О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2019 года № 62/2 "Об утверждении районного бюджета на 2020-2022 годы"
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 10 июня 2020 года № 72/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 19 июня 2020 года № 6365
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета на 2020-2022 годы" от 24 декабря 2019 года № 62/2 (опубликовано 31 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5765) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы –6382617 тысяч тенге:
налоговые поступления – 480100 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 34611 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12427 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5855479 тысяч тенге;
2) затраты – 6441587,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 427985 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 437471 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9486 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 486955,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 486955,1 тысяч тенге;
поступления займов – 437471 тысяча тенге;
погашение займов – 9486 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 58970,1 тысяч тенге.";
пункт 6-1 изложить в новой редакции:
"6-1. Предусмотреть в бюджете Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2020 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета в бюджеты:
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима города Мамлютка Северо-Казахстанской области" в сумме 90050 тысяч тенге;
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Ленинского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 2783 тысячи тенге;

Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 62/2 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2020 жылғы 10 маусымдағы № 72/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 19 маусымда № 6365 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнің 106 және 109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 62/2 шешіміне (2019 жылғы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5765 болып тіркелді) келесі өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6382617 мың теңге:
салықтық түсімдер – 480100 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34611 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12427 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5855479 мың теңге;
2) шығындар – 6441587,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 427985 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 437471 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9486 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -486955,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 486955,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 437471 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9486 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 58970,1 мың теңге.";
6-1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"6-1. 2020 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының бюджетінде аудандық бюджеттен бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін:
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлютка қаласы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 90050 мың теңге сомасында;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Ленин ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 2783 мың теңге;

государственного учреждения "Аппарат акима Новомихайловского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 6205,5 тысяч тенге.";
подпункт 3) пункта 7 изложить в новой редакции:
"3) 123320 тысяч тенге на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746 "Об утверждении Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" (далее - Государственная программа развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"), в том числе:
информационная работа – 16 тысяч тенге,
частичное субсидирование заработной платы – 7673 тысячи тенге,
предоставление субсидий на переезд – 11354 тысяч тенге,
молодежная практика – 9146 тысяч тенге,
на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат– 9305 тысяч тенге,
субсидии работодателям– 5965 тысяч тенге,
гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей (100 месячных расчетных показателей) – 13255 тысяч тенге,
гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей (200 месячных расчетных показателей) – 17496 тысяч тенге;
общественные работы – 49110 тысяч тенге;";
подпункт 11) пункта 7 изложить в новой редакции:
"11) 474969 тысяч тенге – средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТММ-216 "Подъезд к селу Афонькино" протяженностью 11 километров, Мамлютского района;";
подпункты 15), 16), 17), 18), 19), 20), 21), 22) пункта 7 исключить,
пункт 7 дополнить подпунктами 23), 24) следующего содержания:
"23) 30000 тысяч тенге – средний ремонт автомобильной дороги общего пользования международного значения М-51 "Челябинск-Новосибирск-Краснознаменное-Беловка (от трассы М-51 "Челябинск-Новосибирск" до въезда в село Краснознаменное, 0,6 километров);
24) 39450 тысяч тенге – возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан.";
подпункт 21) пункта 8 изложить в новой редакции:
"21) 30000 тысяч тенге – на пусконаладочные работы центральной котельной города Мамлютка;".
пункт 8 дополнить подпунктами 50), 51), 52), 53), 54) следующего содержания:
"50) 15000 тысяч тенге – благоустройство сел Новомихайловка, Бексеит, Минкесер, Становое;
51) 10000 тысяч тенге – текущий ремонт сельского клуба в селе Новомихайловка;
52) 26200 тысяч тенге – текущий ямочный ремонт дорог маршрутным способом в селе Новомихайловка;

"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Новомихайлов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне – 6205,5 мың теңге.";
7-тармақтың 3) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
"3) 123320 мың теңге - Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға (бұдан әрі - нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы), соның ішінде:
ақпараттық жұмыс – 16 мың теңге,
жалақыны бөлшектеп субсидиялау – 7673 мың теңге,
көшуге субсидия беру – 11354 мың теңге,
жастар тәжірибесі – 9146 мың теңге,
тұрғын үйді жалдауға (жалға) беруге және коммуналдық шығындарды өтеуге – 9305 мың теңге,
жұмыс берушілерге арналған субсидиялар – 5965 мың теңге,
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға қоныс аударушыларға гранттар (100 айлық есептік көрсеткіштері ) – 13255 мың теңге,
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға қоныс аударушыларға гранттар (200 айлық есептік көрсеткіштері ) – 17496 мың теңге,
қоғамдық жұмыстар – 49110 мың теңге;";
7-тармақтың 11) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
"11) 474969 мың теңге - Мамлют ауданындағы аудандық маңызы бар КТММ-216 "Афонькино ауылына кіреберіс" ұзындығы 11 километр автомобиль жолының орташа жөндеу жұмыстары;";
7-тармақтың 15), 16), 17), 18), 19), 20), 21), 22) тармақшалары алып тасталсын,
7-тармақ келесі мазмұндағы 23), 24) тармақшаларымен толықтырылсын:
"23) 30000 мың теңге - жалпы пайдаланымдағы халықаралық маңызы бар М-51 "Челябинск-Новосибирск-Краснознаменное-Беловка (М-51 "Челябинск-Новосибирск" трассасынан Краснознаменное ауылына кіреберіске дейін, 0,6 километр)" автомобиль жолын орташа жөндеу;
24) 39450 мың теңге - Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу.";
8-тармақтың 21) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
"21) 30000 мың теңге - Мамлютка қаласының орталық қазандығын іске қосу реттеу жұмыстарына;";
8-тармақ келесі мазмұндағы 50), 51), 52), 53), 54) тармақшаларымен толықтырылсын:
"50) 15000 мың теңге - Новомихайловка, Бексеит, Меңкесер, Становое ауылдарын абаттандыру;
51) 10000 мың теңге - Новомихайловка ауылындағы ауылдық клубты ағымдағы жөндеу;
52) 26200 мың теңге - Новомихайловка ауылында бағыттық тәсілмен жолдарды ағымдағы шұңқырларды жөндеу;

53) 3800 тысяч тенге – текущий ямочный ремонт внутрипоселковых дорог села Новомихайловка;
54) 20000 тысяч тенге – текущий ямочный ремонт дороги районного значения маршрутным способом "Подъезд к селу Новомихайловка".";
пункт 9-1 изложить в новой редакции:
"9-1. Учесть в районном бюджете на 2020 год бюджетные кредиты из областного бюджета в сумме 397706 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить расходы по видам социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан на 2020 год в сумме 23096,8 тысяч тенге, согласно приложению 5.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить резерв местного исполнительного органа Мамлютского района на 2020 год в сумме 4040 тысяч тенге.".
Приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель
сессии маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
М.Линник
Секретарь маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
Р.Нурмуканова
Приложение 1
к решению маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
от 10 июня 2020 года № 72/2
Приложение 1
к решению маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
от 24 декабря 2019 года № 62/2
Мамлютский районный бюджет на 2020 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5

53) 3800 мың теңге - Новомихайловка ауылындағы кентішілік жолдарды ағымдағы шұңқырларды жөндеу;
54) 20000 мың теңге - "Новомихайловка ауылына кіреберіс" бағыттық тәсілмен аудандық маңызы бар жолды ағымдағы шұңқырларды жөндеу.";
9-1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"9-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте 397706 мың теңге сомада облыстық бюджеттен бюджеттік кредиттер ескерілсін.";
11-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"11. 2020 жылға арналған мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек түрлері бойынша шығындар 23096,8 мың теңге сомасында 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.";
12-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"12. Мамлют ауданының жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 4040 мың теңге сомасында бекітілсін.".
Көрсетілген шешімнің 1, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
М.Линник
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы
мәслихатының хатшысы
Р.Нурмуканова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының
2020 жылғы 10 маусымы
№ 72/2 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 62/2 шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған Мамлют аудандық бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3
4
5

5624
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
241751,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
39247,5
003
Капитальные расходы государственного органа
26841,6
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
175662,2
02
Оборона
28738,7
122
Аппарат акима района (города областного значения)
28738,7
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7474
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
19264,7
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3061
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3061
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3061
04
Образование
3387366
464
Отдел образования района (города областного значения)
3105458
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
160304
003
Общеобразовательное обучение
2875193
006
Дополнительное образование для детей
69961
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
38548
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
38548
464
Отдел образования района (города областного значения)
243360
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14037
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
33918
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
8165
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
667
023
Методическая работа
31474
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
10394
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

5624
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
241751,3
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39247,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
26841,6
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
175662,2
02
Қорғаныс
28738,7
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
28738,7
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7474
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
19264,7
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3061
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3061
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3061
04
Білім беру
3387366
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3105458
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
160304
003
Жалпы білім беру
2875193
006
Балаларға қосымша білім беру
69961
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
38548
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
38548
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
243360
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14037
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
33918
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
8165
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
667
023
Әдістемелік жұмыс
31474
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық- медициналық -педагогикалық консультациялық көмек көрсету
10394
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары