;
13) адамның (отбасының) ең төмен күнкөріс деңгейі мөлшерінің бір еселік шегінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табысының болуы;
14) табиғи зілзала немесе өрт салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне залал келтіру;
15) Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы "Ардагерлер туралы" Заңының 4, 5, 6-баптарында, 7-бабының 3) тармақшасында, 8-бабында көрсетілген ардагерлердің сондай-ақ басқа да адамдардың, сондай-ақ Кариб дағдарысының кезеңінде 1962 жылғы 1 қыркүйектен 1963 жылғы 30 қараша аралығында "Анадырь" әскери-стратегиялық операциясына қатысқан тұлғалардың шот-фактурасын және орындалған жұмыстар актісін ұсынуымен тіс протездеуге мұқтаждығы (бағалы металлдар мен металл керамикадан, металл акрилден жасалған протездерден тіс протездеуін қоспағанда);

16) нуждаемость ветеранов, а также других лиц, указанных в статьях статьях 4, 5, 6, подпункте 3) статьи 7, статьи 8 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах", а также лиц, принимавших участие в военно-стратегической операции "Анадырь" в период Карибского кризиса с 1 сентября 1962 года по 30 ноября 1963 года в санаторно-курортном лечении в санаториях и профилакториях Республики Казахстан, с предоставлением документа, подтверждающего прохождение санаторно-курортного лечения, счет-фактуры и акта выполненных работ;
17) нуждаемость ветеранов, указанных в статье 4 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах" в возмещении затрат за оплату коммунальных услуг и приобретения топлива;
18) наличие у граждан, находящихся на амбулаторном лечении, активной формы туберкулеза, с предоставлением справки из учреждения здравоохранения;
19) нуждаемость лиц, страдающих онкологическими заболеваниями 3-4 стадии, лиц, не достигших 18 лет без учета стадии, в оказании социальной помощи по предъявлению справки из учреждения здравоохранения;
20) нуждаемость ветеранов, а также других лиц, указанных в статьях 4, 5, 6, подпункте 3) статьи 7, статьи 8 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах", а также лиц, пострадавших в зоне Семипалатинского ядерного полигона и принимавших участие в военно-стратегической операции "Анадырь" в период Карибского кризиса с 1 сентября 1962 года по 30 ноября 1963 года в проезде железнодорожным, автомобильным пассажирским транспортом (кроме такси) от станции отправления одного видов указанных транспортных средств до места госпитализации и обратно по территории Республики Казахстан, с предъявлением проездного и подтверждающего госпитализацию документа;
21) нуждаемость детей в постоянном уходе и дополнительном усиленном питании, у которых заболевание вызвано вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ), с предоставлением справки из учреждения здравоохранения.

16) Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы "Ардагерлер туралы" Заңының 4, 5, 6-баптарында, 7-бабының 3) тармақшасында, 8-бабында көрсетілген ардагерлердің сондай-ақ басқа да адамдардың, сондай-ақ Кариб дағдарысының кезеңінде 1962 жылғы 1 қыркүйектен 1963 жылғы 30 қараша аралығында "Анадырь" әскери-стратегиялық операциясына қатысқан тұлғалардың Қазақстан Республикасының санаторийлерінде және профилакторийлерінде санаторлық-курорттық емделуге мұқтаждығы;
17) Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы "Ардагерлер туралы" Заңының 4-бабында көрсетілген ардагерлердің коммуналдық қызметтерді төлеу және отын сатып алу үшін шығынның орнын толтыруға мұқтаждығы;
18) амбулаторлық емделуде жүрген азаматтарда туберкулездің белсенді түрінің болуы, денсаулық сақтау мекемесінен анықтама ұсынуымен;
19) 3-4 сатыдағы онкологиялық дертке шалдыққан адамдарға, сатысын есепке алмағанда 18 жасқа толмаған адамдарға, денсаулық сақтау мекемесінен анықтама ұсыну бойынша әлеуметтік көмек көрсетуге мұқтаждығы;
20) Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы "Ардагерлер туралы" Заңының 4, 5, 6-баптарында, 7-бабының 3) тармақшасында, 8-бабында көрсетілген ардагерлердің сондай-ақ басқа да адамдардың, Семей ядролық полигоны аймағында зардап шеккен тұлғалардың және Кариб дағдарысының кезеңінде 1962 жылғы 1 қыркүйектен 1963 жылғы 30 қараша аралығында "Анадырь" әскери-стратегиялық операциясына қатысқан тұлғалардың Қазақстан Республикасының аумағында жол жүру құжатын ұсынуымен теміржол, жолаушылар тасымалдайтын автомобиль көлігінің (таксиден басқа) бір түрімен жол жүру станциясынан ауруханаға жатқызылатын жерге дейін және кері жол жүруге мұқтаждығы;
21) денсаулық сақтау мекемесінен анықтама ұсынуымен, ауруы адамның имунитет тапшылығы вирусынан (АИТВ) туындаған балалардға қосымша күшейтілген тамақтануға және тұрақты күтімге мұқтаждығы.