Об утверждении бюджета Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 8 января 2020 года № 45/282. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 16 января 2020 года № 5977.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020–2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 286 216,3 тысяч тенге:
налоговые поступления 29 768 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов 256 448,3 тысяч тенге;
2) затраты 293 760,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 19 000 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 19 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовым активам 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 26 543,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 26 543,9 тысяч тенге:
поступление займов 19 000 тысяч тенге;
погашение займов 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 7 543,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 16.04.2020 № 48/302 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 24.04.2020 № 49/319 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Есильского района СевероКазахстанской области от 30.11.2020 № 56/353 (вводится в действие с 01.01.2020).
1-1. Предусмотреть в бюджете Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020 год расходы за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 7 543,9 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 16.04.2020 № 48/302 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Есильского района СевероКазахстанской области от 30.11.2020 № 56/353 (вводится в действие с 01.01.2020).

2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2020 жылғы 8 қаңтардағы № 45/282 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 16 қаңтарда № 5977 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімінің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 75 - бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 - бабының 2-7 - тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 286 216,3 мың теңге;
салықтық түсімдер 29 768 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
трансферттер түсімі 256 448,3 мың теңге;
2) шығындар 293 760,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 19 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттер 19 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) -26 543,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 26 543,9 мың теңге;
қарыздар түсімі 19 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 7 543,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 16.04.2020 № 48/302 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 24.04.2020 № 49/319 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 30.11.2020 № 56/353 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. 2020 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің бюджетінде қаржылық жылдың басында қалыптасқан қаражаттың бос қалдықтары есебінен 7 543,9 мың теңге сомасында шығындар 4 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 16.04.2020 № 48/302 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 30.11.2020 № 56/353 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

1-2. Предусмотреть в расходах бюджета Явленского сельского округа за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2020 финансовому году из республиканского бюджета в сумме 8 тысяч тенге, по бюджетной программе 124 048 "Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов" в сумме 8 тысяч тенге, согласно приложению 5.";
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 16.04.2020 № 48/302 (вводится в действие с 01.01.2020).
1-3. Предусмотреть в бюджете Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета, в том числе:
на благоустройство жилого сектора для переселенцев (устройство канализационных колодцев, заборов, помещений для хранения топлива и инвентаря);
на ликвидацию несанкционированных свалок в селе Явленка.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-3 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 16.04.2020 № 48/302 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Есильского района СевероКазахстанской области от 30.11.2020 № 56/353 (вводится в действие с 01.01.2020).
1-4. Предусмотреть в бюджете Явленского сельского округа на 2020 год кредиты из областного бюджета из средств внутренних займов, передаваемых бюджетам сельских округов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости, в том числе:
1) на текущий ремонт уличного освещения в селе Явленка;
2) на обустройство набережной в селе Явленка.
Распределение указанных кредитов из областного бюджета определяется решением акима Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-4 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 24.04.2020 № 49/319 (вводится в действие с 01.01.2020).

1-2. Явленка ауылдық округі бюджетінің шығындарында қаржы жылының басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен республикалық бюджеттен 2020 қаржы жылына бөлінген "Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару" 124 048 бюджеттік бағдарламасы бойынша 8 мың теңге сомасында пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару 5 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.";
Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 16.04.2020 № 48/302 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-3. 2020 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
қоныс аударушылар үшін тұрғылықты секторды абаттандыруға (кәріз құдықтарын, қоршауларды, отын мен жабдықтарды сақтауға арналған жайларды орнатуға);
Явленка ауылындағы рұқсат етілмеген қоқыс үйінділерін жоюға.
Аудандық бюджеттің аталған нысаналы ағымдағы трансферттерін бөлу "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
Ескерту. Шешім 1-3-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 16.04.2020 № 48/302 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) ); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 30.11.2020 № 56/353 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-4. 2020 жылға арналған Явленка ауылдық округінің бюджетінде жұмыспен қамту Жол картасы аясында шараларды қаржыландыру үшін ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін ішкі қарыздар қаражаттарынан облыстық бюджеттен кредиттер қарастырылсын, соның ішінде:
1) Явленка ауылының көше жарықтарының ағымдағы жөндеулеріне;
2) Явленка ауылында жағалауды орналастыруға.
Облыстық бюджеттің аталған кредиттерін бөлу "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
Ескерту. Шешім 1-4-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 24.04.2020 № 49/319 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

1-5. Предусмотреть в бюджете Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из республиканского бюджета, в том числе:
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Явленка.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-5 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30.11.2020 № 56 /353 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить, что доходы сельского бюджета на 2020 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года.
3. Установить на 2020 год распределение общей суммы поступлений от налогов сельского округа, по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты - 100 процентов.
4. Предусмотреть на 2020 год объемы бюджетных субвенций из районного бюджета бюджету Явленского сельского округа в сумме 40 143 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в бюджете Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из областного бюджета, в том числе:
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Явленка.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Есильского района СевероКазахстанской области от 30.11.2020 № 56/353 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А.Жолтабаров
Секретарь маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
А.Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 8 января 2020 года № 45/282
Бюджет Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020 год

1-5. 2020 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
Явленка ауылының кентішілік жолдарының орташа жөндеулеріне.
Республикалық бюджеттің аталған нысаналы ағымдағы трансферттерін бөлу "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
Ескерту. Шешім 1-5-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 30.11.2020 № 56/353 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2020 жылға арналған ауылдық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 52-1 - бабына сәйкес құрылатыны белгіленсін.
3. 2020 жылға төлем көзінен салық салынбайтын кірістерден жеке табыс салығы бойынша ауылдық округ салықтарынан жалпы түсім сомаларын бөлу 100 пайызда белгіленсін.
4. Явленка ауылдық округінің бюджетіне 2020 жылға аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 40 143 мың теңге сомасында қарастырылсын.
5. 2020 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
Явленка ауылының кентішілік жолдарының орташа жөндеулеріне.
Облыстық бюджеттің аталған нысаналы ағымдағы трансферттерін бөлу "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 30.11.2020 № 56/353 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданының мәслихаты
сессиясының төрағасы
А.Жолтабаров
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
хатшысы
А.Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2020 жылғы 8 қаңтардағы
№ 45/282 шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің бюджеті

Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 16.04.2020 № 48/302 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 24.04.2020 № 49/319 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Есильского района СевероКазахстанской области от 30.11.2020 № 56/353 (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге) 2020 год

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 16.04.2020 № 48/302 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мəслихатының 24.04.2020 № 49/319 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 30.11.2020 № 56/353 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
2020 жыл сомасы (мың теңге)