Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2021-2023 годы
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2020 года № 71-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 30 декабря 2020 года № 6870.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 15 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района имени Габита Мусрепова на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 200 469,2 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 397 631,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 45 197,2 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 34 754,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 722 885,7 тысяч тенге;
2) затраты – 12 210 533,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 98 562 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 152 756 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 54 193,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 108 627,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 108 627,2 тысячи тенге:
поступление займов – 889 939,7 тысяч тенге;
погашение займов – 54 193,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 272 881 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 18.06.2021 № 6-1 (вводится в действие с 01.01.2021); от 04.08.2021 № 7-11 (вводится в действие с 01.01.2021); от 05.10.2021 № 9-1 (вводится в действие с 01.01.2021); от 24.11.2021 № 12-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что доходы бюджета района на 2021 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
1) социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
2) налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории села, сельского округа;

2021-2023 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 71-2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 6870 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімінің 15-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9, 75-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов ауданының бюджеті осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 200 469,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 397 631,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 45 197,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 34 754,6 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9 722 885,7 мың теңге;
2) шығындар – 12 210 533,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 98 562 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 152 756 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 54 193,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 108 627,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 108 627,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 889 939,7 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 54 193,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 272 881 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 18.06.2021 № 6-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.08.2021 № 7-11 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) 05.10.2021 № 9-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.11.2021 № 12-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) облыстық мәслихатпен белгіленген кірістерді бөлу нормативтеріне сәйкес әлеуметтік салыққа;
2) ауылдың, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салыққа;

3) единого земельного налога;
4) акцизов на:
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
5) платы за пользование земельными участками;
6) лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
7) сборов за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию, за исключением юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, их филиалов и представительств;
8) сборов за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
9) государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета на 2021 год формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходов от коммунальной собственности:
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов сельского округа;
вознаграждений по кредитам, выданным из районного бюджета;
2) поступлений от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
3) штрафов, налагаемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета, за исключением штрафов, налагаемых акимами сельских округов;
4) других неналоговых поступлений в районный бюджет.
4. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи основного капитала:
1) денег от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
2) поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.
5. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета.
6. Объем бюджетной субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района составляет 4 335 159 тысяч тенге.
6-1. Учесть в бюджете района на 2021 год поступления целевых трансфертов за счет субвенций из республиканского бюджета на транспорт и коммуникации, в том числе на:
1) Текущий ремонт автомобильной дороги районного значения КТМС-261 "Подъезд к селу 15 лет Казахстана" километр 0-8.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 24.11.2021 № 12-1 (вводится в действие с 01.01.2021).

3) бірыңғай жер салығына;
4) мыналарға:
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздерге;
5) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыға;
6) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымға;
7) коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін қоспағанда, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымға;
8) көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымға;
9) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік бажға.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері мынадай салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) мемлекеттік меншіктен түсетін кірістерге:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кіріс бөлігінің түсімдеріне;
ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерге;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақыларға;
2) мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдерге;
3) ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды қоспағанда, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдарға;
4) аудандық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдерге.
4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақшаға;
2) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерге.
5. Аудандық бюджеттің түсімдері республикалық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін.
6. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне табысталатын бюджеттік субвенция көлемі 4 335 159 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
6-1. 2021 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен субвенция есебінен көлік және коммуникацияға, оның ішінде:
1) аудандық маңызы бар КТМС-261 "Қазақстанның 15 жылдығы ауылына кіреберіс автомобиль жолын ағымдағы жөндеу, километр 0-8.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 24.11.2021 № 12-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

7. Учесть в бюджете района на 2021 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) выплату государственной адресной социальной помощи;
2) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов;
3) развитие рынка труда;
4) установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
5) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
6) приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов.
7-1. Учесть в бюджете района на 2021 год поступления целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе на:
1) строительство канализационных сетей и очистных сооружений в селе Новоишимское;
2) строительство центральной котельной в селе Новоишимское;
3) повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
4) строительство наружных сетей водоснабжения в Рузаевском сельском округе;
5) строительство наружных сетей электроснабжения в Рузаевском сельском округе;
6) строительство системы водоснабжения в селе Токсан би;
7) строительство пятидесяти квартирного жилого дома с внешними инженерными сетями и благоустройством территории по улице Локомотивная в селе Новоишимское;
8) средний ремонт участка автомобильной дороги районного значения "Новоселовка-Шукырколь";
9) средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Шукырколь-Беспаловка";
10) средний ремонт участка автомобильной дороги районного значения "Андреевка-Раисовка";
11) средний ремонт участка автомобильной дороги районного значения "Рузаевка-Чернозубовка";
12) средний ремонт участка автомобильной дороги "Тахтаброд-Ковыльное-Сокологоровка";
13) средний ремонт автодороги "Подъезд к 15 лет Казахстана";
14) средний ремонт автодороги "Подъезд к санаторию Березка";
15) средний ремонт "Подъезд к селу Урожайному";
16) средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Бирлик;
17) средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Новоселовка;
18) средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Рузаевка;
19) средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Тахтаброд;
20) средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Чистополье;
21) средний ремонт внутрипоселковых дорог с освещением в селе Токсан би;

