Об утверждении Кызылжарского районного бюджета на 2021-2023 годы
Решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2020 года № 60/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 31 декабря 2020 года № 6881
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 13 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кызылжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить Кызылжарский районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 168 436,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 974 290,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 74 043 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 150 948,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 969 154,1 тысяч тенге;
2) затраты – 7 379 681,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 83 885 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 150 448,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 66 563,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -295 130,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 295 130,1 тысяч тенге:
поступление займов – 150 448,7 тысяч тенге;
погашение займов – 66 563,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 211 245,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 17.08.2021 № 7/1 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 01.10.2021 № 8/5 (вводится в действие с 01.01.2021); от 24.11.2021 № 10/1 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что доходы Кызылжарского районного бюджета на 2021 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;

2021-2023 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 60/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 31 желтоқсанда № 6881 болып тіркелді
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімінің 13 -тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2-тармағына, 75-бабының 2 - тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының Қызылжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджет осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 168 436,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 974 290,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 74 043 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 150 948,3 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 969 154,1 мың теңге;
2) шығындар – 7 379 681,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 83 885 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 150 448,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 66 563,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -295 130,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 295 130,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 150 448,7 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 66 563,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 211 245,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 17.08.2021 № 7/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы мәслихатының 01.10.2021 № 8/5 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 24.11.2021 № 10/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған Қызылжар аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) мемлекеттік кіріс органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген ауылдың аумағында жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, облыстық мәслихатпен белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығынан:
жеке кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты орны;

2) налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории села, сельского округа;
3) единого земельного налога;
4) акцизов на:
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
5) платы за пользование земельными участками;
6) лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
7) государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3.Установить, что доходы Кызылжарского районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходов от коммунальной собственности:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного бюджета;
2) других неналоговых поступлений в районный бюджет.
4. Установить, что доходы Кызылжарского районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи основного капитала:
1) поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
2) платы за продажу права аренды земельных участков.
5. Установить, что в районный бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа района.
6. Предусмотреть на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету района в общей сумме 4 307 841 тысяч тенге.
7. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов на 2021 год в сумме 303 944 тысяч тенге, в том числе: Архангельский – 13 803 тысяч тенге; Асановский – 11 309 тысяч тенге; Березовский – 20 803 тысяч тенге; Бескольский – 18 586 тысяч тенге; Бугровской – 13 291 тысяч тенге; Вагулинский – 20 641 тысяч тенге; Виноградовский – 12 217 тысяч тенге; Куйбышевский – 27 061 тысяч тенге; Кызылжаский – 15 018 тысяч тенге; Лесной – 13 619 тысяч тенге; Налобинский – 9 705 тысяч тенге; Новоникольский – 15 941 тысяч тенге; Петерфельдский – 10 314 тысяч тенге; Прибрежный – 11 118 тысяч тенге; Рассветский – 21 814 тысяч тенге; Рощинский – 21 705 тысяч тенге; Светлопольский – 10 368 тысяч тенге; Соколовский – 22 237 тысяч тенге; Якорьский – 14 394 тысяч тенге.

2) облыстық мәслихатпен белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салығынан;
3) ауылдың, ауылдық округтің аумағындағы орналасқан осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салықтан;
4) ауылдың аумағында орналасқан жер учаскелеріне жеке және заңды тұлғалардан алынатын елдi мекен жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығынан;
5) бірыңғай жер салығынан;
6) төмендегідей көлік құралдары салығын қоспағанда, көлік құралдары салығынан:
тұрғылықты жері ауыл аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
7) акциздер мыналарға:
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынынан;
8) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
9) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымынан;
10) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баждан.
3. Қызылжар аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) коммуналдық меншіктен түсетін кірістерден:
ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
2) аудан бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Қызылжар аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден;
2) жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақыдан.
5. Аудандық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның жергілікті атқарушы органының қарыздарын өтеуден түсетін түсімдер аудандық бюджеттің есебіне жатқызылады.
6. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін 4 307841 мың теңге жалпы сомадағы субвенциялар көлемі 2021 жылға ескерілсін.
7. 2021 жылы 303 944 мың теңге сомадаауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар белгіленсін, оның ішінде Архангельск – 13 803 мың теңге, Асаново – 11 309 мың теңге; Березов – 20 803 мың теңге; Бескөль – 18 586 мың теңге; Бугровое – 13 291 мың теңге; Вагулино – 20 641 мың теңге; Виноградов – 12 217 мың теңге; Куйбышев – 27 061 мың теңге; Қызылжар – 15 018 мың теңге; Лесной – 13 619 мың теңге; Налобино – 9 705 мың теңге; Новоникольск – 15 941 мың теңге; Петерфельд – 10 314 мың теңге; Прибрежный – 11 118 мың теңге; Рассвет – 21 814 мың теңге; Рощино – 21 705 мың теңге; Светлопольск – 10 368 мың теңге; Соколов – 22 237 мың теңге; Якорь – 14 394 мың теңге.

8. Учесть в Кызылжарском районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области об утверждении Кызылжарского районного бюджета на 2021-2023 годы.
9. Учесть в Кызылжарском районном бюджете на 2021 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанной суммы определяется постановлением акимата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Кызылжарского районного маслихата об утверждении Кызылжарского районного бюджета на 2021-2023 годы.
10. Учесть в Кызылжарском районном бюджете на 2021 год целевые трансферты из областного бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области об утверждении Кызылжарского районного бюджета на 2021-2023 годы.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 37 872 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 24.11.2021 № 10/1 (вводится в действие с 01.01.2021).
12. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии
Кызылжарского районного маслихата
Северо-Казахстанской области
Е. Габдулин
Секретарь
Кызылжарского районного маслихата
Северо-Казахстанской области
А. Молдахметова
Приложение 1 к решению
Кызылжарского районного маслихата
Северо-Казахстанской области

8. 2021 жылға арналған Қызылжар аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Аталған нысаналы трансферттерді республикалық бюджеттен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімдігінің 2021-2023 жылдарға арналған Қызылжар ауданының бюджетін бекіту туралы Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
9. 2021 жылға арналған Қызылжар аудандық бюджетінде республикалық бюджеттен мамандардың әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға бюджеттік кредиттер ескерілсін.
Аталған соманы бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімдігінің 2021-2023 жылдарға арналған Қызылжар ауданының бюджетін бекіту туралы Қызылжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
10. 2021 жылға арналған Қызылжар аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Аталған нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімдігінің 2021-2023 жылдарға арналған Қызылжар ауданының бюджетін бекіту туралы Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
11. 2021 жылға ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 37 872 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы мәслихатының 24.11.2021 № 10/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. Бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақысын толық мөлшерде төлеуі қамтамасыз етілсін.
13. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтістүк Қазақстан облысы
Қызылжар аудандық мәслихаты
сессиясының төрағасы
Е. Габдулин
Солтүстік Қазақстан облысы
Қызылжар аудандық мәслихатының
хатшысы
А. Молдахметова
Солтүстік Қазақстан облысы
Қызылжар аудандық мәслихатының

276 391
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
18 992
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
18 992
122
Аппарат акима района (города областного значения)
113 181
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
113 181
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
115 035
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 804
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
47 571
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
65 660
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
29 183
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
29 183
02
Оборона
36 488
122
Аппарат акима района (города областного значения)
36 488
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 455
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
25 833
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 200
04
Образование
10 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000
059
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
10 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
305 580
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
305 580
005
Государственная адресная социальная помощь
15 946
002
Программа занятости
24 250
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
30 976
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
603
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
147 380
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

276 391
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
18 992
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
18 992
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
113 181
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз етужөніндегі қызметтер
113 181
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
115 035
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 804
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
47 571
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іскеасыру жөніндегі қызметтер
65 660
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
29 183
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық,жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 183
02
Қорғаныс
36 488
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
36 488
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 455
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
25 833
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 200
04
Бiлiм беру
10 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000
059
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
10 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
305 580
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
305 580
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
15 946
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
24 250
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
30 976
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
603
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
147 380
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету

5 066
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
46 197
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27 513
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 155
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
5 494
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
34 350
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
34 350
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
6 000
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
28 350
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
144 837
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
38 628
003
Поддержка культурно-досуговой работы
35 808
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2 820
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 000
021
Развитие объектов спорта
7 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
49 880
006
Функционирование районных (городских) библиотек
46 221
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
3 659
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
11 000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
11 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
17 366
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
17 366
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
20 963
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
13 367
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
7 596
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
132 959
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
83 600
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов

5 066
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
46 197
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 513
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 155
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5 494
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
34 350
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
34 350
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
6 000
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
28 350
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
144 837
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
38 628
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
35 808
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2 820
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 000
021
Cпорт объектілерін дамыту
7 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
49 880
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
46 221
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
3 659
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
11 000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
11 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
17 366
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 366
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
20 963
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 367
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
7 596
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар,қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
132 959
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
83 600
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру