Об утверждении бюджета района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2020 года № 45-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 8 января 2021 года № 6900.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 13 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 747 342,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 900 807,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 482,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 907,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 826 145,2 тысяч тенге;
2) затраты – 7 884 217,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 58 898,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 70 095,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 196,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -195 773,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 195 773,6 тысяч тенге;
поступление займов – 70 095,0 тысяч тенге;
погашение займов – 11 196,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 136 875,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 13.08.2021 № 7-1 (вводится в действие с 01.01.2021); от 10.11.2021 № 10-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2021 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
1) социальный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
2) налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, сельского округа;

2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 45-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 8 қаңтарда № 6900 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімінің 13-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2 - тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 747 342,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 900 807,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 482,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 907,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 826 145,2 мың теңге;
2) шығындар – 7 884 217,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 58 898,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 70 095,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 196,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -195 773,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 195 773,6 мың теңге;
қарыздар түсімі – 70 095,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 196,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 136 875,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 13.08.2021 № 7-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.11.2021 № 10-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
2) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;

3) земельный налог, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц на земельные участки, находящиеся на территории города районного значения, села;
4) единый земельный налог;
5) налог на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения, села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения, села;
6) акцизы на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
7) плата за пользование земельными участками;
8) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
8-1) плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
9) сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
10) государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета на 2021 год формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доход от коммунальной собственности:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности;
другие неналоговые поступления в районный бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
1) деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
2) поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
3) плата за продажу права аренды земельных участков.
5. Поступлениями трансфертов в районный бюджет являются трансферты из областного бюджета и бюджетов города районного значения, сел, сельских округов.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30.03.2021 № 3-8 (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Установить, что поступления в районный бюджет зачисляются от погашения выданных из районного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа района.

3) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың аумағындағы жер учаскелеріне жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
4) бірыңғай жер салығы;
5) мыналардан:
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығын қоспағанда, көлік құралдары салығы;
6) бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
7) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
8) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
8-1) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
9) көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
10) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері мынадай салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудандық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірістері мынадай негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
2) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
3) жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
5. Облыстық бюджеттен және аудандық маңызы бар қала, ауылдар, ауылдық округтер бюджеттерінен берілетін трансферттер аудандық бюджетке трансферттер түсімдері болып табылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 30.03.2021 № 3-8 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Аудандық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның жергілікті атқарушы органының қарыздарын өтеуден түсетін түсімдер аудандық бюджеттің есебіне жатқызылатындығы белгіленсін.

7. Учесть, что в бюджете района на 2021 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района в сумме 4 024 183,0 тысяч тенге.
8. Учесть, что в бюджете района на 2021 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет сельских округов и города Булаево в сумме 320 265,0 тысяч тенге.
9. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
3) на развитие рынка труда (частичное субсидирование заработной платы, предоставление субсидий на переезд, молодежная практика, на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат, субсидии работодателя, общественная работа, гранты переселенцам на реализацию новых бизнес идей);
4) на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
5) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
6) на приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746 "Об утверждении Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек".
9-1. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе:
1) на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
2) на строительство площадки водопроводных сооружений и разводящих сетей в селах Октябрьское, Надежка, Полтавка;
3) на капитальный ремонт Дома культуры отделения № 1 села Таманское;
4) на средний ремонт автодороги KTGY-11 "Булаево-Октябрьское-Конюхово-Куломзино" (0-40);
5) на средний ремонт внутрипоселковых дорог с освещением в селах Возвышенка, Советское, Полудино;
6) на реконструкцию дорог по улицам Чкалова, Мусаева города Булаево.

7. 2021 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетіне облыстық бюджеттен табысталатын субвенция көлемі 4 024 183,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
8. 2021 жылға арналған аудан бюджетінде ауылдық округтер және Булаев қаласының бюджетіне аудандық бюджеттен табысталатын субвенция көлемі 320 265,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
9. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
3) еңбек нарығын дамытуға (жалақыны ішінара субсидиялау, көшуге субсидиялар беру, жастар практикасы, тұрғын үйді жалға (жалдауға) және коммуналдық шығындарды өтеуге, жұмыс берушінің субсидиялары, қоғамдық жұмыс, жаңа бизнес идеяларды іске асыруға қоныс аударушыларға гранттар);
4) халықты әлеуметтік қорғаудың мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін қызметкерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;
5) мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
6) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жұмыс күші артық өңірлерден қоныстанғандар үшін тұрғын үйді сатып алуға.
9-1. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
2) Октябрьское, Надежка, Полтавка ауылдарында су құбыры құрылыстары мен тарату желілері алаңының құрылысына;
3) Таман ауылының № 1 бөлімшесінің мәдениет үйін күрделі жөндеуге;
4) "Булаев-Октябрь-Конюхов-Куломзин" (0-40) KTGY-11 автожолын орташа жөндеуге;
5) Возвышенка, Советское, Полудино ауылдарында жарықтандырумен кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
6) Булаев қаласының Чкалов, Мусаев көшелеріндегі жолдарды қайта жаңартуға.

Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 13.08.2021 № 7-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
10. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на капитальный ремонт дома культуры в селе Советское;
2) на средний ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог в городе Булаево;
3) на текущий ремонт внутрипоселковых дорог села Надежка;
4) на реконструкцию внутрипоселковой разводящей сети в селе Советское;
5) на текущий ремонт водоразводящих сетей сел Куломзино и Еремеевка;
6) на текущий ремонт сетей электроснабжения в городе Булаево;
7) на текущий ремонт уличного освещения в селах Сарытомар, Жастар, Каракога, Бәйтерек, Новотроицкое, Возвышенка, Чистовское, Бастомар, Писаревка, Веселовка, Лебяжье, Успенка, Сулышок, Таманское, Майбалык, Надежка, Дюсеке, Еремеевка, Карагандинское, Гаврино, Полтавка, Молодогвардейское, Придорожное, Золотая Нива и в городе Булаево;
8) на устройство многофункциональной площадки в селе Надежка;
9) на устройство детской игровой площадки в селах Каракога и Сарытомар;
10) на устройство сквера в селе Каракога;
11) на устройство детской игровой площадки и футбольного поля в селе Лебяжье;
12) на обустройство детской площадки с уличными тренажерами в селе Караганды;
13) на обустройство спортивной площадки в селе Достық;
14) на установку мини-футбольного поля в городе Булаево;
15) на установку детских площадок в городе Булаево;
16) на приобретение мусорных баков для города Булаево;
17) на текущий ремонт памятника Великой Отечественной войне в селе Надежка.
18) на строительство крытого ледового катка в городе Булаево;
19) на подключение сельских библиотек к сети интернет, на телефонизацию, на приобретение компьютеров для интернета;
20) на строительство площадки водопроводных сооружений и разводящих сетей в селе Полтавка;
21) на строительство разводящих сетей и площадки водопроводных сооружений в селе Надежка;
22) на текущий ремонт уличного освещения в селе Октябрьское;
23) на реконструкцию магистрального отвода и разводящих сетей села Александровка;
24) на строительство разводящих сетей и площадки водопроводных сооружений в селе Октябрьское;
25) на капитальный ремонт Дома культуры отделения № 1 села Таманское;
26) на средний ремонт внутрипоселковых дорог с освещением в селах Возвышенка, Советское, Полудино.
27) на строительство разводящих сетей и площадки водопроводных сооружений в селе Караганды;
28) на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Надежка;

Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 13.08.2021 № 7-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) Советское ауылындағы мәдениет үйін күрделі жөндеуге;
2) Булаев қаласындағы кентішілік автомобиль жолдарын орташа жөндеуге;
3) Надежка ауылының кентішілік жолдарын ағымдағы жөндеуге;
4) Совесткое ауылындағы кентішілік су тарату желісін қайта жаңартуға;
5) Куломзино және Еремеевка ауылдарында су тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
6) Булаев қаласында электрмен жабдықтау желілерін ағымдағы жөндеуге;
7) Сарытомар, Жастар, Қарақоға, Бәйтерек, Новотроицк, Возвышенка, Чистовское, Бастомар, Писаревка, Веселовка, Лебяжье, Успенка, Сулышоқ, Таман, Майбалық, Надежка, Дүйсеке, Еремеевка, Қарағанды, Гаврино, Полтавка, Молодогвардейское, Придорожное, Золотая Нива ауылдарында және Булаев қаласында көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
8) Надежка ауылында көпфункционалды алаң орнатуға;
9) Қарақоға және Сарытомар ауылдарында балалар ойын алаңын орнатуға;
10) Қарақоға ауылында сквер орнатуға;
11) Лебяжье ауылында балалар ойын алаңын және футбол алаңын орнатуға;
12) Қарағанды ауылында көше тренажерлары бар балалар алаңын жайластыруға;
13) Достық ауылында спорт алаңын жайластыруға;
14) Булаев қаласында шағын футбол алаңын орнатуға;
15) Булаев қаласында балалар алаңдарын орнатуға;
16) Булаев қаласы үшін қоқыс бактарын сатып алуға;
17) Надежка ауылындағы Ұлы Отан соғысына ескерткішті ағымдағы жөндеуге.
18) Булаев қаласында жабық мұз айдынын салуға;
19) ауылдық кітапханаларды интернет желісіне қосуға, телефондандыруға, интернет үшін компьютерлер сатып алуға;
20) Полтавка ауылында су құбыры құрылыстары мен тарату желілері алаңының құрылысына;
21) Надежка ауылында таратушы желілер мен су құбыры құрылыстары алаңын салуға;
22) Октябрьское ауылындағы көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
23) Александровка ауылының магистралдық бұруын және тарату желілерін реконструкциялауға;
24) Октябрьское ауылында таратушы желілер мен су құбыры құрылыстары алаңын салуға;
25) Таман ауылының № 1 бөлімшесінің мәдениет үйін күрделі жөндеуге;
26) Возвышенка, Советское, Полудино ауылдарында жарықтандырумен кентішілік жолдарды орташа жөндеуге.
27) Қарағанды ауылында таратушы желілер мен су құбыры құрылыстары алаңын салуға;
28) Надежка ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;

29) на текущий ремонт внутрипоселковых дорог в селе Образец;
30) на средний ремонт улицы Жигалова в селе Каракога;
31) на капитальный ремонт Дома культуры села Каракога;
32) Выплата единовременной социальной помощи к праздничному дню "9 мая - День Победы;
33) на текущий ремонт водоразводящих сетей села Образец; 34) на обустройство многофункциональной игровой площадки в селе Образец; 35) на реконструкцию дорог по улицам Чкалова, Мусаева города Булаево;
36) на капитальный ремонт автомобильной дороги районного значения КТGY-14 "Советское-Узынколь-Возвышенка-Карагандинское-Надежка";
37) на капитальный ремонт автомобильной дороги районного значения КТGY-11 "Булаево-Октябрьское-Конюхово-Куломзино";
38) на текущий ремонт дороги районного значения КТGY-178 "Таманское-Пулеметовка";
39) на средний ремонт автодороги районного значения "Подъезд к селу Полудино".
40) на повышение заработной платы государственных служащих местных исполнительных органов.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30.03.2021 № 3-8 (вводится в действие с 01.01.2021); от 22.06.2021 № 6-1 (вводится в действие с 01.01.2021); от 13.08.2021 № 7-1 (вводится в действие с 01.01.2021); от 10.11.2021 № 10-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2021 год в сумме 15 000 тысяч тенге.
12. Обеспечить в 2021 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
12-1. Предусмотреть в бюджете района расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся по состоянию на 1 января 2021 года и возврата неиспользованных (недоиспользованных) в 2020 году целевых трансфертов из республиканского бюджета согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-1 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30.03.2021 № 3-8 (вводится в действие с 01.01.2021).
12-2. Учесть в бюджете района на 2021 год расходы за счет внутренних займов в рамках программы Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы, утвержденной распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 55-р "Об утверждении Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы" согласно приложению 5.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-2 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30.03.2021 № 3-8 (вводится в действие с 01.01.2021).
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата
района Магжана Жумабаева
Г. Сагандыкова
Секретарь маслихата
района Магжана Жумабаева
Т. Абильмажинов
Приложение к решению
маслихат района Магжана
Жумабаева Северо-
Казахстанской области

29) Образец ауылындағы кентішілік жолдарды ағымдағы жөндеуге;
30) Қарақоға ауылындағы Жигалов көшесін орташа жөндеуге;
31) Қарақоға ауылының Мәдениет үйін күрделі жөндеуге;
32) "9 мамыр – Жеңіс Күні" мерекелік күніне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге;
33) Образец ауылының су тарату желілерін ағымдағы жөнд;
34) Образец ауылында көпфункционалды ойын алаңын жайластыруға;
35) Булаев қаласының Чкалов, Мусаев көшелеріндегі жолдарды қайта жаңартуға;
36) "Совет-Ұзынкөл-Возвышен-Қарағанды-Надежка" KTGY-14 аудандық маңыздағы автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге;
37) "Булаев-Октябрь-Конюхов-Куломзин" KTGY-11 аудандық маңыздағы автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге;
38) "Таман-Пулеметовка" KTGY-178 аудандық маңыздағы жолдарды ағымдағы жөндеуге;
39) "Полудино ауылына кіреберіс" аудандық маңыздағы автожолды орташа жөндеуге.
40) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің жалақысын көтеруге.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 30.03.2021 № 3-8 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 22.06.2021 № 6-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.08.2021 № 7-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.11.2021 № 10-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. 2021 жылға арналған жергілікті атқарушы органның резерві 15 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
12. 2021 жылы бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақының толық көлемде төленуі қамтамасыз етілсін.
12-1. 4-қосымшаға сәйкес 2021 жылғы 1 қаңтарда қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары мен республикалық бюджеттен берілген 2020 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен аудан бюджетінде шығыстар қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 12-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 30.03.2021 № 3-8 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12-2. 2021 жылға арналған аудан бюджетінде Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 55-ө "Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасын бекіту туралы" өкімімен бекітілген Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасы бағдарламасы шеңберінде ішкі қарыздар есебінен шығыстар 5-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Ескерту. Шешім 12-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 30.03.2021 № 3-8 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихаты сессиясының
төрағасы
Г. Сагандыкова
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының хатшысы
Т. Абильмажинов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев
ауданының мәслихаты