7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлемге;
2) мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға;
3) еңбек нарығын дамытуға;
4) халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі мемлекеттік ұйымдарда арнайы әлеуметтік қызметтер көрсететін қызметкерлердің жалақысына қосымша төлемдер белгілеуге;
5) мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басшылығы мен негізгі құрамы үшін мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін қызметтік жалақыға қосымша төлемдер белгілеуге;
6) жұмыс күші артық өңірлерден қоныс аударушылар үшін тұрғын үй сатып алуға.
7-1. 2021 жылға арналған аудан бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін, соның ішінде:
1) Новоишим ауылында кәріз желілері мен тазарту құрылыстарын салу;
2) Новоишим ауылында орталық қазандық салу;
3) мемлекеттік ұйымдар: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын арттыру;
4) Рузаев ауылдық округінде сыртқы сумен жабдықтау желілерін салу;
5) Рузаев ауылдық округінде электрмен жабдықтаудың сыртқы желілерін салу;
6) Тоқсан би ауылында сумен жабдықтау жүйесін салу;
7) Новоишим ауылы Локомотивная көшесі бойынша сыртқы инженерлік желілері және аумағын абаттандыруы бар елу пәтерлі тұрғын үй салу;
8) "Новоселовка-Шұқыркөл" аудандық маңызы бар автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеу;
9) "Шұқыркөл-Беспаловка" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеу;
10) "Андреевка-Раисовка" аудандық маңызы бар автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеу;
11) "Рузаевка-Чернозубовка" аудандық маңызы бар автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеу;
12) "Тахтаброд-Ковыльное-Сокологоровка" автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеу;
13) "15 жылдық Қазақстанның кіреберіс" автожолын орташа жөндеу;
14) "Березка шипажайына кіреберіс" автожолын орташа жөндеу;
15) "Урожайный ауылына кіреберіс" орташа жөндеу;
16) Бірлік ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу;
17) Новоселовка ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу;
18) Рузаевка ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу;
19) Тахтаброд ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу;
20) Чистопол ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу;
21) Тоқсан би ауылында жарықтандырумен кентішілік жолдарды орташа жөндеу;

22) средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Шоптыколь.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 04.08.2021 № 7-11 (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Учесть в бюджете района на 2021 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
1) текущий ремонт водопровода в селе Новоселовка;
2) текущий ремонт водопровода в селе Ялты;
3) обустройство мини-футбольного поля в селе Дружба;
4) обустройство тренажерной площадки в селе Гаршино;
5) обустройство мини-футбольного поля в селе Кокалажар;
6) благоустройство парка в селе Рузаевка;
7) установка уличного освещения в селе Новоселовка;
8) текущий ремонт уличного освещения в селе Рузаевка;
9) текущий ремонт уличного освещения в селе Березовка;
10) текущий ремонт уличного освещения в селе Чернобаевка;
11) установка уличного освещения в селе Нежинка;
12) установка уличного освещения в селе Буденное;
13) установка уличного освещения в селе Ефимовка;
14) текущий ремонт уличного освещения в селе Пески;
15) установка уличного освещения в селе Дружба;
16) установка уличного освещения в селе Целинное;
17) установка уличного освещения в селе Володарское;
18) установка уличного освещения в селе Чистополье;
19) установка уличного освещения в селе Ялты;
20) установка уличного освещения в селе Гаршино;
21) установка уличного освещения в селе Андреевка;
22) зимнее содержание дорог районного значения;
23) зимнее содержание дорог села Рузаевка;
24) зимнее содержание дорог села Чистополье;
25) зимнее содержание дорог села Новоишимское;
26) оснащение культурно-оздоровительных центров при домах досуга культуры;
27) строительство центральной котельной в селе Новоишимское;
28) средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Новоселовка;
29) средний ремонт внутрипоселковых дорог с освещением в селе Бирлик;
30) средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Рузаевка;
31) средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Чистополье;
32) средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Шоптыколь;
33) средний ремонт внутрипоселковых дорог с освещением в селе Токсан би;
34) текущий ремонт сетей водопровода методом санации в селе Шукырколь;
35) текущий ремонт водоразводящих сетей водопровода методом санации в селе Нежинка;
36) обустройство уличного освещения в селе Червонное;
37) средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Шукырколь;
38) средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Токсан би;
39) строительство парка Независимости в селе Новоишимское;
40) подключение сельских библиотек к сети интернет, на телефонизацию, на приобретение компьютеров для интернета;

22) Шөптікөл ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу.
Ескерту. Шешім 7-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 04.08.2021 № 7-11 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) Новоселовка ауылындағы су құбырын ағымдағы жөндеуге;
2) Ялты ауылындағы су құбырын ағымдағы жөндеуге;
3) Дружба ауылында шағын футбол алаңын жайластыруға;
4) Гаршино ауылында жаттығу алаңын жайластыруға;
5) Көкалажар ауылында шағын футбол алаңын жайластыруға;
6) Рузаевка ауылында саябақты абаттандыруға;
7) Новоселовка ауылында көше жарықтарын орнатуға;
8) Рузаевка ауылындағы көше жарықтарын ағымдағы жөндеуге;
9) Березовка ауылындағы көше жарықтарын ағымдағы жөндеуге;
10) Чернобаевка ауылындағы көше жарықтарын ағымдағы жөндеуге;
11) Нежинка ауылында көше жарықтарын орнатуға;
12) БудҰнное ауылында көше жарықтарын орнатуға;
13) Ефимовка ауылында көше жарықтарын орнатуға;
14) Пески ауылындағы көше жарықтарын ағымдағы жөндеуге;
15) Дружба ауылында көше жарықтарын орнатуға;
16) Целинное ауылында көше жарықтарын орнатуға;
17) Володарское ауылында көше жарықтарын орнатуға;
18) Чистопол ауылында көше жарықтарын орнатуға;
19) Ялты ауылында көше жарықтарын орнатуға;
20) Гаршино ауылында көше жарықтарын орнатуға;
21) Андреевка ауылында көше жарықтарын орнатуға;
22) Аудандық маңызы бар жолдарды қысқы күтіп ұстауға;
23) Рузаевка ауылының жолдарын қысқы күтіп ұстауға;
24) Чистопол ауылының жолдарын қысқы күтіп ұстауға;
25) Новоишим ауылының жолдарын қысқы күтіп ұстауға.
26) мәдени демалыс орталықтарының жанындағы мәдени-демалыс орталықтарын жабдықтауға;
27) Новоишим ауылында орталық қазандық салу;
28) Новоселовка ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу;
29) Бірлік ауылында жарықтандырумен кентішілік жолдарды орташа жөндеу;
30) Рузаевка ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу;
31) Чистопол ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу;
32) Шөптікөл ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу;
33) Тоқсан би ауылында жарықтандырумен кентішілік жолдарды орташа жөндеу;
34) Шұқыркөл ауылындағы санация әдісімен су құбыры желілерін ағымдағы жөндеу;
35) Нежинка ауылындағы санация әдісімен су құбыры желілерін ағымдағы жөндеу;
36) Червонное ауылындағы көше жарығын жайластыру;
37) Шұқыркөл ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу;
38) Тоқсан би ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу;
39) Новоишим ауылында Тәуелсіздік саябағын салу;
40) ауылдық кітапханаларды интернет желісіне қосу, телефондандыруға, интернет үшін компьютерлер сатып алуға;

41) установка спортивных площадок в селе Привольное;
42) изъятия, в том числе путем выкупа земельных участков в селе Рузаевка;
43) изъятия, в том числе путем выкупа земельных участков в селе Чистополье;
44) строительство инженерной инфраструктуры к молочно-товарной ферме в селе Червонное (электроснабжение);
45) реконструкция Дома культуры в селе Привольное;
46) единовременные выплаты к 9 мая;
47) обваловывание обводного канала станционного поселка села Новоишимское;
48) строительство инженерной инфраструктуры к молочно-товарной ферме в селе Червонное (водоснабжение);
49) средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Раисовка;
50) текущий ремонт внутрипоселковых дорог в селе Червонное;
51) текущий ремонт внутрипоселковых дорог в селе Токсан би;
52) строительство наружных сетей водоснабжения в Рузаевском сельском округе;
53) строительство наружных сетей электроснабжения в Рузаевском сельском округе;
54) средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Тахтаброд;
55) средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Чистополье.
56) средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Сокологоровка;
57) установка котельного оборудования в селе Новоишимское;
58) обустройство парка Независимости по улице Локомотивная в селе Новоишимское;
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 04.08.2021 № 7-11 (вводится в действие с 01.01.2021); от 05.10.2021 № 9-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
8-1. Учесть в бюджете района на 2021 год поступления целевых трансфертов за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов, в том числе на:
1) строительство крытого хоккейного корта в селе Новоишимское;
2) строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Новоишимское;
3) строительство системы водоснабжения в селе Токсан би;
4) строительство пятидесяти квартирного жилого дома без внешних инженерных сетей и благоустройства территории по улице Локомотивная в селе Новоишимское.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 04.08.2021 № 7-11 (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 183 174 тысячи тенге, согласно приложению 4.
10. Учесть в районном бюджете на 2021 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 28 847 тысяч тенге.

