Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2021 - 2023 годы
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2020 года № 44-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 29 декабря 2020 года № 6861.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 14 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат Аккайынского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккайынского района на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 5578511,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 568472,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7663 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4990375,4 тысяч тенге;
2) затраты – 5740254,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 183741,8 тысяч тенге:
бюджетные кредиты -203491 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19749,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 345485 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 345485 тысяч тенге:
поступление займов – 203491 тысяч тенге;
погашение займов – 19749,2тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 161743,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 7.07.2021 № 4-1 (вводится в действие с 01.01.2021); от 19.10.2021 № 6-2 (вводится в действие с 01.01.2021); от 07.12.2021 № 7-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что доходы бюджета района на 2021 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) социальный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
2) налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории села, сельского округа;
3) акцизы на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;

2021 - 2023 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 44-2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 29 желтоқсанда № 6861 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімінің 14-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабы 2-тармағына, 75-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5578511,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 568472,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 7663 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4990375,4 мың теңге;
2) шығындар – 5740254,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 183741,8 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 203491 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –19749,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 345485 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 345485 мың теңге:
қарыздар түсімі -203491 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19749,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 161743,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 7.07.2021 № 4-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.10.2021 № 6-2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.12.2021 № 7-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған аудан бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
2) ауылдың, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
3) бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына ақциздер;

4) плата за пользование земельными участками;
5) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
6) плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
7) сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию, за исключением юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, их филиалов и представительств;
8) сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
9) сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества;
10) государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходы от коммунальной собственности:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов сельских округов;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности района;
2) поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
3) поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
4) штрафы, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета, за исключением штрафов, налагаемых акимами сельских округов;
5) другие неналоговые поступления в районный бюджет.
4. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
1) деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
2) поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
3) плата за продажу права аренды земельных участков.
5. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из областного бюджета в бюджет района в сумме 2930241 тысяч тенге.
6. В районный бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа района.

4) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
5) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
6) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
7) коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін қоспағанда, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
8) көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ кайта тіркегені үшін алым;
9) жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркегені үшін алым;
10) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж.
3. Аудан бюджетінің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
ауданның коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер;
ауданның коммуналдық меншігіндегі заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістер;
ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
2) аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
3) аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
4) ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды қоспағанда, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
5) аудандық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудан бюджетінің кірісі мынадай негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
2) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
3) жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
5. Облыстық бюджетінен аудан бюджетіне берілетін сомасы 2930241 мың теңге бюджеттік субвенция белгіленсін.
6. Аудандық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның жергілікті атқарушы органының қарыздарын өтеуден түсетін түсімдер аудандық бюджеттің есебіне жатқызылады.

7. Установить бюджетную субвенцию четвертому уровню бюджета в сумме 248715 тысяч тенге согласно приложению 4.
8. Учесть целевые текущие трансферты из районного бюджета четвертому уровню бюджета в сумме 315196,1 тысяч тенге согласно приложению 5.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 7.07.2021 № 4-1 (вводится в действие с 01.01.2021); от 19.10.2021 № 6-2 (вводится в действие с 01.01.2021); от 07.12.2021 № 7-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Учесть в бюджете района на 2021 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) выплату государственной адресной социальной помощи;
2) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
3) развитие рынка труда;
4) установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
5) целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства;
6) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
7) реализацию мер социальной поддержки специалистов;
8) приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек", утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746 "Об утверждении Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек";
9) реконструкцию разводящих сетей водопроводов и отводов сельских населенных пунктов, подключенных к Булаевскому групповому водопроводу (село Токуши Аккайынского района);
10) реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах по проекту "Ауыл-Ел бесігі" в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года № 990 "Об утверждении Государственной программы развития регионов на 2020-2025 годы".
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Аккайынского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Аккайынского района "О бюджете Аккайынского района на 2021- 2023 годы".

7. Бюджеттің төртінші деңгейдегі бюджеттік субвенция 248715 мың теңге сомада 4-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
8. Бюджеттің төртінші деңгейдегі аудандық бюджетінен ағымдағы нысаналы трансферттер 315196,1 мың теңге сомада 5-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 7.07.2021 № 4-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.10.2021 № 6-2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.12.2021 № 7-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2021 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін, оның ішінде:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға;
3) еңбек нарығын дамытуға;
4) халықты әлеуметтік қорғау мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін қызметкерлердің жалақысына қосымша ақы белгілеуге;
5) заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер;
6) мәдениет ұйымдары мен архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгілеуге;
7) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
8) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жұмыс күші артық өңірлерден қоныстанғандар үшін тұрғын үйді сатып алуға;
9) Булаев топтық су құбырына қосылған, елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру тарату жүйелерін реконструкциялауға (Аққайың ауданының Тоқшын ауылы);
10) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 990 "Өңірлерді дамытудың 2020 - 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде "Ауыл –Ел бесігі" жобасы бойынша ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларын іске асыруға.
Аталған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы әкімдігінің "2021-2023 жылдарға арналған Аққайың ауданы бюджеті туралы" Аққайың ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.

10. Учесть в бюджете района на 2021 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
1) реконструкцию разводящих сетей водопроводов и отводов сельских населенных пунктов, подключенных к Булаевскому групповому водопроводу (село Токуши Аккайынского района);
2) оснащение культурно-оздоровительных центров при домах досуга (село Власовка Аккайынского района);
3) средний ремонт внутрипоселковых дорог (село Смирново Аккайынского района);
4) обустройство детских игровых площадок в селах Смирново, Киялы, Токуши, Ленинское, Трудовое, Черкасское Аккайынского района;
5) организация парка (село Смирново Аккайынского района);
6) устройство и текущий ремонт уличного освещения (село Смирново Аккайынского района);
7) реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах по проекту "Ауыл-Ел бесігі" в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года № 990 "Об утверждении Государственной программы развития регионов на 2020-2025 годы".
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Аккайынского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Аккайынского района "О бюджете Аккайынского района на 2021- 2023 годы".
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 16894 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 7.07.2021 № 4-1 (вводится в действие с 01.01.2021); от 07.12.2021 № 7-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
11-1. Предусмотреть расходы бюджета района за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата неиспользованных (недоиспользованных) в 2020 году целевых трансфертов из областного и республиканского бюджета согласно приложению 6.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 08.04.2021 № 2-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
12. Учесть, что в расходах бюджета района на 2021 год предусматриваются социальные выплаты к праздничным дням и памятным датам, а также при наступлении трудной жизненной ситуации.
13. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

10. 2021 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін, оның ішінде:
1) Булаев топтық су құбырына қосылған, елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру тарату жүйелерін реконструкциялауға (Аққайың ауданының Тоқшын ауылы);
2) мәдениет демалыс үйлерінің жаныңдағы мәдени-сауықтыру орталықтарын жабдықтауға (Аққайың ауданының Смирново ауылы, Власовка ауылы);
3) кентішілік жолдарды орташа жөндеуге (Аққайың ауданының Смирново ауылы);
4) Аққайың ауданының Смирново, Қиялы, Тоқшын, Ленинское, Трудовое, Черкас ауылдарында балалар ойын алаңдарын жайластыруға;
5) саябақты ұйымдастыруға (Аққайың ауданының Смирново ауылы);
6) көше жарығын құруға және ағымдағы жөндеуге (Аққайың ауданының Смирново ауылы);
7) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 990 "Өңірлерді дамытудың 2020 - 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде "Ауыл –Ел бесігі" жобасы бойынша ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларын іске асыруға.
Аталған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы әкімдігінің "2021-2023 жылдарға арналған Аққайың ауданы бюджеті туралы" Аққайың ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
11. 2021 жылына арналған аудан жергілікті атқарушы органның резерві 16894 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 07.07.2021 № 4-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.12.2021 № 7-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11-1. 6-қосымшаға сәйкес аудан бюджетінде қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2020 жылы пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) облыстық және республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен шығыстары көзделсін.
Ескерту. Шешім 11-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 7.07.2021 № 4-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. Мерекелік күндерге және атаулы күндерге, сондай-ақ қиын өмірлік жағдай туындағанда 2021 жылғы аудан бюджетінің шығындарында әлеуметтік төлемдердің қарастырылғаны ескерілсін.
13. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.

Сноска. Пункт 13 в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 7.07.2021 № 4-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель XLIV сессии маслихата
Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
А. Акмамбаева
Секретарь маслихата Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
С. Муканов
Приложение 1 к решению
маслихата Аккайынского района
Северо-Казахстанской области

Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 7.07.2021 № 4-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының
XLIV сессиясының торағасы
А. Акмамбаева
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының хатшысы
С. Муканов
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының

от 25 декабря 2020 года
№ 44-2
Бюджет Аккайынского района на 2021 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 7.07.2021 № 4-1 (вводится в действие с 01.01.2021); от 19.10.2021 № 6-2 (вводится в действие с 01.01.2021); от 07.12.2021 № 7-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
1) Доходы
5578511,1
1
Налоговые поступления

2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 44-2 шешіміне
1-қосымша
2021 жылға арналған Аққайың ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 7.07.2021 № 4-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі);19.10.2021 № 6-2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.12.2021 № 7-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы,
мың теңге
1) Кірістер
5578511,1
1
Салықтық түсімдер

19295
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
946
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
188119
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
49219
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
61484
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
34842
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
34842
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
33377
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1465
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
751805
1
Жилищное хозяйство
328264
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
1616
024
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1616
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
326648
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
38648
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
288000
2
Коммунальное хозяйство
423541
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
423541
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
6161
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
417380
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
288428,5
1
Деятельность в области культуры
40313
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
40312
009
Поддержка культурно-досуговой работы
40312
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1
036
Развитие объектов культуры
1
2
Спорт
23655
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)

19295
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
946
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
188119
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
49219
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
61484
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
34842
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
34842
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33377
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1465
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
751805
1
Тұрғын үй шаруашылығы
328264
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
1616
024
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
1616
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
326648
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
38648
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
288000
2
Коммуналдық шаруашылық
423541
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
423541
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
6161
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
417380
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
288428,5
1
Мәдениет саласындағы қызмет
40313
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
40312
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
40312
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1
036
Мәдениет объектілерін дамыту
1
2
Спорт
23655
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі

9175
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6969
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1103
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1103
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
601668
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
29340
005
Государственная адресная социальная помощь
29340
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
572328
002
Программа занятости
338408
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6463
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
25032
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
992
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
110892
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
47824
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
25474
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3645
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
13895
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
158964
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
31653
009
Поддержка культурно-досуговой работы
31653
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
21762
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
9718
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1103
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
10941
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
59344
007
Функционирование районных (городских) библиотек
58348
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
996
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)

9175
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6969
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1103
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1103
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
601668
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
29340
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
29340
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
572328
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
338408
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6463
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
25032
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
992
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
110892
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
47824
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25474
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3645
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
13895
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
158964
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
31653
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
31653
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
21762
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9718
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1103
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
10941
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
59344
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
58348
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
996
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі

2) Затраты
3734414
01
Государственные услуги общего характера
321364
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
30572
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
30572
122
Аппарат акима района (города областного значения)
102631
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
102631
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
131144
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1281
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
129863
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
27857
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
27857
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
29160
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
29160
02
Оборона
9494
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9494
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7178
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1158
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1158
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
630989
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
30807
005
Государственная адресная социальная помощь
30807
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
600182
002
Программа занятости
362600
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6786
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
26284
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1042
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
11295
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения

2) Шығындар
3734414
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
321364
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
30572
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
30572
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
102631
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
102631
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
131144
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1281
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
129863
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
27857
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27857
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
29160
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29160
02
Қорғаныс
9494
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9494
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7178
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1158
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1158
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
630989
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
30807
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
30807
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
600182
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
362600
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6786
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
26284
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1042
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
11295
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету

48064
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
25695
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3827
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
14589
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
162035
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
32052
009
Поддержка культурно-досуговой работы
32052
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
22416
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
9811
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1158
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
11447
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
60015
007
Функционирование районных (городских) библиотек
58969
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1046
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
15576
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
15576
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
25963
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и граждан
25963
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
6013
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
6013
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
58367
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
28483
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
28483
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
14941
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
14092
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
248
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел

48064
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25695
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3827
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14589
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
162035
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
32052
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
32052
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
22416
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9811
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1158
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
11447
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
60015
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
58969
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1046
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
15576
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
15576
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
25963
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25963
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
6013
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
6013
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
58367
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
28483
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28483
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
14941
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14092
003
Елді мекендерді жер-шаруашылық орналастыру
248
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру