Об утверждении бюджета города Булаево района Магжана Жумабаева на 2020-2022 годы
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 6 января 2020 года № 35-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 10 января 2020 года № 5913.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Булаево района Магжана Жумабаева на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 504 558,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 28 035,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 476 523,1 тысяч тенге;
2) затраты – 517 423,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25 000,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты –25 000,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -37 865,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 37 865,3 тысяч тенге;
поступление займов – 25 000,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 12 865,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 20.08.2020 № 41-5 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 16.11.2020 № 43-6 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30.11.2020 № 44-5 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить, что доходы бюджета города на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города Булаево расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;

2020-2022 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 35-6 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 10 қаңтарда № 5913 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімінің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласының бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 504 558,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 28 035,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 476 523,1 мың теңге;
2) шығындар – 517 423,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 25 000,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 25 000,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -37 865,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 37 865,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 25 000,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 12 865,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мəслихатының 20.08.2020 № 41-5 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 16.11.2020 № 43-6 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 30.11.2020 № 44-5 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылға арналған қала бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) Булаев қаласының аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығы;

2) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города Булаево;
3) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории города Булаево;
4) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города Булаево;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города Булаево.
3. Учесть, что в бюджете сельского округа на 2020 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет города в сумме 17 659 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете города Булаево на 2020 год поступление текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на обеспечение функционирования автомобильных дорог населенных пунктов сельского округа;
2) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городе;
3) на приобретение контейнера.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 20.08.2020 № 41-5 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Учесть в бюджете города Булаево на 2020 год поступление текущих трансфертов из районного бюджета, в том числе:
1) на текущий ремонт уличного освещения населенных пунктов сельского округа;
2) на обеспечении санитарии населенных пунктов сельского округа;
3) на содержание мест захоронений и погребение безродных;
4) на благоустройство и озеленение населенных пунктов сельского округа;
5) на обеспечение функционирования автомобильных дорог населенных пунктов сельского округа.
6) на текущий ремонт здания акимата города Булаево";
7) на благоустройство города Булаево;
8) на установку детских игровых площадок и футбольных мини-полей.
9) на подключение жилых домов к системе централизованного водоснабжения и его распределению.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 31.03.2020 № 37-16 (вводится в действие с 01.01.2020); от 30.11.2020 № 44-5 (вводится в действие с 01.01.2020).
5-1. Учесть в бюджете города Булаево расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся по состоянию на 1 января 2020 года согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 31.03.2020 № 37-16 (вводится в действие с 01.01.2020).
5-2. Учесть в бюджете города Булаево на 2020 год расходы за счет внутренних займов в рамках программы Дорожной карты занятости на текущий ремонт уличного освещения города Булаево.

2) Булаев қаласының аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
3) Булаев қаласының аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
4) мыналардан:
тұрғылықты жері Булаев қаласының аумағында орналасқан жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері Булаев қаласының аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы.
3. 2020 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 17 659 мың теңге сомасында көзделгендігі ескерілсін.
4. 2020 жылға арналған Булаев қаласының бюджетінде облыс бюджетінен ағымдағы трансферттердің түсімдері ескерілсін, соның ішінде:
1) ауылдық округ елді мекендеріндегі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
2) қаладағы автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
3) контейнер сатып алуға.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 20.08.2020 № 41-5 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2020 жылға арналған Булаев қаласының бюджетінде аудан бюджетінен ағымдағы трансферттердің түсімдері ескерілсін, соның ішінде:
1) ауылдық округ елді мекендеріндегі көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
2) ауылдық округ елді мекендерінің санитариясын қамтамасыз етуге;
3) жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеуге;
4) ауылдық округ елді мекендерін абаттандыру және көгалдандыруға;
5) ауылдық округ елді мекендеріндегі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
6) Булаев қаласы әкімдігінің ғимаратын ағымдағы жөндеуге;
7) Булаев қаласын абаттандыруға;
8) балалар ойын алаңын және шағын футбол алаңын орнатуға;
9) тұрғын үйлерді орталықтандырылған сумен жабдықтау жүйесіне қосуға және оны бөлуге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мəслихатының 31.03.2020 № 37-16 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.11.2020 № 44-5 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5-1. Булаев қаласының бюджетінде 2020 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары есебінен 4-қосымшаға сәйкес шығыстар ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мəслихатының 31.03.2020 № 37-16 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-2. Булаев қаласының 2020 жылға арналған бюджетінде Жұмыспен қамтудың жол картасы бағдарламасы шеңберінде Булаев қаласының көше жарығын ағымдағы жөндеуге ішкі қарыздар есебінен шығыстар ексерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 5-2 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 20.08.2020 № 41-5 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Обеспечить в 2020 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель
сессии маслихата
района Магжана Жумабаева
Ж. Хайдарова
Секретарь маслихата
района Магжана Жумабаева
Т. Абильмажинов

Ескерту. Шешім 5-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 20.08.2020 № 41-5 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2020 жылы бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақының толық көлемде төленуі қамтамасыз етілсін.
7. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихаты сессиясының
төрағасы
Ж. Хайдарова
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының хатшысы
Т. Абильмажинов

Приложение 1 к решению маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 6 января 2020 года № 35-6
Бюджет города Булаево района Магжана Жумабаева на 2020 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 20.08.2020 № 41-5 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 16.11.2020 № 43-6 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30.11.2020 № 44-5 (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма тысяч тенге
Доходы

Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 35-6 шешіміне 1-қосымша
Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласының 2020 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мəслихатының 20.08.2020 № 41-5 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 16.11.2020 № 43-6 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) ; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 30.11.2020 № 44-5 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы мың теңге
Кірістер