41) Привольное ауылында спорт алаңдарын орнату;
42) Рузаевка ауылында жер учаскелерін алып қою, оның ішінде сатып алу жолымен алып қою;
43) Чистопол ауылындағы жер учаскелерін алып қою, оның ішінде сатып алу жолымен алып қою;
44) Червонное ауылында сүт-тауар фермасына инженерлік инфрақұрылым салу (электрмен жабдықтау);
45) Привольное ауылындағы Мәдениет үйін қайта жаңарту;
46) 9 мамырға бір жолғы төлемдер;
47) Новоишим ауылының станция кентінің айналма каналын топырақ үйіп бекіту;
48) Червонное ауылында сүт-тауар фермасына инженерлік инфрақұрылым салу (сумен жабдықтау);
49) Раисовка ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу;
50) Червонное ауылындағы кентішілік жолдарды ағымдағы жөндеу;
51) Тоқсан би ауылындағы кентішілік жолдарды ағымдағы жөндеу;
52) Рузаев ауылдық округінде сыртқы сумен жабдықтау желілерін салу;
53) Рузаев ауылдық округінде электрмен жабдықтаудың сыртқы желілерін салу;
54) Тахтаброд ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу;
55) Чистопол ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу;
56) Сокологоровка ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу;
57) Новоишим ауылында қазандық жабдығын орнату;
58) Новоишим ауылы Локомотивная көшесіндегі Тәуелсіздік саябағын жайластыру;
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 04.08.2021 № 7-11 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); ң 05.10.2021 № 9-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8-1. 2021 жылға арналған аудан бюджетінде ішкі қарыздар қаражатынан облыстық бюджеттен берілетін кредиттер есебінен нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін, соның ішінде:
1) Новоишим ауылында жабық хоккей кортын салу;
2) Новоишим ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу;
3) Тоқсан би ауылында сумен жабдықтау жүйесін салу;
4) Новоишим ауылы Локомотивная көшесі бойынша сыртқы инженерлік желілерсіз және аумақты абаттандырусыз елу пәтерлі тұрғын үй салу.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 04.08.2021 № 7-11 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2021 жылға арналған аудан бюджетінде, 4-қосымшаға сәйкес, аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 183 174 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
10. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер ескерілсін.
11. 2021 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 28 847 мың теңге сомасында бекітілсін.

12. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год поступление трансфертов из бюджетов сельских округов в сумме 15 000 тысяч тенге, согласно приложению 7.
13. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2021 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 5.
14. Утвердить объем трансфертов, выделяемый органам местного самоуправления за счет средств бюджета района, согласно приложению 6.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата
района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
И. Шаймерденов
Секретарь маслихата
района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
Е. Адильбеков
Приложение 1 к решению
Маслихат района имени
Габита Мусрепова Северо-
Казахстанской области

12. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте 7-қосымшаға сәйкес ауылдық округтердің бюджеттерінен 15 000 мың теңге сомасында трансферттер түсімі қарастырылсын.
13. 2021 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде 5-қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
14. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына аудан бюджетінің қаражаты есебінен бөлінетін трансферттердің көлемі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы
мәслихатының сессиясының төрағасы
И. Шаймерденов
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы
мәслихатының хатшысы
Е. Адильбеков
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихаты

от 25 декабря 2020 года
№ 71-2
Бюджет района имени Габита Мусрепова на 2021 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 18.06.2021 № 6-1 (вводится в действие с 01.01.2021); от 04.08.2021 № 7-11 (вводится в действие с 01.01.2021); от 05.10.2021 № 9-1 (вводится в действие с 01.01.2021); от 24.11.2021 № 12-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 71-2 шешіміне
1-қосымша
2021 жылға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 18.06.2021 № 6-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.08.2021 № 7-11 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.10.2021 № 9-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.11.2021 № 12-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)

31 827,9
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 855,2
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
204 708,7
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
48 858,5
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
68 833,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38 718,1
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 151
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 674 974,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 674 974,6
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
599 549,4
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
76 900
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
128 009
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 394 063
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
418 700
013
Развитие коммунального хозяйства
2 000
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
2 846,6
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
52 906,6
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
521 188,1
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
174 466,3
009
Поддержка культурно-досуговой работы
174 466,3
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
41 142,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
13 871,1
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
18 535
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
8 736
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного

31 827,9
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 855,2
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
204 708,7
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
48 858,5
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
68 833,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 718,1
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 151
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 674 974,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 674 974,6
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
599 549,4
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
76 900
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
128 009
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 394 063
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
418 700
013
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
2 000
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
2 846,6
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
52 906,6
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
521 188,1
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
174 466,3
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
174 466,3
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
41 142,1
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 871,1
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
18 535
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
8 736
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі